Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
29. nov 2012

@lamps no sakris..ja ho kupujem v 7 kg vedrach..ak by bol zly, tak si to hodim 😅 ked by som vyhodila teraz pred vianocami 40€ do kontajnera 🙄

lussy23
29. nov 2012

@kacenika nádherná
@alenv nádherná. závidem ten talent na postavičky @muffinka8 nádherní lalia @ajka82 šikovne akrásne slečny @glee krásna kabelka
@viera6 krásne medovníčky @pipka krásna
@dadka212 krásne tortičky
@bzucinka2 nádherné výtvory @vecernicci nádherné medovníčky
@jenie123 krásna @dm1 krásne
@janula.h nádhera

lamps
29. nov 2012

@pipka veď toto, stojí to nemalé peniaze a keď je to na ... tak potom čo? V obchode je to nedokázateľné, že hmota je chybná. Ja uvažujem, že ju použijem na poťah, keď bude v tenšej vrstve možno to robiť nebude. Budem teraz robiť Veronke tortu, tak to asi vyskúšam, pri najhoršom to strhnem a potiahnem nanovo.

reruna
29. nov 2012

Ahoj, po delší době můžu konečně i já přispět svým výtvorem, ale není to jak bych si představovala, holt více času při práci a dětech nemám, ale zítra má kolegyně 60., tak ji chci překvapit, snad se jí bude líbit - vevnitř je mramorák, mascarpone tmavý krém a borůvkový džem, potah SV

pipka
29. nov 2012

@lamps sak toto...asi jedine cakat, ze sa im budu stazovat viacere...potom by hadam aj s vyrobcom konzultovali a reklamaciu uznali 😕 😖

jakelina
29. nov 2012

@florentina kupuje se to v drogerii i v marketech. Já to používala i na pálení žáhy v těhu. http://www.fichema.cz/hydrogenuhlicitan-sodny-n...

Když vlezeš do nějaké komunistické drogerie, tak tam to mají a u nás to mají v každém malém obchůdku s potravinami.

jakelina
29. nov 2012

@florentina skladuji v papírové krabici se zavřeným víkem v šatně, kde netopíme.

lamps
29. nov 2012

@pipka mne dnes povedala v obchode, že to počuje prvý raz a vraj aj distribúror keby videl toho jednorožca by povedal to isté, lebo na hmote nevidieť žiadne zmeny. Ak bude toto vedro použiteľné na poťahovanie, tak ho miniem a nekúpim Smartflex, radšej niečo iné, sa toho bojím, že sa mi to zopakuje

simasa
29. nov 2012

@daducha Ja by som tiež obvolala mamičky. Lebo nejaké riziko tam je a pokiaľ to dostane dieťa, ešte to nie je také hrozné, ale keby to dostala tehotná žena... 🤐

bambula1307
29. nov 2012

@florentina zabudla som este vodu 🙂.
Ono je to praskova zmes, su tam asi aj zltky susene. zalieva sa to vriacou vodou, vymiesa, prida sa aroma. ja som to nasla aj na nete
kuk
http://www.cokoladybb.sk/store/goodsdetail.asp?...
No ak to chces do kremu ako prichut, skusila by som salko, rumovu aromu primeisat do pudingovomasloveho kreemu..pripadne slahackoveho..mozno aj s ole pudinggom. Chce to trochu pospekulovat, co by bolo lepsie.

nika1985
29. nov 2012

ahojte este ho nemam uplne hotovy ale aj tak sa vytesujem ze aspon nieco prvy krat v zivote zdobim inak medovnicky ako bodkami 🙂 zajtra si zarobim druhu polevu a dorobim @dm1 dakujem velmi pekne za recept

njonja
29. nov 2012

@jakelina dakujeeem🙂 Prave idem na to🙂 moja posledna na tento tyzden.

dm1
29. nov 2012

@nika1985 super vidis ze sa podarila! este som ti zabudla povedat ze je dobre si zbrusit na struhadle tie kraje do 45° uhla pripadne zarovnat ak je to krive aby sa ti to lahsie spojilo. Dokonca mozes pichnut aj spendliky len si musis zapatamat kde si ich dala aby si ich potom vytiahla 😀

dm1
29. nov 2012

ja sa bavkam s nasim adventnym svietnikom a v trube sa mi pecu anjelici zo slaneho cesta 😝. Som vcera pisala tej kocke co som jej tu tortu zrusila ci niekoho nasla ak by nie tak by som jej to spravila ale nasla tak super. Ja som jej poslala 3 kontakty a vybrala si Mirku z TN co chodi aj na stretka ze uz jej nieco piekla ked ja som nemohla

lokalistin
30. nov 2012

@jakelina moze ist do tych medovnikov namiesto hery maslo?

lokalistin
30. nov 2012

@njonja nevies co je v nemecku ako hera?

dajna11
30. nov 2012

@daducha ak je už vyhádzaný tak už nieje infekčný,takže ak si dva týždne pred tým robila torty a bol pri tebe tak to vtedy bol infekčný,vtedy by to preniesol.......teraz ak už má vyrážky už by nikoho nenakazil...ale radšej nech sa ničoho nechytá a nemotá pri tebe ak robíš toretku 😀

lucisa
30. nov 2012

Holky, šikulky, prosím o malý help. Můžu dát tvarohový krém pod potah z mléčného marcipánu?
Můj tvarohový krém je ze 2 pudinků, 600 ml mléka, trošky cukru, 2 tvarohů a 1 másla.....

dm1
30. nov 2012

@lucisa nie taky pod potah nesmie

nika1985
30. nov 2012

@lucisa ja s mliecnym nerobim ale pravidla su asi rovnake pri vsetkych potahoch musis mat vacsi pomer masla ako mlieka,vody najlepsie je spravit si maslo +cukor pripadne odrezky tam mas istotu vzdy

nika1985
30. nov 2012

@dm1 dakujem no uz som to zapadlala co mi nesedelo som zatrela a dala sparadla aby drzali casti pokope nabuduce budem mudrejsia ak sa este niekedy odhodlam dufam chcela som si ho odlozit na rok ze nebudem mat robotu 🙂 ale mala si uz robi zalusk tak nech ho potom pekne s tatinom rozoberu.Aj tak mi uz chyba par stromcekov 😠 a sa neboj odist z domu

lucisa
30. nov 2012

@dm1 , @nika1985 děkuji, jsem si to myslela, takže tvarohový krém dám dovnitř a ze zbytků stejně musím dotvarovat a pak potřu máslem s cukrem, příp. marmoškou, tak jdu na to.

cestovatelkaandrea
30. nov 2012

tak ta moja Angelina Balerina je hotova na sobotu. taku 3d postavicku som nezvladla, tak som urobila taku reliefovu 😉

evala777
30. nov 2012

@dm1 sú nááádherné.....ja toho roku nestíham absolútne nič, môžeš aj mne jeden poslať.... 😀

jakelina
30. nov 2012

@lokalistin asi ano, ale já jsem vždycky dávala podle receptu Heru.

vecernicci
30. nov 2012

tak jsem byla holky dneska mrknout u ťamana a má tam formu na ženské tělo za 89 korun, tak už ho mám doma 😀

vecernicci
30. nov 2012

a ještě moje včerejší práce 😉

zabka88
30. nov 2012

@lokalistin @aduskatt
sorry baby, nechcela som vám spamovať témičku k receptom, len keď moja otázka smerovala práve k receptu tak som myslela že môžem tam... teda, nechávate toto cesto na medovníčky stáť v chladničke ako dlho? ja mám iný recept na medovníky a ten musí stáť najmenej dve hodiny inak to cesto lepí a nedása s ním dobre robiť , zas keď spravím cesto dnes a piecť môžem až v nedelu, nespraví sa mi na ceste do nedele taká tá kôra?

vecernicci
30. nov 2012

holky, jestli někdo chcete formičky na zvonečky 3D, tak písněte, o půl dvanáctý vyrážím a domluvím to s pánem pro @dm1 a kolik jich chceš? jsou za 50 kč kus 😉

aduskatt
30. nov 2012

@zabka88 nic sa nedeje, nemohla si vediet🙂 ja davam cesto na take tri, mozno styri hodky do chladnicky.......cesto zabal do potravinarskej folie a kora nebude🙂