Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mima1311
14. dec 2012

Ahojte , tu su moje prve zdobene medovniky , tak snad sa aspon trosku budu pacit 🙂

jakelina
14. dec 2012

@yukki ano jenom jsem to položila nahoru a potřela jsem to trošičku medem, ta marmeláda byla pod tou vločkou vidět. Jenom uprostřed té vločky malou tečku medu a to se přichytlo.

yukki
14. dec 2012

🙂 🙂 🙂 @jakelina ďakujem!!! 🙂 🙂

pristela
14. dec 2012

@jakelina s tymi zazvornikami si nic nerob , prosto je to o chuti , moja ex skoro svokra ich piekla kazdym rokom a minuli sa im vzdy ako prve, ja som zas minuly rok napiekla/ mala som maniu piect nove druhy 😀 / boli krasne vonave , malinko len štiplave a take zvlastne takze sa nezjedli a asi ich mam este doteraz v krabici v špajzke 😀 😀 😀 prosto sme to nejedavali ako deti tak sme na to nemali chute navyknute 😅

bzucinka2
14. dec 2012

@mariann2 mne je jedno ake by boli, leb tam chcu akoze rubiny dat, tak by som ti bola vdacna za take nieco vo farbe rubinov... 😉

muffinka8
14. dec 2012

@florentina asi spravím nové, nechcem im to dať také dolátané, to nie je môj štýl 😀
@jakelina @pristela ale šak mne to vôôôbec nevadí, že sa mi to nepodarilo 🙂 možno som to zle premiesila, alebo málo, alebo som to zle upiekla, to sa mne stáva často. Ja prosto nie som na takéto koláčiky. Raz som spravila také škoricové kolieska a boli super a na druhý raz sa mi vôbec nepodarili a celé to šlo do koša 😀
Možno, že tebou upečené by mi veľmi chutili 😵 a k tomu zázvorový čajík 😉

pristela
14. dec 2012

@muffinka8 my nieco hovor aj ja to tak mam 😀 najlepsie ale je ked zabudnem v rure a ta cela lopota mi zhorí 😠

lamps
14. dec 2012

Dievčence prišla som sem za Vami kuk (konečne máme plne funkčný net), že len na 5 minút, čo ste popísali prečítať. A viete, čo sa mi stalo? Prihoreli mi kokosové koláčiky 😝 😝 😝. Asi ich poriadne vyváľam v práškovom cukre, aby mali lepšiu farbu 😀

lussy23
14. dec 2012

@mima1311 krásne sú

jakelina
14. dec 2012

@bzucinka2 a udělat je do formičky na rubíny z červených medvídků???

lussy23
14. dec 2012

@hejdita krásne
@dajna11 je krásna
@ajka82 krásna bábika
@muffinka8 krásna tortička

vecernicci
14. dec 2012

@florentina super dortík to jsou akita inu, ne? 😉

lussy23
14. dec 2012

@blcha krásna
@mizulienka krásnučké tortičky

lussy23
14. dec 2012

@alenv krásne @pristela nádherný

pipka
14. dec 2012

no moja dnešna...schválne, či poznate tu rozpravku 😕 🙂
bo to je taka staraaaaa knizka z mojho detstva 😵

mima1311
14. dec 2012

@pipka nepoznam - to vies , ja cerstva 18 tka 😀 , ale torticka je uchvatna 😵 😵 😵

lamps
14. dec 2012

@pipka juj, postavička mi je známa, ale názov neviem. Tortička je veľmi vydarená 😅

pipka
14. dec 2012

@mima1311 no tak to je jasneee, ze nemozes poznat 😀 teraz som tu knizku hladala a vsade vypredana, posledne vydanie bolo dotlacene v roku 1988 ale povodne je knizka z roku 1965 😅 😉 od Hany Ponickej o Štoplíkovi 😉

pipka
14. dec 2012

@lamps su to vlastne dobrodruzstva korkoveho stuplika 😉 teda knizka je o nom...torta nie 😀

mima1311
14. dec 2012

@pipka No veru mam mederu v literature , budem musiet napravit 😀
@lamps pocuj moja , akoto ze ty poznas , pozeram ze ty tiez ako ja si cerstva 18 tka 😀

lamps
14. dec 2012

@pipka a mne sa zdá, že to bola aj rozprávka v TV, nie?

lamps
14. dec 2012

@mima1311 😀 😀 😀 no ale my sme vzdelané a rozhľadené 18-tky 😀 😀 😀 😀

mariann2
14. dec 2012

@bzucinka2 si na fb?

njonja
14. dec 2012

Ahojte moje krasne, pridavam moje vcerajsie..nocna do 4 rano ☹ s malym na kolenach, co nechcel spat.. A mi pripomente, ze uz nemam nikdy robit kona.. to bol veeeeeelmi tazky porod... Inac farba mala by t ruzovaaaaaa 😝 a veeeeeeelmi vyrazna, lebo dievcatko je velmi energeticke🙂
No a este jednu kopiu mojho jeziska vo vani, co som uz raz robila..

pristela
14. dec 2012

@dm1 cha , Danka čo robím ??? Kamión ???? 😀 😀 😀 😀 😀

jenie123
14. dec 2012

@njonja uzasne a jezisko je neskutocny.. 🙂)))

tamichloe
14. dec 2012

babyyy,please...možem namiesto umu použiť na poliatie piškoty aj vaječny likeeer? nič podobne umu nemam doma...je biela piškota,plnka ako na rafaelo,bez kokosu,a dam tam ešte asi aj ananas....to by sa hodilo nie?DAKUEJM

pipka
14. dec 2012

@lamps no veru neviem ci to bolo aj sfilmovane, lebo hana ponicka bola jeden cas zakazany autor, lebo podpisala chartu a aj vo vazeni bola...a pustili ju az po novembri 1989 ale je mozne, ze to bolo aj sfilmovane, ale ista si nie som 😒 😉

jenie123
14. dec 2012

@blcha krasna.. velmi sa ti vydarila.. 🙂

pipka
14. dec 2012

@njonja naaahodou, ten kon je suprovyyyyyyy 😉
a jezisko nie je Mikulas? 😕 bo v takej ciapke chodi Mikulas...jezisko je predsa Jezis, syn Jozefa a Marie...nie? 😕 😉