Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

makinka2
27. dec 2012

@dada2007
@jakelina
@lucula73 holky děkuji 🙂 jste hodný, riskal jsem to z těch 9 a je krásně vysoký, no ještě tak půl cm a přetkl by 😀 z těch 7 jsme dělala 24 cm a byl nízký ☹ asi mám nějakej divnej recept, nedávám tam vůbec kypřící prášek tak možná je to tím 🙂 ještě jednou dky za pomoc

njonja
27. dec 2012

Ahoj povianocne dievcata🙂 Dufam, ze ste v zdravi prezili..ja mam zatial asi dve kila navyse.hm, do konca sviatkov to bude asi 5🙂 Ale nist toooo, to treba..to patri k sviatkom🙂 🙂
Pridavam moju vcerajsiu - do domova dochodcov. Na zelanie vianocny motiv, velke tvary, vyrazne farby - aby to vsetci videli🙂

pipka
27. dec 2012

@pristela skaaacem po plafon 😀 😀 😀 😀 😀

anibas
27. dec 2012

@glee urob košeľu 😉 😉

anibas
27. dec 2012

@mata_murkova môžeš anannás ešte na menšie narezať a tmavý korpus 😉 😉

pristela
27. dec 2012

@pipka no ved si myslím !!! tolko námahy ma to stalo!

@vlada111 ale lubit ma budes o tyzden viac, oki ?

lamps
27. dec 2012

No dievčence, tak môj tortový osud je spečatený 😀 Jurkovi robím o dva týždne tortu - vesmír a musí tam byť Mars 😀 😀 😀 hovorím mu, že veď ten Mars vyzerá ako hrdzavý, to ako ti také urobím? Namaľujem? a on že: no tak to namaľuješ, len nech je ako skutočný, nie taký vymyslený. Musí byť reálny 😀 😀 😀. Z tohto mi jednoznačne vyplýva záver, že najlepšie objednávky dávajú rodinný príslušníci, že @pristela?

woman04
27. dec 2012

Pekný deň šikulky a krásny posviatočný čas..nech vám to pekne pečie a máte nádherné inšpirácie,ktoré tu budem hltať a slintať nad úžasnými výtvormi 😉 😉

jakelina
27. dec 2012

@pristela zlatko, já takové silikonky nemám, to se jak dělá?? Asi se ptám jak blbec, ale přijde mi to takové jemné ten vzor a nevím jak se s tím pracuje?? To na to otlačíš nebo se to musí prsem nacpat do těch mezírek???

vecernicci
27. dec 2012

@jakelina tuhle silikonku mají u nás u ťamana 😉

jakelina
27. dec 2012

@vecernicci a jak se s tím dělá, máš ji???

jakelina
27. dec 2012

@njonja dortík je krásný a musela jsem se smát, prý aby to všichni viděli 😀 😀 😀

jakelina
27. dec 2012

@makinka2 tak to bude asi receptem, já právě naleju těsto do formy a po upečení je ho tam jednou tolik a stačí mi těch 6 vajíček. Bez kypřícího prášku se to asi tak nezvedne.

vecernicci
27. dec 2012

@lamps tak já jdu taky nahánět vrány, jen nevím, jestli ten můj bude rád, že naháním cizí ptáky 😀 😀 😀 😝

vecernicci
27. dec 2012

@jakelina mám, ale nejde mi to 😝

1zaza
27. dec 2012

Ahojte, vidím, že tiež vypekávate cez sviatky, krásne tortičky ste popridávali 🙂, pridávam opäť cars, ešte ma čakajú dve tortičky a koniec pre tento rok

jakelina
27. dec 2012

@vecernicci třeba nám poradí pristelka. 😉

jakelina
27. dec 2012

@1zaza krásná a ty detaily jsou super. 😉

vecernicci
27. dec 2012

@pristela jak to s tou formičkou děláš, že ti to jde?

vecernicci
27. dec 2012

holky já teď jen odpočívám, nic nedělám, manža mi to zakázal a to ještě neví, že na víkend mám tři dorty 😀

lamps
27. dec 2012

@vecernicci 😀 😀 😀 to nemusíš naháňať vrany, stačí dobre vypísať objednávku a do kolónky "spôsob dopravy" napíšeš: vrana 😀 😀 😀, ale predtým behni ku susede, ktorá má malú babuľku a do detailov ju ukáž svojmu manželovi, aby vedel akú formu treba použiť 😀 😀 😀

mamina1978
27. dec 2012

@lamps
@vecernicci
No my sme objednavali dievcatko (dvom najstarsim sme vtedy povedali, ze sme objednali babätko v Quelle katalogu a ked neprislo dievcatko , ale nas 3 chlapcek, tak sme povedali, ze pri zaciarkavani sme asi zle umiestnili krizik na objednavke.☹ No a pri nasom poslednom babätku sme katalok spomenuli znova, no zase nam poslali chlapceka...... a co sa nestalo........ zanedlho Quelle skrachovalo, tak sme si robili srandu, ze asi predsa bolo dievcatko zakrizikovane, ale vdaka nespolahlivym pracovnikom v Quelle , sme dostali styri rovnake balicky 🙄 🙄 😀 😀 😀

mamina1978
27. dec 2012

Dievcata, zabudla som este davnejsie napisat, ze moja torticka s tou lodkou a zrucaninou, plnena coko - pribinacikom a malinami stastne,, doplavala´´ autom 900 km bez akejkolvek ujmy na vzhlade a chuti. Tak to ma taaak potesilooooo 😵 😵 😵 Aj fotky mi poslali a vyzerala ako pred odchodom 😉 😵 tak to som bola z toho uplne paf 😉)

micmo
27. dec 2012

Mile holky,sice opožděně,ale přece jen vám chci poprat hezky zbytek povanocniho období, krásný Novy Rok 2013,plny zdraví a radosti z pečení. Jsem moc rada,ze se mužů od vas tak hodně učit a inspirovat. Děkuji a přejí krásný den všem!!!! 😀

pristela
27. dec 2012

@jakelina
@vecernicci andelicky ja to len otlacila hmotu a pak orezala , cize som pak mala pás hmoty so vzorom , nie dierkovanu cipku , teda aj to by slo ale to by som tam musela pracne zatlacat asi tristo rokov 🙄

pristela
27. dec 2012

@lamps ach ja si to v klude s tebou vymenim ak ty urobis tortu mojmu malemu ja v pohode urobim aj skutocnych martanov na marse 😀

lamps
27. dec 2012

@pristela No priznávam, že môj Jurko na tvojho Kubka nemá 😀 😀 😀 takže o výmenu nemám záujem 😀 😀 😀

pristela
27. dec 2012

@lamps ☹ ty si na mna taka zla ☹ ☹

a holky uuz tu bola @lokalistin , ale ze aka suprova baba to je 😀 bud to bude tym jej menom : Žanetka 😀 alebo tým že je od nás tortičkárok 😀 a priniesla mi nááááádhernú sadu vianočnych gúl 😵 už su na stromčeku 😀 vsetky vas jasnacka zdravííííí

dm1
27. dec 2012

@pristela ta silikonka je krasna to je od tamanov? aka je dlha?

zdenallicka
27. dec 2012

Ahojte, dlouho jsem tu nebyla..🙂 Jen vám hodím poslední dortíky a PFko a letím zas o dům dál..🙂