Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
25. sep 2013

@njonja no take su najhorsie, ved by im nezostalo na Prada kabelku 😝 dve mam odovzdane zatial spokojni jednu este dneska musim urobit, tu s tym marcipanom 😒 a nemam ani bielidlo este furt nemam sajnu co s tym, ale mam len tu pivonu cyklamenovu nachystanu a nic ine nestiham, tak musim nieco vymysliet 😉
a inac tvoje torty su uzasne

darinkazv
25. sep 2013

@jakelina len ona chce aj ten pinďúr zjesť 😀 tak by to malo byť asi z cesta. len neviem, ako to tak vymodelovať. zo samotného marcipánu by som to ešte nejak vedela vymodelovať. ale z cesta... 😀 a to, čo spomínala @njonja, tak som kukla cez uja googla, len nejak neviem, či také niečo u nás dostať, či sa to dá nahradiť tými našimi burizónmi a aký je pomer pri tvorbe tej hmoty celkovej 🙂

njonja
25. sep 2013

@darinkazv su to burizony, alebo tie americke rice crispies (ryzove korfleky), ktore sa zmiesaju s maslom a marshmallov. Nepytaj sa ma na pomery, ja to robim od oka🙂 Nechas to vychadnut a potom vyreses formu, aku potrebujes...

jakelina
25. sep 2013

@darinkazv jo dá, já dělám běžně z burizonové hmoty, ale budeš to muset hodně uhladit, aby to nebylo hrbolaté. Však asi máš praxi 😀 😀 😀

rapunzel1
25. sep 2013

@dajna11 zvládneš... zabudnúť môžeš, ale až po tých 20tich minútach, kedy stíšiš na 55 😀 , potom sa tomu už nič nestane a máš výhodu, keď to tebe trochu zhnedne, nič sa nestane, medzi korpusmi sa to stratí, keď to netrafím ja pri penovej... juuuj, môžem začať odznova 😝

jakelina
25. sep 2013

@darinkazv a nebo to udělej z toho kokosového suku, víš co myslím??? Taková tyčinka

njonja
25. sep 2013

@lokalistin ved im tam hod pivonku a nejaku stuhu a hotovo🙂 Pripadne dake male kvietky, drz to v smotanovej, aby ti to ladilo... A dakujem!

darinkazv
25. sep 2013

@njonja ani cca nevieš poradiť? 😀 že by som použila 1 balíček tých klasických burizónov

@jakelina no, až takú prax nemám. a zvlášť s týmto 😀

darinkazv
25. sep 2013

@jakelina jasné, vieeeem. aj to je dobrý nápad 🙂 len tam budem musieť aj 6 použiť, bo ona chce riadny bambus 😀

jakelina
25. sep 2013

@darinkazv 😀 😀 tak to sní třetinu a už nebude moci 😀 😀

darinkazv
25. sep 2013

@jakelina 😀 😀 😀

njonja
25. sep 2013

@darinkazv kuk ip

darinkazv
25. sep 2013

@njonja jj, ďakujem krásne dobrá víla 🙂

njonja
25. sep 2013

@darinkazv to ja len tak nahodou, tu je kopec inych dievcat, co si take oznacenie zasluzia viac🙂

darinkazv
25. sep 2013

@njonja tak momentálne si mi s touto dilemou pomohla ty, tak ti ďakujem 🙂

@jakelina a ďakujem aj tebe 🙂 ak sa mi nepodarí tá hmota z burizónov, tak príde na rad suk 😀

twininky
25. sep 2013

posílám jeden dnešní 🙂

anibas
25. sep 2013

@lifinka Hmmm ... nepáli mi dnes - mala som cca 100 klientov, a teraz som zapla PC 😒 😒 😒 😒

pipka
25. sep 2013

@pristela no moja ale akeee hezke foto ty tu mas nove 😵 😵 😵 😎

pristela
25. sep 2013

@pipka jaaj ani nevrav 😀 😀 😀 vcera som tu dala nejaky prispevok a o dve hodky som to čitala ze niekto /inýýýý/ čo napisal , jaaaaaaaaaaaaak debiiiil 😀 😀 😀 😀 , ale ospravedlnuje ma ze ma bolel desne zub 😀 😀 😀

pipka
25. sep 2013

@pristela sak aj ja som dnes docitavala a kukam na tvoje prispevky o mixeri, ze co tooo? sak toto si aj ty pisala...a to ty 😀 😀 😀 len nova foto 😅 😀 😀 az vtedy mi cvaklo 😀

jak rano o siestej vstavam, tak mi nejak pomalsie docvakava 😅 😅 😅 😀

vladiella
25. sep 2013

@lucianas kuk hodila som Ti to do postupov - otvorena kniha 🙂 i link na inspi.

vladiella
25. sep 2013

@darinkazv myslim si, ze by tie burizony slo nahradit i jemnejsim mensim amaranthom z DM drgerie ci zdravej vyzivy, akurat toho asi budes potrebovat viac...

lokalistin
26. sep 2013

@denuschka7 dobra....

lokalistin
26. sep 2013

@njonja joj zacala som chystat tu tortulu a frajer pise, ze pride, ze ved on ma nebude rusit, len ma bude sledovat, tak som zase nic nespravila 😝 podlozku som chcela nejak prisposobit, ale neni cas tak som ho zapriahla aspom stuzku nech mi prispendli , hned vysypal celu krabicku spendlikov na koberec-no pomocnik
no a moje dnesne Uvidim co zajtra povie, zatial komenty na FB dobre

mimcak
26. sep 2013

@jakelina ja som potom skusila nahriať nad paru a bolo potom to mascarpone ok. Aj som ho použila do torty bolo to pre kamošku tak som riskla a chválila ,že bol super 🤐 😅
Teraz ho idem robiť do svadobky tak dúfam sa mi to nestane.

steva
26. sep 2013

Ahojte.nemate nejake inspiracie na torticku so zabkami?viem ze tu nedavno boli take krasne,ale neviem ich najst.dakujem

halienka
26. sep 2013

Ahojte babky, čo poviete na tento robot? http://www.hej.sk/kuchynsky-robot-bosch-mum-521... Muž mi ide v rámci narodenín kupovať, lebo táto moja 15- ročná Eta je strašná slabota a ešte aj cesto zo 6 vajec mi odtiaľ vytečie. Nepotrebujem nejaké príslušenstvo, podstatné je šľahanie, miešanie, väčšia misa. zatiaľ robím maximálne 3-4 torty na víkend a o moc viac ani neplánujem zatiaľ, tak snáď tá misa 3,9 l bude stačiť. Čo naň poviete? Je tam niečo čo by mohlo byť nevýhodou? Ďakujem za vaše recenzie 🙂

snu
26. sep 2013

@darinkazv ahoj,, k tomu pipiku,, robila som nedavno a nechcelo sa mi babrat s burizinomi a podobne,, tak som nakupila musly tycinky take ciste bez jogurtu a velmi dobre sa dalo stym tvarovat 🙂 tak som vytvarovala,potrla maslom vymiesanym s cukrom a potiahla potahom 🙂 ak by mal stat,tak tam zabuduj neaku hrubsiu spajdlu a zapichni 🙂

mimcak
26. sep 2013

kočeny je tu niekto ???? Na 30cm priemer plniť budem parižska šlahačka s maslom .kolko potrebujem šlahačky a kolko masla.?

mysiatkoo
26. sep 2013

Ahojte. Ja mam na tento tyzden hotovooo, uz sa len budem xodit pozerat na vikendove krasky 😉