Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mimcak
11. dec 2013

@govinda áno horúcu 🙂 ja ho robievam neboj

govinda
11. dec 2013

@mimcak ok, dík 🙂 Prevarenou a trošku vychladenou? Nemusí byť vriaca, nie?

govinda
11. dec 2013

@aduskatt a tak už čítam, že aj vriacu. Dík kočky za odpovede 🙂

ajka82
11. dec 2013

babyyy, ja sa tento rok na viac nezmozem 😀 ...bielkovu polevu sa mi neche tak robim aspon pre deti s tymi trubickami nec sa tesia 😀 😅 pre odbornika nic moc, ale tak hadam aspon tie deticky mi to ocenia 😝

ajka82
11. dec 2013

...ze nehanbite sa pridavat svoje vytvory 😎

jakelina
11. dec 2013

@ajka82 jsou krásné a děti jsou moc šikovné 😉

katarina51
11. dec 2013

@brunila távločková je perfektná, jemnučká ako naozaj. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

jituskak
11. dec 2013

Hezké odpoledne 😉
prosím o pomoc. Nemám moc času se tu hrabat a vy to budete vědět 100%. mám prachovou barvu. Jak ji použít na obarvení potahovky? Normálně to zapracovat? Nebo rozpustit v alkoholu a pak zapracovat?
Děkuji moc předem 😉

mrka2
11. dec 2013

@jituskak najprv to rozried bud v troske vody,alebo v bielom alkohle a az tak zapracuj 😉

pristela
11. dec 2013

@njonja pristela čítala , ozýva sa 😀 😀 hej , ja som farbila obycaj nie speci na čoko farbami a slo to , aaa jasne ze to bolo vidiet take mini mini mini bodocky akoby nerozpustena farba to malo na sebe , ale absolut to nevadilo 😉 farbila som gelovkami ale aj praškovymi

govinda
11. dec 2013

@mimcak @aduskatt kočky, a na akej teplote pečiete ten mramorový korpus? Píše, že na strednej teplote, ale včuľ, neviem, čo nastaviť na rúre 😀 160°C? 😕

aduskatt
11. dec 2013

@govinda ja na 150

govinda
11. dec 2013

@aduskatt a celý čas na 150? Ja zvyknem prvých 20 minút na 180 a potom znižujem, ale tento mramorový som ešte nerobila, tak preto sa pýtam

aduskatt
11. dec 2013

@govinda ano, celu dobu na 150, cca hodinu 15 minut

govinda
11. dec 2013

@aduskatt Ďakujem 🙂 Už sa korpusík pečie v rúre 🙂

veronika0
11. dec 2013

medovnicky trosku som sa zabavila (mysky, macicky, medvedici, korytnacky a koniky)

ajka82
11. dec 2013

@jakelina dakujem...deti sa tesili, ked ich videli 😵

njonja
11. dec 2013

@pristela si moj poklad! dakujem! este mi prosim, prezrad, aku polevu si robila na tie gulicky - bolo to ganache?

pristela
11. dec 2013

@njonja nee, ja som robila normal čoko +cera

njonja
11. dec 2013

@pristela dakujem!!!

pristela
11. dec 2013

@njonja cmukám 😵 😵 😵

njonja
11. dec 2013

😵 😵 😵 😵 😵

anibas
11. dec 2013

@ajka82 Krásne a nechci vidieť moje medovníky 😀 😀 😀 prvé 5 ks super - ostatné 95 otras !!! Proste si nezabijem voľný deň s cukrom !! 😀 😀 😀 😀

romy01
11. dec 2013

@lamps Ahojky, je to hrozné, čo sa dnes deje na škole. Baby ti radia aby si dala F do inej školy, no ako píšeš budú ti tam chodiť 4 deti. Poviem ti ako podobnú situáciu vyriešili moji rodičia, keď mal môj braško problém, keď sme boli deti. Náš otec si chytil dotyčného galgana a aj keď mu nič nespravil, chytil ho za golier a tak sa mu povyhrážal, že od tej chvíle ,mal bracho pokoj . Skrátka mu povedal, že nielen ak brachovi niečo urobí ale ak mu urobí ktokoľvek niečo, bude to považovať , že niekoho na bracha poslal a že teda potom len uvidí, čo s ním narobí.
Vieš lamps, na grázlov pekné slovo neplatí, ešte sa to zhorší, a budú sa mu smiať aj za to, že za neho oroduje mama. Nech si tých grázlov počká tvoj manžel, a najlepšie, aj s niekym ďalším, aby mali prezmenu strach oni. Asi so mnou nebudú mnohé kočky súhlasiť, no bohužiaľ polovica nášho národa sú socky bez výchovy a tam ti garantujem nepomôžu ani prosby, ani plač, ani psychologovia.
Držím ti palce

ejkula
11. dec 2013

@mimcak ja som dnes robila takúto jednoduchú zimnú, ak by sa Ti nechcelo veľmi modelovať 😀

lokalistin
11. dec 2013

ahojte kocky robite niektora karamelovy krem so skaramelizovanymi orechami?sa mi zda,ze @jakelina ho robieva,ale neni som si ista. Ako to robite? a davate aj nejake ovocie,ci uz radsej nie? a aky korpus? mne by sa hodil orechovy a bez ovocia, moze byt? a ten karamelovy krem som nikdy nerobila prosim rady,dakujem

jakelina
11. dec 2013

@lokalistin já dělám jenom s opraženými lískovými ořechy.

jakelina
11. dec 2013

@lokalistin ovoce nedávám a pokud marmeládu, tak meruňkovou. Krém dělám ze zkaramelizovaného cukru rozpuštěného ve šlehačce a nebo klasika máslo, salko a pudink nebo šlehačka

lokalistin
11. dec 2013

@jakelina dakujem,ale mohla by si mi napisat podrobnejsie?
da sa aj salko s maslom plus ta slahacka s cukrom? a ked puding aky? a oriesky len oprazis?ci tiez skaramelizujes? a aky korpus?moze byt orechovy?

lokalistin
11. dec 2013

@jakelina prepac,ze tolko otazok,ale este som taky nerobila