Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
21. jan 2014

Jeden malinký pro našeho Matyáše.

vlada111
21. jan 2014

@jakelina krásna, čistá. Ten malý je tak na teba 🙂

jakelina
21. jan 2014

@vlada111 děkuji, každý říká, že jsou na mě děti podobné, ale mně se to vůbec nezdá. Asi jak je vidím každý den. 😉

adrika202
21. jan 2014

@jakelina velmi pekne dakujem za receptik na piškotu,prave som dopiekla,krasne nadychana,vysoka a rychlejsie upečena ako ta čo som robila doteraz 🙂

blcha
21. jan 2014

@jakelina
@michaela3011
@pristela
babuly dakujem za rady snad to dam a este vas urcite budem otravovat lebo osm sa prave dozvedela ze budem robit aj autobus takze dalsia 3D no a ako to u mna byva cely mesiac nic a potom drb na jeden vikend dve a este take co som nikdy nerobila ale sak aspon sa naucim 🙂 🙂 🙂

ikula2
21. jan 2014

Pozeram dozadu, ze sa tu zasa rozputala nesmrtelna tema cena torty 😀 😀 , tak ja uz som tolko krat sedela pri vypoctoch ze kolko toho miniem na tortu a vzdy som to vzdala, lebo ked som to konecne zratala este ma vzdy k tomu napadlo 20veci co nie su ingrediencie a minaju sa, neviem ako vy ale ja miniem neskutocne mnozstvo kuchynskych utierok o teplej vode ani nehovori a najhorsi je ten bordel :D, ale to uz odbocujem. Kazdopadne tiez som zdvihla cenu a uz som pocula ze som riadne zdrazela, ale ked vidim maslo v akcii za 1,50e tak mi tlak stupa. To kolko casu robim vyzdobu, je totalne jeden pracovny den.

jakelina
21. jan 2014

@adrika202 nemáš vůbec zač, ještě aby ti i chutnala. Já jsme líný člověk a tady ta mi vyhovuje, že dám vše do robotu a dělá se to samo a už jenom ručně přidám mouku a je to. 😉

vlada111
21. jan 2014

@jakelina presne, aj moja Alicka je vraj celá mama a ja to nevidím 😀

pipka
21. jan 2014

@jakelina kraasny dortik a Matyáškovi vsetko naj naj naj...a veru...celaaaa mama 😎 😀

tweetinka.co
21. jan 2014

Kočky, ako sa dá spraviť väčšia "poľguľa? chcem spraviť lienky.. mám požičané tie nerezové misky z Ikei.. ale zdajú sa mi malé (pre cca 15 ľudí)

tweetinka.co
21. jan 2014

@jakelina ahoj.. ako si prosím spravila taký pekný tvar? (v čom?) 🙂 ďakujem.

zuul
22. jan 2014

dievcata nemate niektora PORCIOVAC TORTY? potrebovala by som na priemer 23cm. nasla som len tento,
nemate nahodou niektora iny? dakujem.
http://www.cukrar.com/cukrarske_pomocky/porcova...

jakelina
22. jan 2014

@pipka děkuji moc a přání vyřídím.

jakelina
22. jan 2014

@tweetinka.co zlatko pekla jsem v misce z Ikea

mysiatkoo
22. jan 2014

a je po planox na kux. robot 😢 ........odisla mi mycka 😠 nejake vase tipy pre spravny vyber?

jakelina
22. jan 2014

@mysiatkoo měla jsem AEG a teď mám Siemens a jsem spokojená s oběma. Dobrá značka je i Bosh

mamcas
22. jan 2014

@mysiatkoo odporucam siemens 🙂 v starom byte som mala rovnaku ako som si dala sem 🙂 podla mna je super a nie je uplne vela draha 😅
a uz si mala aj dakoho na odborne posudenie, ci sa uz neda vyliecit?

mamcas
22. jan 2014

@jakelina @pristela baby tak ma pri slove robot napadla otazka, slahate vsetko jednou metlou? Ja som slahala zatial 2x a aj korpus aj plnku tou metlickou, nie hakmi ani tym divnym skrutenym 😕 je to ok ci na nadychanost a tak je potrebne menit?

lucula73
22. jan 2014

@mamcas ja som šľahala tou balónovou metlou aj cesto na korpus aj plnku 😉
tým hákom som robila kysnuté cesto,to je fakt veľká pomoc a tú tretiu metlu som použila iba raz,aj to sa mi zrazil krém,lebo to nebolo dobre prešľahané,tá teda neviem ,na čo sa používa 😕 😉

ikula2
22. jan 2014

@mamcas ja tiez slaham iba tou jednou balonovou a ostatne som este nepouzila

mamcas
22. jan 2014

@lucula73 @ikula2 juj dakujem moc 🙂 mne je tiez sympaticka iba ta balonova 🙂 kysnute cesto robim komplet v pekarnicke na chlieb, to je uplne bez roboty 🙂 cizetie dve mozem odlozit nech nezavadzaju 😝

ejkula
22. jan 2014

@mysiatkoo ja mám Zanussi a chudiatko ťahá teraz už 13-ty rok a asi bude jej osudovým ☹ , vyzerá to tak, že končí 😖

maya30
22. jan 2014

Kocky co byvate blizko madarskych hranic - odzajtra maju americky tyzden, cukriky budu po prepocte za nejakych 1,17 Eur 😉

mysiatkoo
22. jan 2014

@mamcas @ejkula no my mame (mali sme) whirpool a to teda uz nemam zaujem...odisla po 4 rokox... podla toho, co hlasi xybu to je o tepelnom senzore ci o com, takze velku sancu na nejaku mensiu ciastku na opravu tomu nedavam - ale mm zistuje co ako..... a neviem si predstavit fungovat bez toho uz... jedna vec je uspora casu, ale mne ide najma o ruky - pri mojej citlivosti koze na rukax budem po tyzdni xodit s krvavymi hankami ako keby som mlatila do steny 😠

jakelina
22. jan 2014

Holky co používáte bílou čokoládu, tak dnes jsem v Lídlu kupovala za 7.90

artepf
22. jan 2014

ahoj holky, dost dlouho jsem tady nebyla, tak ani nevím, jaké dorty jsem sem naposledy dávala 😅 , tak to tu trošku vytapetuju, omlouvám se 😀 , no a chtěla jsem vás moc poprosit o inspirace na klasický kulatý dort pro holčinu k 35. narozeninám, její manžel to nechal úplně na mě a tak chci nějaký pěkný květinový, ale jak mám volnou ruku, nevím, jaký bych měla udělat, jsem strašně nerozhodná 😠 , předem moc moc díky 😵
@jakelina, krásné synky máš 😎 😎

njonja
22. jan 2014

Caute kocky, po dlhsej dobe posielam moje tortuchy za tento tyzden… 😉 ta farebna bola na ziadost - Ariell, motyle, kruhy z ceruzky ako na pozvanke..

reruna
22. jan 2014

@artepf krásn dorty!

ikula2
22. jan 2014

@artepf krasne
@njonja nadhera aj foto uzasne

daja55
22. jan 2014

Moja dnešná tortička urobená na želenie podľa CD - ečka U2 🙂