Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

muffinka8
1. apr 2013

@adrika202 ja som so Smartflexom spokojná, len všade kde čítam v Eshopoch tak WI vychvaľujú do neba. Tak som zvedavá.

muffinka8
1. apr 2013

@lamps asi hej 🙂 ja som MMF skúšala, ale nevedela som ho dobre spraviť, tak bol veľmi tuhý a aj tá práca okolo neho, takže Smartflex je pre mňa lenivú super 😀

nmld
1. apr 2013

mile damy, ja mam taku radost zo svojej tretej potahovanej torty, ze vam ju musim ukazat 🙂 uprimne, pri prvych dvoch tortach som netusila, co robim...ale precitala som stovky stran tejto diskusie a nasla tu neocenitelne rady, takze vam tymto velmi velmi dakujem. vase diela (priam veldiela) su pre mna nedostiznym cielom. este raz vdaka za vsetky rady, tipy, skusenosti, s ktorymi ste tu ochotne sa podelit a hlavne za skvelu atmosferu, ktora vladne v tejto teme 🙂

lamps
1. apr 2013

@muffinka8 ono je to asi fakt o tom, že každej z nás vyhovuje niečo iné. To zarábanie MMF mi tiež vadí, ale zarobím si viac do zásoby a potom už len odkrajujem, kým sa všetko neminie

lamps
1. apr 2013

@nmld super tortička a ty si príkladom toho, že sa oplatí čítať túto tému. Ja som tiež tak začínala 🙂

viera6
1. apr 2013

@aduskatt dakujem tie mam tie od teba 😉 ....len som nevedela ako dat tu čokoládu ,či ju mam aj riedit cerou 🙂 a tak som radšej neriedila 🙂 ale pri krájaní sa mi dost lámala 😨 inač roláda je super 😝

aduskatt
1. apr 2013

@viera6 som tie hviezdicky hned spoznala🙂 ja davam trosku vacsinou cery...ale aj tak sa mi lame....

aduskatt
1. apr 2013

@nmld paradna🙂

viera6
1. apr 2013

@aduskatt ja som roládu natrela troškou gaštanového krému a na spodkoch to potom moc nedržalo možno aj tam som urobila chybu 😒

aduskatt
1. apr 2013

@muffinka8 aj ja som so smartflexom spokojna🙂 a myslim, ze financne je Smart o dost lepsie na tom ako WI

lamps
1. apr 2013

@viera6
@aduskatt ja som robila teraz tiež rolády a dala som spolu s čokoládou rozpustiť aj trošku Nutely a dala som aj trošičku oleja. A krája sa to super, čokoláda sa neláme pri krájaní 🙂

evuska32
1. apr 2013

@adebi krásne tortičky 🙂 ja sa tiež pokúsim o niečo nenáročné na prvý krát...inak chcem sa opýtať (mne treba lopatisticky 😀) tie ozdoby sa aj niečim lepia k tej torte? Hlavne tie ťažšie ako postavičky a tak?

aduskatt
1. apr 2013

@viera6 to nemyslim, ved cokolada moze ist na hocijaky krem

aduskatt
1. apr 2013

@lamps super, dik ze si sa podelila🙂) skusim nabuduce.takze nutellka a olej....musim si zapamatat🙂

aduskatt
1. apr 2013

@evuska32 lepi sa vodou, bielym olkoholom alebo jedlym lepidlom 🙂

zsuzsu
1. apr 2013

@viera6 je aj ja som robila tie kavove zrnka, ale nakoniec su z nich akoze vajicka :D a tie mensia som obalila iba v cokolade, lebo ja nemam rada origos marcipan.

lamps
1. apr 2013

@evuska32 postavičky môžeš lepiť obyčajnou vodou alebo bielym alkoholom a tie ťažšie postavičky napichujem na špáratko, aby sa neprekotili

viera6
1. apr 2013

@aduskatt ešte som chcela urobiť veterníky aj tie idu moc u nas,ale choroba je silnejšia 😠

lamps
1. apr 2013

@aduskatt len si zapamätaj, ono ti to aj dobre chutí

aduskatt
1. apr 2013

@viera6 ja som sa konecne dokopala k nim🙂) ostali nam tri🙂

viera6
1. apr 2013

@aduskatt u nas ked narobím 28ks mam malo 😲 😝 😅

aduskatt
1. apr 2013

@viera6 ja som skusala prvykrat, nabuduce budem robit viac, my sme traja a tie, co ostali som vlastnym telom chranila na dnes🙂)) inak by padli za obet uz po dvoch hodinach vcera🙂

viera6
1. apr 2013

@aduskatt ak ti prišlo niečo nove naj vediet ! 🙂

pristela
1. apr 2013

@lamps @muffinka8 holky , ja prv zarobim a vyvalkám mmf ako rozpracujem a vyvalkam smartflex 😝 a tiez zarabam si mmf velmi makke, tak sa da uzasne vyhladit aj záhyby normalne sa daju potom na torte dohladit do stratena 😉 a hlavne ako Andrejka pise , zarobim viac a potom len ukrajujem 😉

aduskatt
1. apr 2013

@viera6 No, potahovky konecne🙂) a po niektorych prichutiach sa tak rychlo zaprasilo, ze idem v stredu do topolcian doplnit zasoby, xixi. Mas aj na nieco zalusk? lebo teraz len take ze drotiky, floristicke pasky, nejake zaujimave odtiene geloviek a tak🙂) mozme poriesit cez IP, ak si na nieco konkretne robis zalusk🙂

pristela
1. apr 2013

@aduskatt ja robila veterniky len raz 😀 z dvojitej davky, cely den som pri tom stala, robievam vzdy take mensie, paci sa mi to viac, bolo ich milion 😀 😀 😀 dorobila som ich o 18hodke vecer a o 20som schovavala poslednych 7kuskov aby aj tatko okoštoval 😕 tak som povedala ze naposledy , 5x dlsie som ich robila nez ich z dvojitej davky stihli pojest 😠

pristela
1. apr 2013

@aduskatt a prečo do topolcian ? 😕

aduskatt
1. apr 2013

@pristela to tak byva🙂)) ja som nechcela naraz vela, aby som pripadne neuspech nesmarila do kosa vo velkom mnozstve🙂

aduskatt
1. apr 2013

@pristela tam je distribucne centrum pre velkoodberatelov

viera6
1. apr 2013

@lamps ďakujem za radu 😉 😉

aduskatt
1. apr 2013

@pristela teda niekde medzi topolcanmi a partizanskym, budeme hladat🙂))