Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
25. jún 2011

@lencza to je dobrý nápad, to bude mít tatínek radost 😉

dm1
25. jún 2011

@yamahafazer ty robis slane aj pre cudzich? ja mam stale dilemu kolko za ne pytat teda aspon za pracu lebo matros je samozrejme vzdy inak ako sa podari nakupit

vlada111
25. jún 2011

@dm1 chcem sa spýtať. Ako sa nanáša Piping gel. Som si ho kúpila a idem robiť tú vodu. Len je to nejaké lepkavé ☹

dm1
25. jún 2011

@vlada111 no ved musi byt ved to sa aj ako lepidlo pouziva 😉 . V tenkej vrstve potri stetcom napr. tu to tak kamoska robila dufam ze ti to pojde otvorit https://www.facebook.com/?ref=home#!/photo.php?...

gabika11
25. jún 2011

Ahojte, prave som dokoncila Parizsku tortu s parizskym kremom, mandlovym korpusom, pouzila som cokotransfer a trubicky po obvode 😉

lawli
25. jún 2011

Ahojte ,pridávam svoju dnešnú tortičku a idem pokukať tie vaše...

vlada111
25. jún 2011

@dm1 si poklad, ďakujem. Zajtra ráno tortu dorobím a potom sem hodím foto.

yamahafazer
26. jún 2011

@dm1 ano ja robim slane na objednavky a mam vsetko popisane kolko stoja chleby a pomazanky a podla toho aku chcu tak poviem pribliznu cenu lebo neviem kolko toho miniem vzdy zeleniny atd,a za robotu beriem polovicu ako za marcipanovu tak neviem ci ty robis na kg lebo ja aj za slakde si vyratam material a plus robota

mizulienka
26. jún 2011

@dm1 a ako sa robi ten vodopad? 😕 to das kusok hmoty, troska ho tak poskladas a potries tym piping gelom? vyzera to velmi pekne.

dm1
26. jún 2011

@gabika11 nadherny mas ten transfer super sa podaril!

@mizulienka je to dole v komentari pri tej fotke - len pruh hmoty neposkrcany, trosku pomalovane gelovkami - biela, tmava a prejdene pipping gelom

@yamahafazer ja mam praveze sladke na kg cenu 😝 . Aj ja uz mam ako tak pri slanych spisany material aj ked tam sa to velmi tazko odhaduje. uz som aj tak robila ze mi ludia sami doniesli material a co zostalo som im nabalila pekne krasne domov. Prve som robila za 5 eur celu tortu bez materialu samozrejme len mi to prislo potom akosi malo sa s tym babrat. a samozrejme ine je robit pivo a vyriezat ako klasika rovne tvary a o tych prsiach ani nehovorim

yamahafazer
26. jún 2011

@dm1 ono tiez podla toho ake su velike a kolko sa stym narobim ty robis ake velike ja robim so 4 chlebou toustovych a inak ten material na tie slane vide cenovo viac ako sladke a to je veru malo 5 eur aspon 10 lebo teda stym je podla mna roboty fakt a z ukladanim a zrezavanim podla mna viac ako so sladkou akurat,ze slana sa nepecie,ale to tiez niektore aj pecu a taku by som chcela tiez vyskusat taku pecenu slanu,ale to musim len prenas na skusku.No ved u tych slanych je to tazke lebo nevies ani kolko kde zeleniny a salamy miniem presne tak ja to tak odhadom poviem vzdy

mizulienka
26. jún 2011

@dm1 jaaj dakujem, nevsimla som si, len som si rychlo pozerala fotky.

gabika11
26. jún 2011

@dm1 dakujem, aj ja som rada, ze sa uz nerozmazala a ked tak na jednom mieste trosilinku, ale tento zlaty s ami vlemi paci 😉 . Nejak sa mi zapacilo pecenie tej Parizskej torty 😉

dm1
26. jún 2011

@yamahafazer ja tiez chcem skusit upiect slanu pre nas a tiez aj z bochnika chleba som chcela skusit. Ja robim ako kedy niekedy mensie inokedy vacsie. Teraz tato posledna bola mala len 2x2 toustove chleby vedla seba a 5 poschodi. Ale zase pravda je ze tu pomazanku si musim urobit ci je mala ci velka a rovnako aj salat co robim do toho.

dm1
26. jún 2011

@gabika11 ja mam tiez velmi rada kombinaciu coko + zlata farba a casto ju veru pouzivam

mrka2
26. jún 2011

@gabika11 tá je krasna! a aka super hladunka cokolada... 😵

mizulienka
26. jún 2011

@gabika11 krasna 🙂 viem, ako sa asi robi cokotransfer na bokom torty, ale ako sa dava na vrch? 😕

lamps
26. jún 2011

@gabika11 nádherná, 🙂 🙂 🙂 ukážková tortička 🙂 🙂 🙂

gumkacka1
26. jún 2011

potrebovala by som poradit. Chcem robit tortu hello kitty, taku aka je na obrazku. Spravit kruhovu tortu, len neviem z coho vsetkeho by som mohla vyrobit tie usi. Viem, ze z puncoviny, len ked bude ta torta gulata, tak mi nezostanu ziadne odrezky. A aj keby som to robila z puncoviny, tak ci mi to tam bude drzat a neodpadnu. Dakujem za rady. 🙂

dadka212
26. jún 2011

@gumkacka1 podla mňa tá torta nie je gulatá, treba vyrezať tvar hlavy a tým pádom vyzežeš aj uši normálne vcelku s hlavou...

lawli
26. jún 2011

@gumkacka1 Ahoj ,presne ako píše @dadka212 ,ja si tiež myslím ,že nieje guľatá a skôr by som vyrezavala z klasického plechu , spolu s ušami.... 😕

dm1
26. jún 2011

@gumkacka1 alebo urobit kruh ale vacsi a zrezat to do ovalu a to zrezane pouzit na uska 😉

gumkacka1
26. jún 2011

@dadka212
@lawli ja viem, ze tato nie je gulata, len som uz videla aj taku gulatu a boli tam prirobene usi. Nebolo by tam tolko odpadu, ako keby som robila na plech. A keby som robila korpus na plech, staci mi jeden, ktory rozrezem napoli? Alebo to bude malo? Ja sa v tom vobec nevyznam. 😨

lusil2005
26. jún 2011

@mizulienka no uz je to ochutnane, a chuti to fakt perfektne! 😀
@yamahafazer ono je to vlastne take ovocie (je tam 70% ovocia v tom, cele plody alebo kusy, podla toho ake si kupis), ja som kupila visnovy a je to uplne ako keby si visnovy kompot aj so stavou zahustila skrobom alebo pudingom...

yamahafazer
26. jún 2011

@lusil2005 a to das do niakeho kremu ci iba smae to das do torty a ktomu niaky krem?

lusil2005
26. jún 2011

@dadka212 v BA je este tortomania.sk . este niesu prestahovani, ale ked si objednas cez e-shop, v ramci BA ti to dovezu domov zadarmo!!! 😕

lusil2005
26. jún 2011

@mizulienka zo 7 vajec si robila mramorovy korpus do 26 cm formy??? 😕 ci iny korpus? lebo ja robievam mramorac do 26 cm formy zo 4 vajec a je cca 10 cm vysoky po naplneni 🤐

lusil2005
26. jún 2011

@yamahafazer da sa aj tak aj tak. do tejto poslednej som to len dala na parizsku slahacku. super je ze aj ked to das do kremu, nezriedi to ten krem. lebo je to zahustene. a teraz ked som to dala na tu parizsku, nestekalo to. a fakt to bolo chutneeeee s tou cokoladou 😀

cigaretka5
26. jún 2011

baby prosim aby som mala predstavu- potrebujem tortu pre cca12-15 ludi , potiahnutu marcipanom s ruzicami- kolko je normalna cena za takuto tortu?

yamahafazer
26. jún 2011

@lusil2005 pozeram to na nete ako to vyzera,ale je to dost drahe 😒 a to predavaju len po tak vela kg?sa neda kupit niekde aj male balenie?