Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
7. júl 2011

@dm1 pozeram, ze tu ju maju este lacnejsiu ako mali v tom formicky.sk...tam stala tusim 24,60

katulkaaaaaa
7. júl 2011

moje prve zvieratka 😀 psik je ok ale ta macka,no neviem

jakelina
7. júl 2011

@katulkaaaaaa krááááááásnéééééééé 😉

katulkaaaaaa
7. júl 2011

@jakelina myslis?nemam nieco opravit?chcem aby mali radost 😉

anjelicek26
7. júl 2011

@daducha - ako pridavas maliny? Do kremu? Mam kupenu slahacku, bielu cokoladu, idem uvarit a dat chladit, ale ako tam potom zamiesam maliny je mi zahada, mam skvele, cerstve, to musim zmixovat? Vmiesat mascarpone asi nebude problem 😅

jakelina
7. júl 2011

@katulkaaaaaa mně přijdou dokonalí, fakt - přísahám 😉 na holý pupek 😀 😀

ikula2
7. júl 2011

@vlada111 tak ja som skusila ale iba malinku davku tej piskoty a teda mi nevysla ☹ , to cesto bolo strasne hrudkove prislo mi to ako keby na 2 vajcia strasne vela cukru a muky dala som 60 a 60g. Nejde tam ani voda? Keby som urobila klasicku piskotu tak to sa velmi rozmoci?

lamps
7. júl 2011

@katulkaaaaaa obaja sú krásni, majú také pekné naivné tváričky 😉 😉 😉

anibas
7. júl 2011

@katulkaaaaaa žltka do falošného parížskeho netreba 😉

benjik
7. júl 2011

ahoj holky, snažím se vás dočíst, ale to se nedá 😝 chybí mi nějakých 100 stran 😅 Všechny dorty tu jsou moc nádherné,některé mám v hlavě uložené pro inspiraci. začátkem srpna mě čeká první svatební a rovnou dvouposchodovka,už se na docela těším.
Přidávám zatím jen hotovou ozdobu na dort - hlavu koně pro dcerku na dortík k 2.narozeninám,co má v sobotu. tu hlavu viděla už na fotce,kdyý jsem to stahovala do pc a říkala celá nadšená:" Ijááá",tak jsem ráda,že poznala,co to vůbec je 😀 jen je teda horší kvalita obrazu,foták mi nějak blbne.

daducha
7. júl 2011

@anjelicek26 ahoj, robila som to tak, ze do vychladenej vyslahanej slahacky s coko som zaslahala MAscarpone,natrela na korpus,maliny zmiesala s troskou cukru,natrela na slahacku a dala dalsiu vrstvu slahacky.Ono sa to trochu zmiesalo,ny vôbec to nevadi.Este som zabudla, na taku 24 cm tortu treba urcite 2 slahacky,2 cokiny a aspon 2-3 Mascarpone.

daducha
7. júl 2011

@jajuuus myslim ze kludne, ja som davala Mascarpone lebo tak chcela zakaznicka 😉

daducha
7. júl 2011

@mizulienka jasne, paci sa :
2 slahackove smotany,2 biele cokolady,2 Mascarpone,maliny-podla chuti ja som davala celu 0,7 dcl flasu.Smotanu som uvarila s cokoladou,nechala cez noc vychladit.Rano som poriadne vyslahala,pridala MAscarpone a uz iba jemne na 1 st. mixeru zmiesala.Natrela som na korpus,na to vrstva malin zmiesanych s trochou cukru a zase vrstva kremu.Toto mnozstvo by malo vystacit na 24 cm tortu.

daducha
7. júl 2011

@ikula2 neviem ci uz ti baby pisali, no ja som pouzila kyslejsi ribezlovy lekvar a polieva sa to cele naraz,ked to poukladas na seba -biely,ruzovy ,biely korpus a kazdy potrety lekvarom,teda okrem vrchneho 😵

ikula2
7. júl 2011

@daducha
@vlada111 tak uz viem kde som urobila chybu juj som ja ale truba, ja som to iba rukou miesala 😝 , preto to cesto je zle teraz som konecne urobila 3. a to je dobre. Uz len ten zalev odhadnut, tolko receptov a netusim ktory je ten naj, my to nepapame. Dadi dakujem ja zvazujem nad marhulovym dzemom i nas neviem dostat ribezlovy a domaci nemam. Obom dakujem

lussy23
7. júl 2011

@mrka2 - nádhera @benjik - nádhenrý koníček @katulkaaaaaa - krásne zvieratká
@petusko - kásna žabka

daducha
7. júl 2011

@ikula2 ja robim tu puncovu podla tohto receptu, je tu aj ta zalievka,len som pridala citron.A chutnal ju puncakovy odbornik - svagor,ten ine kolace neje a ze bola super 😀
http://www.tortyodmamy.sk/content/puncova-podla...

dajna11
7. júl 2011

@daducha tú som robila aj ja a zalizovali sme sa až za ušami,ani to nieje ťažké,na prvý šup bola krásna.

dajna11
7. júl 2011

tak ešte som sa trošku hrala,nemyslím že by to bolo na poprvé zlé...už len torta 😀 😀 😀 nie?

katulkaaaaaa
7. júl 2011

pre svokru ako podakovanie kamaratke 🙂

anjelicek26
7. júl 2011

@daducha - fajn sikovna som, ja som maliny zmixovala do kremu, no citam neskoro, nabuduce budem vediet 😅 Ale chuti uzasne, chcem urobit len taku miniaturnu torticku malej, si rano vypytala, tak bude mat na chut 🙂

mrka2
7. júl 2011

@katulkaaaaaa krasna a aj pismenka mas velmi pekne.. a ze vraj ich mas vselijake... 😉

mizulienka
7. júl 2011

@daducha si zlata, dakujem 🙂

tica
7. júl 2011

@mizulienka ako je to s tym zamrazenym ovocim? dnes som kupila mrazene jahody a veľmi sa ponáhľam lebo zakáznička mi mala doniesť jahody a pred hodinou mi napísala že jahody nezohnala tak robym na rýchlo tortu lebo zajtra rano si ma po ňu prisť .. .niektore jahody sa mi nestihli rozmraziť celkom tak chcem len vedieť že keď ich dam medzi krem či sa mi tam rozmrazia ďakujem za skoru odpoveď

mizulienka
7. júl 2011

@tica ahoj 🙂 a aky krem robis, lebo ja ked som robila parizak, nerozmrazovala som ovocie, len som ho trocha obalila v praskovom cukre a dala na krem a na horny korpus som tiez natrela krem, aby to ovocie ako keby zapadlo do toho kremu.
Ale pri tom tvarohovom som uplne rozmrazila, ale citala som na TOMe, ze niekto nerozmrazuje ani pri tom tvarohovom.

benjik
7. júl 2011

Tak a nedalo mi to a dort jsem dodělala už dnes a tady je výsledek: Pro Nelinku k 2.narozeninám

tica
7. júl 2011

@mizulienka robim tvarohovy
tak asi to risknem nieje uplne rozmrazene ale tak povolilo už trochu

mizulienka
7. júl 2011

@tica obal to este v tom praskovom cukre, ono to vtiahne stavu

monika_123
7. júl 2011

@mizulienka v pondelok ti mozem poslat co chces 🙂eshop uz pojde cez vikend

mizulienka
7. júl 2011

@monika_123 super, idem popozerat, co som to vlastne chcela 😉