Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

viera6
8. júl 2011

Ahojte šikulky,davno som tu nebola a od vtedy sem pribudli nadherne tortičky.Dievčata ja vas fakt obdivujem ako to zvládate aj s viacerými detmi 🙂 ja pri mojej nemám kedy na nič 😒 spávame cez den ledva 20min. a v noci chodíme spat ledva o 23hod a to sa budíme celu noc 😔
prispejem tento krat aj ja 🙂 povodne som chcela malej k 1ročku urobiť kitku ... kedže ma rada velmi zvieratka a najviac kačičky a krtkov tak som sa rozhodla pre kačičku ..no nie je to celkom podla mojich predstav 😒

prosím vas poraďte mi ako mam pekne urobiť čiernu,ked som robila očka tak mi biele MMF zafarbila na tmavo šedo a to som dala fakt dost tej čiernej potom som nakoniec pretrela iba štetcom no mihalnice sa mi nedali to by bolo všetko čierne 😖 dakujem

yamahafazer
8. júl 2011

@gumkacka1 mne z mmf tiez neislo nic poriadne spravit mne sa to stale natahovalo moc a potom lepilo no hruza
@lukika ja som si teraz kupila SMV jedno balenie mali za 36.9 tych 7 kg tak sa oplatilo a bolo to z obchodu
http://www.tortomania.sk/www-tortomania-sk/esho... este maju v akcii ja vzdy pozriem vsetky opbchody kde je najlacnejsie a odtial berem

yamahafazer
8. júl 2011

@viera6 jej to chnutna kacicka 😵 a ja v pohode zafarbim na cierno mam extra ciernu ale pouzivam WI alebo SMV takze tie sa v pohode daju zafarbit viem,ze mmf ide tazsie

anjelicek26
8. júl 2011

@katulkaaaaaa - jej dakujem sa zacnem asi cervenaaat 🤐 Baby neblaznite na vase torty nemam ani zdalekaaa, ale ucim sa slubujem ;) A hej, peciem len v rodine, suseda by mi dala, ta sa tym zivi, nemozem sa jej kafrat do remesla 😅

@yamahafazer - chutovo je uzasny, ale teda je taky vlhky a mäksi, teda ked to vyberiem z chladnicky, asi to hned zjeme 😅 Ale teda je to moja vina, nemala som maliny miesat priamo do toho, ale poukladat na to, urcite by to bolo ine.

viera6
8. júl 2011

@yamahafazer dakujem 🙂

viera6
8. júl 2011

@yamahafazer mam takuto čiernu wilton to asi neni ta extra?

viera6
8. júl 2011
katulkaaaaaa
8. júl 2011

@mizulienka nie,oni povodne chceli cierno bielu tortu ale povedala som ze skusim coko hmotu...a nakoniec budu mat cierno bielu

dm1
8. júl 2011

@viera6 nie to nie je extra

dm1
8. júl 2011

@yamahafazer prvu tortu v zivote som upiekla predtym ako mal mat maly 1 rok na jeho meniny lebo prave na rok som mu chcela skusit spravit potahovanu. Bolo to asi tak 14 mesaicov dozadu 😉

lusil2005
8. júl 2011

@dm1 ja som tiez niekedy taka vyvalena z tych reakcii niektorych zien na TOM... ja chapem ze niektore otazky sa tam opakuju a tak, ale oni su niekedy az agresivne jak poslu pytajucu sa do teplych krajin s tym ze nech si to vygoogli alebo vyhlada namiesto pytania sa 😕

viera6
8. júl 2011

@dm1 dakujem, takže ,ked si zadovážim tu extra tak bude pekná čierna? ešte sa chcem opytat mam tu ružovu podložku http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10608493... na aku hrúbku mam vyvalkat s MMF? na kačičke som ju použila na šatočky no moc mi to tam nevidno a čim to posypať aby sa to nelepilo dala som praš.cukor no aj tak sa mi lepilo...

katulkaaaaaa
8. júl 2011

dokoncena,konecne 😵 macicku som prerobila 🙂

vlada111
8. júl 2011

@dm1 tak nabudúce sa ozvem, z tvorivého stretka by som čerpala len ja 😀

lusil2005
8. júl 2011

@viera6 tiez sa mi to lepi jak slak ta podlozka, najblizsie ju asi skusim prestriekat tym sprejom na vymastovanie foriem 😕

jakelina
8. júl 2011

@katulkaaaaaa hezký bílo černý 😉

katulkaaaaaa
8. júl 2011

@lusil2005 nerob si starosti,moj otec tiez v nemecku nepochodil,teraz som robila tortu z klasickych jojo strihala som napol aby som mala bielu 😉
@jakelina dakujem,to bola taka objednavka,dvojita oslava 🙂

motylek
8. júl 2011

Ahoj holky, chystám se na svůj dort potažený MMF. Chci se vás zeptat, jak ho děláte? Podle Bohuše z dortománie? A jak dopředu si ho připravujete? Zkoušela jsem ho jednou, to se mi šíleně drobil. Tak bych se tomu ráda vyvarovala. A na jaké množství dortu mi to vystačí? Chci dělat kulatý dvojpatrový a na to pár ozdobiček, ale jen vykrajovátkama, žádný 3D 😀, na to jsem gramla. První dort jsem dělala z marcipánu a strašně se to lepilo. Přidám vám foto 😉. Žáby jsou koupený 🙂. A takový ty drátky, který se zapichujou do dortu seženu kde? Třeba klasický drát z hornbachu? Díky za rady.

jakelina
8. júl 2011

@motylek korpus můžeš podle Bohuše, peču tak dva dny předem, na patrový udělej MMF ze dvou dávek, drátky koupíš v nějakém internetovém obchodě s cukrářskými potřebami, kup se ten opředený.

bzucinka2
8. júl 2011

ozaj baby a ten internetovy obchodik, co chcela otvarat tusim monika123 je uz funkcny? nebola som tu dost dlho tak teraz neviem ako to pokrocilo, ked ho chcela otvarat koncom juna 🙂

gabka24
8. júl 2011

ahojte, prepáčte, že vám leziem do témy ale potrebovala by som poradiť ako dosiahnem aby sa mi poťah z cukríkov marshmalov tak pekne leskol 😒 ....

jakelina
8. júl 2011

@gabka24 olejem potřít

dm1
8. júl 2011

@bzucinka2 cez vikend uz by mal ist a od pondelka by sa malo dat objednavat

yamahafazer
8. júl 2011

@viera6 to je obycajna gelovka len neviem ako chyta na mmf ta extra to ti musia tie co stakou robia poradit a mne sa teda este nestalo,ze by sa mi hmota prilepila ja aj ked valkam ja nicim nepodsypavam,ale ja robim WI alebo SMV tak stym nemam problem,ze by sa mi lepili
@dm1 to si sa sikovno rozpiekla a krasne torty robis 😵
@anjelicek26 kde je recept na ten krem malinovy prosim lebo vobec neviem o akom kreme je rec preto sa to pytam dakujem
no idem rychlo robit torty zakedy mala spi

mizulienka
8. júl 2011

@yamahafazer tu je ten malinovy krem, ja som si ho tiez ukladala, urcite vyskuam, zboznujem maliny 🙂

2 slahackove smotany,2 biele cokolady,2 Mascarpone,maliny-podla chuti ja som davala celu 0,7 dcl flasu.Smotanu som uvarila s cokoladou,nechala cez noc vychladit.Rano som poriadne vyslahala,pridala MAscarpone a uz iba jemne na 1 st. mixeru zmiesala.Natrela som na korpus,na to vrstva malin zmiesanych s trochou cukru a zase vrstva kremu.Toto mnozstvo by malo vystacit na 24 cm tortu.

reruna
8. júl 2011

@dm1 no tak to jsem teda objevila Ameriku s křížkem po funuse, už jsem si to taky přečetla v úvodníku, že se ten internetový portál s časopisem rozdělil, ale v tomto čísle ještě má návody i ariel z dortománie, super postupy na krtečka, takové polopatické. Ale časopis by měl fungovat dále, tak snad si najdou jiné přispěvovatele, a uvidíme, jak to bude s jejich kvalitou...
@lukika už ti holky odpověděly, sugerveil se dělá z takového prášku a krajky, vypadá to nádherně

ikula2
8. júl 2011

@daducha @vlada111 velmi vam dakujem za rady, nakoniec sa mi vydarili piskoty, idem akurat robit nalev, takze vladi nie je neskoro ja som to vcera len skusala na nas 🙂 , teraz idem naostro. Ja som sa zasa bala dat ten puncak ako prvu tortu ze je velmi jemny, takze to mozem urobit? Nie je potom ta navrchu velmi tazka ked ma plnky? A prosim ta ako si si ich rozdelila Vladi ked si robila poschodie jednu ozdobila a potom druhu a polozila?

dm1
8. júl 2011

@reruna jj boli tam este posledne postupy od ariel co im este dala a tiez v dalsom budu. no uvidime ako to bude dalej mne sa zase velmi pacil posledny casak torty od mamy vela tam bolo akurat takeho co sa mi hodilo

lussy23
8. júl 2011

@anjelicek26 @hejdita @dajna11 @katulkaaaaaa Nádherné torty, baby
@benjik - prekrásne nelke prajem všetko najlepšie, veľa zdravia a radosti

lussy23
8. júl 2011

@motylek - je veľmi krásna
@katulkaaaaaa - krásnučké
@viera6 - krááááásna torta