Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
10. júl 2011

@vinka ty jsi šikulka, krásné dorty já vždycky žasnu.

lussy23
10. júl 2011

@vinka - krásne torty
@jakelina zuajimavá a krásna torta

broucek2
10. júl 2011

@jakelina děkuji, tvůj je taky moc pěkný

daria77
10. júl 2011

baby nádherné tortičky,obdivujem vás,kedy to všetko stíhate?? 😕 😲 ..

yamahafazer
10. júl 2011

@jakelina ta je paradna 😵 ty si tie ornamenty robila cim bielkovou polevou?a cim si zdobila zdobiacim vreckom ?

jakelina
10. júl 2011

@yamahafazer ano bílkem, našlehala jsem nad párou, mám strach ze syrových vajec a dala do obyčejného sáčku, ustřihla rožek a zdobila. Je to jenom pro nás doma, chtěla jsem si to vyzkoušet až to bude někdy potřebovat, ať to mám natrénované. 😀 😀

estterka
10. júl 2011

ahojte baby,mohla by som poprosit o radu? chcela by som upiect MM tortu k narodkam,ale nikdy som to nerobila.nemate recept na nejake jednoduche coko cesto a coko plnku,co zvladnem? 😅 😉 dakujem🙂

tica
10. júl 2011

všetko čo sa dalo sa mi kazilo ... takže som bola rada že tie torty dopadli aspoň tak ako dopadli... to ihrisko bola katastrfa vobec som nevedela urobiť rovny povrch lebo tie jahody čo som nimi plnila mi ten korpus v streda nadhvyhli takže to bolo take kopcove ihrisko a ta lopta mi veľmi nevyšla boli tam aj niejake mini škary a dole mi to už nesedelo tak som musela rozvaľkavať tie šestuholinky na vačšie aby to tam ako tak vyzeralo ... a ten bager tak to bola tiež katastofa kedže som obydva cesta na torty rozkrala na prd tak som ich musela skladať ako sa dalo kedže som bola v časovej tiesni ale tak dufam že s tortičkami boli aspoň trochu spokojny uvidime to ihrisko som robila na objdednavku a ta čo si po neho prišla tak povedala že chce tortu ešte na august tak uvidime či sa ozve 😝 a ta druha bola pre synovčeka ku narodeninkam ...

@mizulienka si sa bala že ti ta fubalka nevýde a vyšla ti ešte lepšie ako mne je super no krása 😉
@anibas tá červená tortička mi padla do oka čista nádhera 😉

vinka
10. júl 2011

@jakelina
@lussy23 dakujem Vám baby-.Aj všetkým ostatným čo dali páči sa mi to.tešia ma tie torty.v každej je kus mňa 😀 😀 😀

mrka2
10. júl 2011

@jakelina no ja odpadnem,aka krasa!!! to si ako robila?bielkovou polevou? 😕

jakelina
10. júl 2011

@mrka2 ano polevou 😉

katy1979
10. júl 2011

@jakelina a to ti islo v pohode aj na tie boky? to nechapem ako si to tam urobila

a moje vikendove:

yamahafazer
10. júl 2011

dakujem vam aj ja baby za vsetky paci sa mi 🙂
vsetky ste porobili krasne torticky
@jakelina ja mam na to tu specialnu hmotu kupenu len tiez to chcem prenas vyskusat lebo september mam tortu co si poslali obrazok a na nej to je,ale krasne sa ti to podarilo sikula si len ked ja prenas vobec nepecem uz mne to uz nejde tie torty jest
@anibas ty mas na tej cervenej tiez to zdobenie bielkovou polevou lebo tiez sa ti super podarila

vinka
10. júl 2011

@zuzan_ka29 ale ty si si ma nepomýlila s alionuskou?Ona robí také dielka umelecké 😀 😀 😀 😀

yamahafazer
10. júl 2011

@ikula2 ,ze sa ti nedarilo,ale ta kniha je perfektna aj mne sa nedarilo stym sudom vtakomto teple sa to strasne naprd robi a totalne mi padala a to bola tak fest zatuhnuta

dadka212
10. júl 2011

ďakujem kočky za páči sa mi aj za pochvalu ste zlaté 😵

janulkamartinko
10. júl 2011

@estterka ahoj,pozri sem a citaj je tam toho hodne 🙂 http://www.tortyodmamy.sk/forums/korpusy/ine-o-... , http://www.tortyodmamy.sk/forums/kremy/parizsky , alebo pozri priamo v receptoch,nech sa dari 🙂

daria77
10. júl 2011

Ahojte kočky,mám na vás jednu otázočku,ktoré klieštiky by ste mi odporučili ,chcem si objednať od moniky,len sa fakt neviem,rozhodnúť z toho množstva,čo tam má,Ešte nemám ani jedny klieštiky,takže nemám ani ponatia,ktoré si mám vybrať,neporadíte mi prosím???Ďakujem 🙂

zuzana124
10. júl 2011

Ahojte baby, aj ja vám ďakujem za páči sa mi. Mám na vás jednu otázku, na sobotu robím svadobnú tortu a má byť v zlatom. Ako farbíte napríklad ruže, urobíte si bielu alebo žltú a potom poprášite zlatou perleťou a ak áno tak akou, alebo mám radšej investovať do zlatého spreja? Doma mám prach antique gold. Niečo som už aj počítala na TOM ale budem vďačná za každú radu. 🙂

anjelicek26
10. júl 2011

@jakelina - ja som chela robit tento postup

http://www.tortyodmamy.sk/krabica-na-flasu

Len ho trochu pomenit, mam hranatu formu nie podlhovastu, tak to a dat tam okrovu farbu take platy potahovky na boky a az cez to potom rohy ako keby drevene, uchyty, no asi ako na tej fotke, vsak chcem to vyskusat na stvrtok, snad sa zadari.

jakelina
10. júl 2011

@katy1979 šlo to i na boky, ale musíš to opatrně tlačit z toho sáčku, ať to neteče.

dajna11
10. júl 2011

moja kvetinková marcipánková zahradka 😀 😀 😀 😀 bude mamke na tortu..

ikula2
10. júl 2011

Dievcata dakujem vsetkym za lajky 😵

@jakelina jej to sa ti vydarila, prosim ta cim to nanasas mas speci naradie ci sacok, dufam ze sa nejako hlupo nepytam, ale viem iba z hruba ako sa to robi

@daria77 ja mam jedny kliestiky iba taku vlnovku, myslim ze to sa hodi vzdy iba taske dve zakrivenia, je to take jemne

tica
10. júl 2011

@estterka ja robim tento piškot je veľmi dobry a možeš ho urobyť aj kakovy pridaš kakao do neho
a plnku robím taku jednoduchu na 1 liter mleka 4 pudingy + 9 lyžic cukru alebo keď chceš sladší tak 12 lyžic to uvariš a nechaš vychladiť a v druehj miske si vymiešaš 250g masla s nutelou a potom tie dva veci vymiešaš spolu a je to skvela čokoladova plnka fakt mňam 😀

vlada111
10. júl 2011

@jakelina juj tie haky baky sa mi veľmi páčia. Bolo to ťažké?

zuzana124
10. júl 2011

@daria77 ja mám tiež len jedny klieštiky vlnovku ako píše ikula2 🙂

tica
10. júl 2011

@daria77 ja mam tiež tu dvojitu vlnovku a je veľmi pekna a pred nedavnom som si objednala take kruho zubkovane ale to sa mi nepači teda zatial som ho nepoužila ale skušala som a nepačilo sa mi to 🙄

jakelina
10. júl 2011

@ikula2 jenom obyčejným sáčkem, ustřihnu rožek a je to. Ale dají se na to koupit takové ty zdobící tuby.

jakelina
10. júl 2011

@vlada111 vůbec nebylo, jenom děláš kličky a trochu hůř se to dělá na tom boku, ale taky to jde.

daria77
10. júl 2011

@ikula2, @zuzana124 , @tica ďakujem moc dievčatá..idem pozrieť tie klieštiky 😉