Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

broucek2
11. júl 2011

@lusil2005 krásné růže. Mně se taky nevedou tak, jak bych chtěla, ale nakonec se celkem líbí ostatním, tak si z toho nic nedělám :o)))
@zlatat krásné všechny

mizulienka
11. júl 2011

@lusil2005 coze, ty pecies mesiac? ty si za mesiac stihla 10 toriet, uz pecies aj na objednavky? ja som hadam 10 urobila od januara 😕 😕 😕
ozaj je nadherna, mne sa pacia vseky tvoje torty, taky moj styl, take ciste, jednoduche, krasne 😉

broucek2
11. júl 2011

@lusil2005 ty jsi ďábel, upéct 10 dort za cca měsíc. Já jich zatím od ledna upekla cca 17, ale je pravda, že nemám moc čas na dorty

zlatat
11. júl 2011

@anjelicek26 ja som si minule počítala - 2,5 kg torta ( síce bola bezlepková pre nás ) s tvarohovo-smotanovým krémom ma vyšli suroviny na skoro 19 € 😕
A to som nepočítala papier na pečenie, potravinovú fóliu na obalenie podložky, solamyl na podsypávanie, lebo teraz sa mi nenormálne lepí poťahovka ... ale zase používam jedine WI
@cigaretka5 podľa mňa teta pečie za suroviny, nepočíta si energie a zisk skoro minimálny - aká veľká bola torta ?

zlatat
11. júl 2011

@broucek2 ďakujem

zlatat
11. júl 2011

@mizulienka už je lepšie - teda fyzicky, psychicky sa to tiež zlepšuje. Čaká ma vyšetrenie na hematológiu a potom sa uvidí čo ďalej
@jakelina ďakujem - dúfam, že sa mi už nezopakuje to, čo sa stalo pred mesiacom

Ja som od januára upiekla 30 toriet a tento týždeň mám len dve

mizulienka
11. júl 2011

@zlatat budem drzat palce nech je vsetko uz len lepsie.

zlatat
11. júl 2011

@mizulienka ďakujem

lusil2005
11. júl 2011

@mizulienka nieee, to len pre nas, a po rodine... teraz idem piect tu promocnu- to bude prva objednavkova. ale znovu je to kamaratovi. 😅 uz sa mi z toho tyzden trasu ruky! a potom aby som si nemyslela ze mam oddych, na vikend idem piect svokrovi polovnicku 🤐 z tej sa mi trasu ruky uz dva tyzdne!!! 😅

lusil2005
11. júl 2011

@zlatat kraaaasne torticky!!! naozaj uzasne. 😵

mizulienka
11. júl 2011

@lusil2005 urcite to zvladnes na jednicku 🙂 pozeram, ze kazdu chvilku pride aj babo, drzim palce, aby to co najlahsie prebehlo 🙂

zlatat
11. júl 2011

@lusil2005 ďakujem ti a tebe držím palčeky, aby všetko prebehlo tak ako má - ja som v 38tt už rodila ( pri oboch deťoch ) 😀
A neboj, tortičky zvládneš ľavou zadnou

ikula2
11. júl 2011

@lusil2005 jej ty si sikovna tie kosiky co si dala odkaz no nadhera aj ja chcem take urobiiiiiit, musim sa hned pozriet ako na to ak mas link mozes mi poslat?

eliska22
11. júl 2011

tak dievčatá pridávam svoje prvé svadobné postavičky, predtým som robila len macka 😝 ale tak toto si na mňa vymysleli 😅 ešte k tomu tá torta má byť bezlepková 😝 ale som im hovorila, že ja pečiem len chvíľku a postavičky som nerobila, že nevadí 😀 zo zadu ten myšiak má strašne na krivo hlavu, ale na foto to je ešte výraznejšie ako v skutočnosti... 😒

lusil2005
11. júl 2011

@mizulienka dakujem!!! dufam ze to zvladnem.
@zlatat juj nestras 😀 len nech este drziiii!!! 😀

@ikula2 ktore kosicky myslis? tie snurove?

lusil2005
11. júl 2011

inac, v takomto teple je fakt to pecenie tazkeeee 😖
ved som hadam aj vyse tyzdna ziadnu torticku neupiekla. ale nelenosila som!!!! ostala som duchom v kuchyni 😀

katy1979
11. júl 2011

@lusil2005 no ty si teda trufas. len aby si vobec este nieco stihla upiect 😅

katy1979
11. júl 2011

@lusil2005 jeeej take chnapky by sa mi pacili. sikovna baba si

eliska22
11. júl 2011

fotila som ešte raz bez toho alobalu, snáď lepšie bude vidieť 😉

lenocka23
11. júl 2011

@lusil2005 to su fakt chnapky?? to je skoda pouzivat, radsej na stenu zavesit ako obrazky... 🙂 su uzasne..

jakelina
11. júl 2011

@eliska22 jsou hezounké.
@lusil2005 ty jsi nezmar, dorty krásné a ještě šiješ takové krásné panenky a různé jiné věci. 😉

ikula2
11. júl 2011

@lusil2005 tie co mas aj na pradlo a taky stromcek je k nim pisane ze z papiera

lamps
11. júl 2011

@lusil2005 tortička a ružičky sú nádhernéééééééééééé , ty si neskutočne šikovná, tvorivá a aktívna maminka 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lusil2005
11. júl 2011

@ikula2 jaaaaj ty myslis tieto? http://lusilka.webgarden.cz/pletenie-z-papiera/...
to je novinovy papier nastrihany na pasy, tie su zrolovane do ruliciek, a z tych ruliciek su upletene tie kose. nakoniec sa to namori a nalakuje moridlom a lakom na drevo, a je to take pevne ako prutene.
tych postupov je velmi vela. staci dat do google pletenie z papiera. tu ich je par:
http://www.inspiracie.wbl.sk/NAVODY---papierove...
http://www.animas.eu/tvorive-techniky/pletenie-...

lusil2005
11. júl 2011

jej zienky dakujem dakujem dakujem!!!! za vsetky pochvaly a like-y! to vie riadne nakopnut do dalsej prace 😀

broucek2
11. júl 2011

@lusil2005 krásné výrobky. Já teď s malou a prací nějak tvořit nestíhám a musím říci, že mi to chybí. Přemýšlím, že bych zase měla, ale bojím se si vytáhnout drátky a korálky, protože malá by mi to hned rozhrabala a snědla

lamps
11. júl 2011

jáj, žienky, vy ste veľmi šikovné a maximalne inšpirujúce, keď sem nakuknem hneď som celá chtivá pečenia a zdobenia. Mám sa čo od vás učiť 😀 . Ja momentálne nepečiem, mám prestávku, má to výhodu aspoň sa môžem venovať svojim ratolestiam - veď sú prázdniny. Želám vám všetkým krásny a vydarený, slnečný deň. Všetky ste tu super. Vďaka vám za inšpirácie a rady 😎 😉 😎

ikula2
11. júl 2011

@lusil2005 dakujem ano tie myslim, trosku to vyzera tazsie, ale ked budem mat volnu chvilu tak to skusim

lusil2005
11. júl 2011

@broucek2 ufff, to ano. ja som teraz pred porodom presunula cele tvorenie do samostatnej izby. tam zavriem vsetok "bordel" a je bezpecno 😅

@lamps ja ta inac neskutocne obdivujem!!!! snazim sa rychlo porobit co sa da kym mam len jedno dieta 😀 pri dvoch si to neviem predstavit, no ale pri styroch?!?!?!?!? si superzena! 😅

lusil2005
11. júl 2011

@ikula2 urcite to skus a kludne sa pytaj a pytaj a pytaj cez IP ked budes potrebovat. vobec to nieje tazke! je to super relax a uplne perfektne na vecer k telke 😀