Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lukika
12. júl 2011

@zlatat diky popozerám
@gabika11 diky a dúfam že som to dobre pochopila to sa rozotiera iba tá čokoláda bez cery alebo masla otáznik

mizulienka
12. júl 2011

@reruna dakujem za tip 🙂
musim sa vsak pritznat, ze neviem, aky to je hodvabny papier, kde ho mozem kupit? 😕

gabika11
12. júl 2011

@lukika no na ten cokotransfer praveze natieras tu cokopolevu v dukatikoch alebo zmes cokolady s cerou a s olejom.... 😉

vlada111
12. júl 2011

@eliska22 ja by som to určite neplnila tak skoro. Tvaroch sa vie pokaziť aj keď je zatvorený v kelímku.

eliska22
12. júl 2011

@vlada111 no budem plniť zajtra, ale už musím ráno, lebo zajtra večer budem aj poťahovať, keďže si pre to už vo štvrtok cez obed prídu 😝 už mi ostáva len dúfať, že sa to nepokazí 😅

lusil2005
12. júl 2011

Zieeeenkyyyy kto sem daval odkaz na ten postup na kokosovu plnku z mimibazaru? Bola to torta v tvare zuba, pre zubarku... strasne by som ju potrebovala 😅 teda nie plnku, tu mam napisanu. Ale ten zub!

jakelina
12. júl 2011

@eliska22 a nemůžeš udělat nějaká trvanlivější krém??? Já bych se bála asi dát i nějaké ovoce, aby nezačalo kvasit. 😒

mrka2
12. júl 2011

@eliska22 nechapem,preco si po tortu pridu tak skoro 😕 😕 ved staci aj v piatok vecer,nie? a este k tomu take horucavy teraz.. no neviem neviem.. veru, ja by som neplnila tak skoro a uz vobec nie tvarohovym kremom ☹

vinka
12. júl 2011

@daria77 no aj ja som predtým objednávala.A ked som objednala dcére kočiar a nebola poťahovaná ale krémom zdobená a hnusná mastná.Tak som si povedala,že ja isto upečiem chutnejšiu.A na nete som začala hladať recepty na hmotu.Až som sa dopracovala k tortám.Ja ked som raz jednej povedala cenu,že 10 eur od kila som pochopila,že ju to zabilo.Bolo mi to v danu chvýlu nenormálne trápne.A šla som na nákup s mužom.A tam som videla v tescu tie radové polievané čokoládou pol kilové tortičky.Ked som videla,že stojí 5,80 tak som si povedala,že dobrú mám cenu a dole nejdem.Toto niesú torty ale umelecké diela.Torty sú v kauflaNDE A V TESCU tie sériové.Tak ja robím už iba tým čo ozaj chcu.A mne sa ludia vracajú.teraz poslednú čo som robila stálej zákazníčke,ked odchádzala som povedala.A dúfam,že bude chutiť a budete spokojný.A ona nato.Keby som nebola tak neberiem od vás 4 tortu.A mala pravdu. 🙂 Takže ani menej nepýtajte 😉

lusil2005
12. júl 2011

@katulkaaaaaa dakujeeeeeeem!!!!!

vinka
12. júl 2011

@mrka2 no záleží kedy je oslava.ja som už robila aj na utorok tortu. 😉 A jednu na stredu 😀

lusil2005
12. júl 2011

ufff, tak prave som dokoncila ciernu promocnu capicu... farbila som PDT special nastriedacku kakaom, ciernou praskovou a ciernou obyc gelovou farbou... nieje to sice cierno cierna tma, ale cierna to je. dufam ze ju tak budem vidiet aj rano za denneho svetla 😅 len ma ide porazit - ta capica je tazka jak slak! asi som to trosku prehnala s velkostou 🤐 budem musiet dat vystuz pod nu, lebo nejde do stredu torty ale ku kraju. tak nech sa im nezkydne 😒 boze ja dostanem z tejto torty tik do oka! 😵

dadenka1
12. júl 2011

dievčatá, ja vôbec nechápem, čo máte mindráky z toho, že si za robotu vypýtate... Hodiny nespíte, trápite sa, každá torta je úplný originál, a vy sa bojíte si zapýtať... Dostanete po zadku 😀 Len si zapýtajte toľko, koľko si zaslúžite... Každá služba čosi stojí a vy si musíte vážiť samé seba a to, koľko námahy do toho dáte... Kaderníčka si zapýta, trubkár na pohrebe si zapýta, a ak niekto hundre, tak nech si upečie sám... Nesmiete robiť zadarmo, alebo len za cenu materiálu... Tie torty spievajú, tak nech si hundroši kúpia v Tescu a uvidia ten rozdiel... Veľa zdaru umelkyne

alicc
12. júl 2011

ahojte,
tak dnes som bola v cukrarni a narocky som sa pozrela na cenu marcipanovych ozdob, tiez ich tam predavaju, mali urobenu minnie-ale s vasimi sa porovnat vobec neda a ta jedna figurka stala 10€, takze ziadne mindraky z pytania si penazi za vase torticky, ved su to umelecke diela 😉

reruna
12. júl 2011

@daria77 mám stejnou zkušenost, objednala jsem dort medvídka v cukrárně pro syna na narozeniny, byl malý - tak něco málo přes 1 kg, stál v přepočtu 10 euro - je to ale už 4 roky, ceny se od té doby zvedly, byl jen politý čokoládou a ozdobený lentilkama, korpus suchý, krém hnusný, nikomu nechutnal. Potahované dorty jsem do té doby vůbec neznala, Pár cukrářek od nás dělalo takové ty klasické krémové dorty doma a ty taky nebyly levné, ale byly domácí a dobré. To jsme měli např. od nich dorty na křtiny, ale vzhledově nic moc. Začala jsem pak hledat na netu, že si upeču něco sama, a když jsem objevila tohle forum, tak jsem zírala 🙂 a strašně mě to nadchlo a chytilo a stal se z toho můj koníček. Peču zatím jen pro nás. Ale kdyby někdo chtěl - teda myslím cizí a ne z rodiny, tak bych si cenu teda nebála říct, opravdu to není jen o nákupu surovin.

lencza
12. júl 2011

@lusil2005 tak jsem si uložila taky ten recept na kokosový dort, snad je to ten, co jsi dělala minule 😉 😉

koukám, že tu řešíte, kolik si brát za dorty a hlavně rozdíl mezi doma dělanýma a kupovanýma...........švagrová minulý týden objednávala dort pro svého syna k narozeninám, nadiktovala v cukrárně, jaký ho chce, chtěla dvojbarevný korpus, aby měl 3 kg a potažený marcipánem.....a co dostala? 1,5 kg dort, dvojbarevný máslový krém a bez marcipánu, jen ozdobený máslovým krémem.........tak říkala, že příště si ho objedná u mě, že jí i víc chutnaly ty, co jsem dělala, tak mě to potěšilo

ikula2
12. júl 2011

@jakelina to vtipkujes su naaaadherne a prosim ta to ktora z tych dvoch hmot je taka ze rychlo vytvrdne,mne ani po 4 dnoch nie je nic tvrde, ja to nechapem

ikula2
12. júl 2011

@eliska22 jej aj tie tvoje su nadherne, no musim sa zamysliet nad mojimi ani zdaleka sa nechytaju na tie vase, ja nemam ani vykrajovacky len rukou to rezem do kruhu 😝

eliska22
12. júl 2011

@mrka2
@jakelina jáj ste ma naplašili 😅 tá torta bude cestovať z okresu Pezinok do Banskej Štiavnice... 😝 to bude asi prúser....preto prídu tak skoro, lebo cestujú na tú svadbu už vo štvrtok a tá torta bude ako dar, teda ak to vôbec vydrží cestu 😅 upozorňovala som ich, že je teplo, no chceli to takto 😕 inak robím tú tvarohovú s pudingom a s maslom, tak tajne dúfam, že to vydrží ....

eliska22
12. júl 2011

@ikula2 a nemáš nejaký pohár? s tým by si to vyrezala 😉

ikula2
12. júl 2011

@eliska22 prosim ta ake premery pouzivas? Pohar je asi veliky a take mini nemam, kruhy na vykrajovanie mam ale je to velmi velke aspon sa mi zdaju

ikula2
12. júl 2011

@eliska22 tak to cestuju tu k nam do BS 🙂 , to je blizko, no nechcela by som v tomto teple niest tortu

broucek2
12. júl 2011

@jakelina @eliska22 kdyť máte růže moc povedené. Dns jsem viděla růže v cukrárně a byly fakt o ničem. Taky jsem si vždycky říkala, že jsou mé růže divné, ale ostatním se líbí, tak jsem si řekla, že to nebudu řešit

lencza
12. júl 2011

@ikula2 jestli jsem dobře pochopila, tak tu řešíš, čím vyřezat kolečka na růže.......já to dělám kolečkem na linecký cukroví, pokud chci menší, tak mám ještě kolečko od vosích hnízd od Tescomy a tím to jde taky krásně

jakelina
12. júl 2011

@ikula2 asi tak brzo tvrdne to MMF a máme tu doma i teplo. V kuchyni 37 stupňů a tady to dělám. Samotnou tu RDI jsem nezkoušela, tak nevím jak by tvrdla - jestli rychle nebo pomalu. 😒

jakelina
12. júl 2011

@ikula2 určitě si kup obyčejné vykrajovátka koleča, já to s nima taky dělám a použiješ i o vánocích. 😉
Moje kamarádka potřebovala vyřezat kolečko a tak to dělala štamprlí, když neměla žádnou vykrajovačkou. 😀 😀

lukika
12. júl 2011

@gabika11 a aký tam ide prosím pomer ako ked robíš polevu na koláč alebo tortu otáznik

katy1979
12. júl 2011

@eliska22 no na ich mieste by som tu tortu dala na cestu do cestovnej chladnicky. a niekde som citala ze oblozit s naplnenymi PET flasami vodou a zmrznutymi potom by mala prezit cestu.

anjelicek26
12. júl 2011

Tak dnesny vysledok, torticka taka mini pre kamosku, skusala som mramor, nabuduce budem vediet ako na to, ale celkom sa mi to lubi na prvy pokus, som rada, ze tam su tie pasy 🙂