Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia1111
29. júl 2011

@zlatat - nádherná tortička, toto je umelecké dielo, ja neviem zatvoriť ústa od údivu 😅
@stankapk - super tortička, peknučká 😉
@bzucinka2 - že 8 toriet za týždeň, sa nečudujem, že si hotová, klobúk dole 😉

katulkaaaaaa
29. júl 2011

@bzucinka2 8???to sa ako da zvladnut?tesime sa na fotky,wau mas moj obdiv 😵

mizulienka
29. júl 2011

@bzucinka2 ako zvladnes urobit 8 tort za tyzden? je ti niekto pri detoch, alebo robis iba ked oni spia?
ja mam na dnes 2 torty, ale robim uz od utorka 😨 ze modelujem, peciem, vcera som plnila a dnes ked deti budu spat, tak dozdobim, ale neviem si predstait, zeby som mala viac 😕

mrka2
29. júl 2011

@katulkaaaaaa celkom dobre, dokopala som sa o pol dvanastej upiect korpus,takze ten mam no a ostatne nic,lebo som zistila,ze nemam vanilkovy cukor,tak som sa potesila a sla spat 😀

mizulienka
29. júl 2011

@mrka2 aj ty mas nejaku vtipnu tortu ako @dm1? 🙂

@katulkaaaaaa ja som bojovala iba do pol 2 😝 veci mam nachystane, tak dnes "len" dozdobit, dufam, ze decka pospia lebo inac neviem 😀

misulienka
29. júl 2011

Chcem sa spytat ako upiect tortu hlavu hallo kitty pre dceru lebo ma v nedelu narodeniny.Nikdy som vsak s marcipanom nerobila.dakujem

katulkaaaaaa
29. júl 2011

@mizulienka ze len do pol 2 by som na druhy den bola k.o 😕 plnky robim najcastejsie falosny parizsky krem-este sa mi nestalo ze by niekomu nechutil...a este robim lesna zmes s trasenm kremom+tvaroh to tiez chvalia 🙂 a teraz som skusala tento z mikrovlnky to bola mnamka,ale zatial sa neozvali aka bola,skusala si ho?
http://tortyodmamy.sk/vajecny-slahany-krem-nad-...
@misulienka skus podla tohoto je to cele telo ale prisposob si na hlavu 😉
http://www.tortyodmamy.sk/hello-kitty-fotopostup
ale to uz aby si zacala s pecenim,dnes upiect korpus,zajtra naplnit kremom,potret maslom s cukrom nechat vychladit cca tri hodky v chladnicke,a vecer potiahnut marcipanom a dozdobit a nedelu oslavovat🙂

misulienka
29. júl 2011

dakujem pekne, no dnes sa chystam upiect tie korpusy a chcem sa spytat tie korpusy mam potriet maslom s cukrom alebo krémom a na to dat marcipán.Nemate niekto skusenost s hotovym marcipanom od dr.oetkra?No dufam ze to zvladnem lebo som este s marcipanom nerobila.A zoženiem ciernu potravinovu farbu na zdobenie?

katulkaaaaaa
29. júl 2011

@misulienka napec si korpusy tie napln plnkou a vrch torty a boky potri maslom vymiesanym s cukrom-ak by si nedala marcipan by nedrzal a ak by si dala nieco ine mohol by sa roztopit...nieje to take jednoduche moj prvy pokus bola katastrofa,,daj do chladnicky aby zatuhlo a tak za tri hodky na to potiahni marcipan,no cierna farba pokial viem sa da kupit len na eshope to uz nezozenies takto narychlo 😒 nemam s tym skusenosti ja si robim sama z cukrikov marchmelow,snad ti to vide 😉

katulkaaaaaa
29. júl 2011

@mrka2 @mizulienka baby tak nakoniec zase peciem 😀 pre babku na nedelu spravim slzu davno som nerobila,tak skusim 😉

dadka212
29. júl 2011

@misulienka odkial si? mohla by si si pozrieť nejaké cukrárske obchody v blízkosti....inak čiernu dosiahneš tak, že hmotu zafarbíš kakaom a pridáš modrú, alebo zmiešaš modrú, červenú, zelenú...ale nezaručujem, že to bude krásne čierne...s marcipánom dr.oetker nemám skúsenosť, ale na potiahnutie malej okrúhlej torty by si potrebovala cca 3 balenia...na potiahnutie skús hmotu z marschmallow, recept je na 1.strane tejto diskusie písala ho alionuska

katy1979
29. júl 2011

akurat vcera som ten marcipan mala v rukach a pisu na nom ze 150g balenie vyjde na celu tortu. osobne tomu neverim. ak ma niekto taku skusenost sem s nou

zlatat
29. júl 2011

Dievčence, veeeľmi pekne vám všetkým ďakujem za pochvalu, cmuk.
@jakelina po večeroch, keď deti spia ... toto som robila týždeň, uff, ale stálo to za to 😅

zlatat
29. júl 2011

@bzucinka2 moja, doteraz som pýtala váha torty x 10 ... to je všetko. No keď vidím ako všetko v obchodoch zdražieva, asi si pomaly začnem pýtať aj príplatok za kytice - hoci nemám absolútne tušenia, koľko

zlatat
29. júl 2011

@dm1 lístky brečtanu .... maľujem s bielou farbou ... zriedim si ju v alkohole a tenučkým štetčekom kreslím 😅

katy1979
29. júl 2011

@lusil2005 ty si cvok. nie ze kvoli nejakej torte zdrhnes z porodnice. a ze sitie 😅 halo nemas ty nahodou oddychovat ci ti zabudli vybrat baterky? ale kebyze mas mojho syna tak ti garantujem ze prvych 6 mesiacov by si pri nom nic neurobila to by si ani len babovku nestihla upiect. tak sa ty modli nech mas dobre a spave babatko.

katy1979
29. júl 2011

@zlatat no tak ty za tie kytice by si veru mala

zlatat
29. júl 2011

@lusil2005 pre pána kráľa - ja som o takom čase už mala 2-týždňové bábo 😅 a to ešte chceš vypekať? Moje nervy, kde berieš toľko energie? Požičaj ... ja som jak lemra, už teraz sa mi oči zstvárajú a to som nedávno vstala z postele.
Ale keď budeš mať také bábo ako náš Radko, tak pri ňom nič nespravíš ... ja som mala sakra šťastie, že som bývala so svokrovcami, tak mi svokra hodne pomohla, lebo ten môj krpec bol totál nespavé, urevané dieťa

dm1
29. júl 2011

jaj baby som rada ze ste sa pobavili mne v noci moc do smiechu nebolo stihla som torty len naplnit ziadne modelovacky nehrozili leob maly bol v kuse hore tak som to o 1 zabalila a sla spat. dnes to bude teda veeelmi zaujmave 😅

@zlatat diky moc! no ja som akosi este nenatrafila na taky stetec ktorym by to slo take tenke linie pouzivas ten od wiltonu? ja sa vzdy upokojim tym ze sak aj brectanov je viac druhov a nie kazdy ma zilkovanie biele 😀

mizulienka
29. júl 2011

@katulkaaaaaa tak mne znova zmenili objednavku, ze oni teda radsej pridu zajtra rano 😕
mam zapratanu celu chladnicku, ale co uz...
ale o co horsie, ked zmenili objednavku prvy krat, tak som tym padom nepiekla tortu pre kamosa, ma 40...sice on vravel, ze sa nemam opovazit doniest tortu, ale chcela som nieco priniest...teraz sa neviem rozhodnut, ci mu nemam narychlo upiect aspon tu trubickovu, co myslite????

katulkaaaaaa
29. júl 2011

@mizulienka jasne upec 🙂 chlapi hovoria ze nie ale vzdy sa potesia 😉 no mne teraz volala kamoska co mala odomna krstinovu ze bola velmi chutna ale ze som dala velmi vela kremu...no tak neviem,kolko alebo ako davate do torty krem vy?lebo toto nikdy neviem aby ho nebolo vela ale ani malo 😖

zlatat
29. júl 2011

@dm1 takýto http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/stetec-1/ ale číslo 00 ... skús im napísať, či ho majú a keď nie, či ti ho vedia zohnať

zlatat
29. júl 2011

@mizulienka upeč

lussy666
29. júl 2011

ahojky, pridavam svoj druhy pokus....pre kamosku, jej dcerka ma 5 rokov a syn 1rocik...snad nebude velmi kriticka 😀

zlatat
29. júl 2011

@katulkaaaaaa ani ja to nikdy neviem odhadnúť, koľko krému dať, a ani to nevidím, keď ho rozotieram na korpus

No nič, na chvíľu vás opustím, idem založiť ohník do grilu a idem deťom ugrilovať mäsko

katulkaaaaaa
29. júl 2011

http://tortyodmamy.sk/vajecny-slahany-krem-nad-... tento krem z tejto davky som robila na gulatu tortu priemer 24cm,rozrezana na tri platy...normalne ma to stve,akoze povedala ze plnka chutila...ma napadlo cesto bolo orechove ale nevyskocilo tak ako ostatne mozno preto sa im to zdalo?neviem

katy1979
29. júl 2011

@mizulienka toto nenavidim teda zmeny objednavok. toto mi urobili pred par tyzdnami a povedala som ze naposledy. lebo chaos nad chaos cele som to musela poprehadzovat poposuvat. no nikdy viac. ked chceli v piatok nech si pre nu pridu dnes a basta. kvoli nim si to posunula ponahlala sa a ze radsej zajtra rano. no prd makovy povedali ste v piatok tak v piatok. mas plnu chladnicku a zavadzia ti to tam. musis mat miesto na dalsie a basta. nie si cvicena opica aby si tolkokrat skakala ako oni piskaju. snad maju doma chladnicku nech si to tam daju. mala si mi ich dat k telefonu hned by si pre nu prisli.

katy1979
29. júl 2011

@katulkaaaaaa ano ja nikdy neviem robim to podla seba. kazdy ma rad inac takze niekto ma radsej menej niekto viac neda sa to ulahodit kazdemu. ja robim tri platy a medzi to tak 1cm kremu.

mizulienka
29. júl 2011

@katy1979 hej ved aj ja sa zlostim, lebo vcera som bola cely den v takom kole, ze som nevedela cia som...ale ked ja som taky blbec, ze neviem povedat, nie, toto mi nevyhovuje 😠

katy1979
29. júl 2011

@mizulienka tak nebud blbec a povedz nie. do cukrarne keby mali objednavku by sa ani neopovazili zavolat lebo by ich poslali niekam. tiez som prvykrat nepovedala nie. uz teraz si hubu otvorim. maju dopredu rozmyslat a nie ze tebe to v podstate dvakrat zmenia.