Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

yamahafazer
29. júl 2011

@mia1111 pouzivam extra ciernu,ale toto je malovane po vrchu tak malovat ide aj s obycajnou ciernou toto som malovala s obycajnou ciernou

katulkaaaaaa
29. júl 2011

@bzucinka2 aaaa tak toto nechapem ako sa da stihnut pri dvoch detoch,fakt 😕 nadherna praca ze 41kil torty 😀 😀 😀
@yamahafazer krasne ten madagaskar uzastny 😵
@reruna budem to musiet tak spravit ze sa budem pytat kolko plnky atd....lebo ma to stve,akoze kamoska bola s chutou tvarom a vsetkym spokojna ...ale to len ma stve 😀
@lusil2005 ten krem z mikrovlnky si sprav je strasne dobry mnam,taky posledny nez pojdes 😝 ale sprav z polovicnej davky lebo je akosi strasne vela

lussy23
29. júl 2011

@stankapk peknučká @lussy666 - krásnučké @yamahafazer - prekrásne torty @bzucinka2 - krásnunké @mima595 - krásnučké
@zlatat - dokonalá, úžasná, kytica vyzerá ako skutočná
@zuzka.25 - krásnučká
@dadka212 - parádna

ikula2
29. júl 2011

@zlatat torticka je uzasna 😵
@bzucinka2 8tort 😲 😲 ja nechapem ako to baby robite, ja mam celu kuchynu hore nohami vsade korpusy a plnky a vyzdoby a to robim len 2 a to je na mna akurat dost. To mas kazdu na iny den? Tesim sa na fotocky 😉

mia1111
29. júl 2011

@yamahafazer - aha, tak to ma ani nenapadlo, ale tak skúsim nabudúce takto, že dám trošku čiernej do hmoty, nech sa mi aspoň zafarbí na sivo a potom domaľujem. Ďakujem za tip 😉 . Ozaj, to ale nebudem gelovku ničím riediť, že ?

ikula2
29. júl 2011

@mia1111 ano robi to cierna, ale aj ine gelovky ak je viac farby zacne to lepit 😝 , ja akurat chcem zajtra robit zebru a nemam extra ciernu tak zvazujem co robit, ale asi skusim miesat ale teraz neviem aku ci modru a zelenu 😕 , niekto to uz tu spominal

lencza
29. júl 2011

díky všem na lajky 🙂 🙂 🙂
jsem si vyzkoušela na tom rybářským dortu potahovat s MMF a musím říct super, i se mi krásně barvila, prostě spokojenost.........jen jsem musela vychytat, jak to vyválet, aby se mi to netrhalo, tak jsem hodně podsypávala škrobem a šlo to pak úplně super, docela mi to i chuťově přijde dobrý

mrka2
29. júl 2011

@mizulienka no tak taku vtipnu veru nemam. to sa mi asi v zivote nestane,ze si bude niekto pytat taketo nieco 😲 😀 😀 ja mam len syr s myskami,tak pohoda.
@katulkaaaaaa no vidis, a to preto,bo ta vcera svrbeli ruky 😀

katulkaaaaaa
29. júl 2011

@mrka2 😀 😀 😀 asi ano,ale slak to traf nabuce budem mudrejsia 😉

katulkaaaaaa
29. júl 2011

@bzucinka2 prosim ta tie dvoj poschodove kolko cca vazia?a vystuzujes to nejako?ja mam robit podobne na zlatu svadbu a netusim kolko vazi,poschodovu som este nerobila,nech viem priblizne cenu ,dakujem 🙂

zlatat
29. júl 2011

@ikula2 ja mám na budúci týždeň len 3 torty a už teraz rozmášľam, ako ich spravím, z toho bude jedna bezvaječná a bez mlieka ... bože, ako ju urobím,neviem ( hlavne to cesto, plnka je v pohode )

zlatat
29. júl 2011

@katulkaaaaaa závidí to od toho, aké veľké torty urobíš. Moja dvojposchodová štvorcová - spodok 34x34 a vrch 24x24 vážila 11 kg, ja som ju vystužovala

katulkaaaaaa
29. júl 2011

@zlatat fuha to nie az taku velku 😕 ja pocitam max 5kg,teda toto bol moj odhad maju mat 20ludi ked ratam na jedneho 200gr tak tak 5kg by mala stacit ci?

dajna11
29. júl 2011

@lussy23 dakujem moc 😀

bzucinka2
29. júl 2011

@zlatat vsak to im vravim aj ja, ze sa to presne neda, tak hadam sa nic nestane, ale aj tak mam vzdy blby pocit 🙂
tak potom pytaj 15€
aj vy ostatne pytate takto za 3D?, ja pytam za vsetky aj bezlepkove 10€ teda ja rura 🙂
@mia1111 dakujem a este mam dnes aj volno ako krasne som to stihla 😀
@yamahafazer tak sa mas na co tesit, aj ja tam uz nieco mam ale zatial nie tak vela, ale ono sa to priebezne zaplna, ja mam napriklad uz plno na poseldny augustovy vikend 😝
@mia1111 dakujem, tak mas namet aspon na september co mu upecies 🙂
@mia1111 treba ju dat trosku do chladnicky aby stvrdla, aj s extra ciernou je makka 🙂
@eliska22 a to gastanove si len vymiesala s maslom? 🙂
@reruna da sa stihnut ale si stale v kuchyni potom 🙂

mizulienka
29. júl 2011

akurat dnes som robila gastanove pyre, tak som vam ofotila, ktore pouzivam ja, je vyborne uz ochutene.

bzucinka2
29. júl 2011

@katulkaaaaaa ides na duracel baterky a zvladnes to aj ty 😀
@lussy23 dakujem 🙂
@ikula2 fotky som uz pridala 🙂
jedna bola na utorok, jedna na stvrtok a ostatne na dnes pripadne zajtra 🙂 a kuchyna vyzera ako po bombe, hlavne ked mi aj mensi pomaha s vykrajovackami alebo skrinkami 😀 😀 😀
@katulkaaaaaa 6-7 kg, zvykla som vystuzit kartonom, ale teraz som nevystuzila a drzia 😉 a zalezi aj aka je vnutri 😉

bzucinka2
29. júl 2011

@mizulienka toto maju aj u nas a davas tam len maslo?

zlatat
29. júl 2011

@bzucinka2 to pri bezlepkových pekne prerábaš - veď tam je všetko drahšie ( teda okrem vajec a cukru ) ako pri lepkových tortách

mizulienka
29. júl 2011

@bzucinka2 maslo a kyslu smotanu.
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=28821&use...

baby mam problem, mam tortu v chladnicke a zo zadu mam potah vlhky, az ako keby taky lepivy...uz som dala aj polystyren ale nic...tuto mam na 2 polici v torte a jednu mam este hore a tej nic nie je...neviete, cim to moze byt?
su uplne rovnake, obidve som robila rovnako.

zlatat
29. júl 2011

@katulkaaaaaa tak sprav okrúhlu priemery 26 a 16 cm

zlatat
29. júl 2011

@mizulienka asi máš dole v chladničke vyššiu vlhkosť - mne v chladničke krásne stuhla - teda poťah. Včera to bola katastrofa, keď som poťahovala - WI sa mi zmenilo na čosi mäkké, ťahavé, lepkavé, pár lupienkov sa mi zaborilo do WI a teraz ako zatuhol, tak ich neviem vybrať, normálne ostali zaborené - ako budú tú kyticu vyberať, netuším - určite sa im tie lístky polámu 😢

mizulienka
29. júl 2011

@zlatat hej mne teraz wi velmi nevyhovuje, v tomto smere je lepsi smartlex.
Myslis, ze ked ju vyberiem von a necham v prievane ze vyschne?

lamps
29. júl 2011

@mizulienka mne sa to stalo raz, keď sa mi odmrazoval ten chladiaci panel v zadu v chladničke. Tá voda, čo z neho stekala mi ofŕkala aj tortu zo zadu. Tiež to bolo akoby lepkavé. Neviem, či chápeš, čo myslím

mizulienka
29. júl 2011

@lamps viem 🙂 a vyschlo ti to potom? ci ostalo lepkave? 😕

lamps
29. júl 2011

@mizulienka ostalo to lepkavé, nevedela som, čo s tým ☹ . Nebolo to veľmi vidieť, bolo to zo zadnej strany torty, ale riadne ma to štvalo 😠. Odvtedy si dávam za tortu kartón, pre istotu keď frkne voda, ostane na kartóne. Nech sa darí 😅

mizulienka
29. júl 2011

@lamps mam tam aj polystyren a este som to zalozila celymi novinami, tak snad preschne, lebo...

lamps
29. júl 2011

@mizulienka aj ja mávam v chladničke polystyrén, ale on pohlcuje len tú vlhkosť v chladničke. Tomu, aby sa odmrazoval ten zadný panel a kvapkala z neho voda to nezabráni. Mne sa raz torta aj riadne "spotila" keď som ju vytiahla z chladničky - mala som ju na najsilnejšie. Teraz dávam chladničku maximálne na 3 stupeň a je to super, keď ju vytiahnem, neorosí sa mi.

daria77
29. júl 2011

@zlatat nádherná,nádherná,nádherná 😵 😵 😵
@bzucinka2 wau,8 tort,skolabovala som 😲 ,ty si teda neskutočná,to ja by som nedala nikdy 😀 😀 ,máš môj obdiv 🙂
@yamahafazer nádherné,ten madagaskar je bombový 😵 😵
@stankapk krásna tortička 🙂
@lusy666 druhý pokus a také krásne... 🙂

zlatat
29. júl 2011

@mizulienka závisí od toho, akú máš vlhkosť v dome ... ja mám teraz 80% a keď som vybrala tortu na chvíľku z chladničky, lebo som si ju ešte chcela odfotiť, tak za tú chvíľku mi hrozne zvlhla ... ja smartflex moc využívať nechcem kôli tomu, že mám pečiem viac ezlepkových toriet a túto hmotu na ne nemôžem dať