Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bzucinka2
1. aug 2011

@jakelina dakujem, ale este hodit 4 kila a budem spokojna, ono ani nejde o to ako vyzeram skor ako sa citm, ale dobre mi padlo precitat si taku krasnu spravu 🙂

bzucinka2
1. aug 2011

mi hovorte, ze sa vam nechce, ja mam na tento tyzden Buraka, svadobnu, hannah montana a este jednu a teraz ma nenapada aku 😝 no oproti minulemu tyzdnu pohoda 🙂

kri
1. aug 2011

Holky děkuji za rady, taky jsem si myslela, že by měl mít okolo těch 10 kg a min patrový. Tak jsem na to zvědavá. Obřad mají až odpoledne a pak bude raut s grilováním, takže si myslím, že by to mohlo být v pohodě. Kdyžtak jem ještě přemýšlela, že bych ze zbytků udělala mini dortíky ladící k dortu.

katulkaaaaaa
1. aug 2011

baby mam objednavku na ,,zlatu svadbu" povodne som myslela ze torta bude mensia,ale kamoska volala ze aby bola pre 30ludi...sice budu mat aj druhu tortu ale tu chcu dat skor do vysluziek....fuha teraz co spravit?napada ma nejaka pekna kniha,dobre by sa im to krajalo alebo nejaka poschodova?objednala som si stencil,ze by som skusila?poradte 😉 ktora by sa podla vas hodila viac?.....torty nie su moje,tieto su stiahnute z netu pre inspiraciu 😉

zlatat
1. aug 2011

@yamahafazer jáj moja, to ešte ani ja neviem ako budem robiť - krém nie je problém, recept na korpus som nejaký našla, aj som ho vyskúšala, je fajn, no netuším, aký bude o 1-2 dni ... bude sranda, ešteže je to pre dobrú kamošku a nie pre cudzeho, bo to by som mala iné nervy
Normálne ju potiahnem WI

no nič, idem sa dokopať urobiť pár kvietkov na stredajšiu tortu - má byť pre muža, môžem spraviť kvietky sladkého hrášku, že? To by sa hádam ho dilo pre chlapa, čo vy na to?

lusil2005
1. aug 2011

@dm1 no uvidim. vyskusam toto moje a uvidim ako sa s tym robi. zatial sa mi to akosi nezda na pohlad... je to take makke... ako silikon 😀

lusil2005
1. aug 2011

@dadka212 noooo niezeby som bola uplne spokojna, ale spokojnejsia ako v porodnici 😀 😀 😀

lusil2005
1. aug 2011

BABY dnes som kupila to gastanove pyre v lidli. je 72%-ne, 250g a stalo 99 centov. v tescu maju 68%-ne, 200g a stoji 1,60 eur.

katy1979
1. aug 2011

@lusil2005 tak okostuj to pyre a hod info

lusil2005
1. aug 2011

@katy1979 kostnula som ho, a je dobre. zda sa mi lepsie ako to z tesca... no uvidim, dnes ho capnem do torty! (tu prvu som uz zjedla 🤐 😕 )

katy1979
1. aug 2011

@lusil2005 to robis dalsiu gastanovu pre seba? ty chces este pribrat do porodu ci maly sa bude volat gastanko?

lusil2005
1. aug 2011

@katy1979 nooo, z tej prvej mal jeden kusok manzel, dva kusky dcerka, a zvysok ja 😅 ale pri tejto sa uz budem krotit!!!!!! 😔 pozajtra pride aj teta takze mojim cielom je aby nieco ostalo aj pre nu 😀

jakelina
1. aug 2011

@lusil2005 já mám z Tebe mindrák, ty tu fakt ještě budeš péct s kontrakcema po třech minutách. Nezapomeň si vzít sebou nějaké formičky a drátky, ať máš co dělat ty dvě hodiny po porodu než tě odvezou na pokoj. 😀 😀 😀

lusil2005
1. aug 2011

@jakelina 😀 😀 😀 sa smejes, ale po prvom porode ma previezli na taku tu izbu kde som cakala kym ma daju na sestonedelie, a ja som sa ti tam nudilaaaaa jak slak!!! spanok nehrozil, adrenalin mi srsal z usi este z porodu 😅

zdenallicka
1. aug 2011

Můžete mi zjistit, jestli je Lidl ve Skalici, prosím? 🙂 A to pyré je mražené, @lusil2005 ?

jakelina
1. aug 2011

@lusil2005 já to znám. Mně taky říkali, ležte a spěte a já jsem měla sto chutí jít hned domů. Bylo mi dobře a nic mě nebolelo. 😀 😉

katy1979
1. aug 2011

@lusil2005 vsak kusok jej odlozis do chladnicky do krabicky a prelepis paskou nech to nezozeries. no takze oni zjedli 1/4 a ty zbytok. no pekne pekne.

no myslim ze este aj o kontrakciach kazde dve minuty je schopna piect.

jakelina
1. aug 2011

@katy1979 😀 😀

jakelina
1. aug 2011

@lusil2005 doufám, že na nás nezapomeneš a budeš hlásit odjezd do porodnice. 😀 😀

lusil2005
1. aug 2011

@zdenallicka v Skalici je Lidl http://213.144.6.110/lidl/lidl.sk/detail.do;jse...
a ano, bolo mrazene. 😉

@jakelina jasneeee, dam vediet!

gabika11
1. aug 2011

Kocky, cukrarky, neviete mi poradit, ake mam kupit drotiky na robenie kytic? POradte ake velksoti kupujete, ci hrubku, a ci obalene drotiky, ci zvlast pasku aj drotiky, alebo drotiky namotane a potom si ich len odstrihavate na dlzku ktoru potrebujete? Za info diky vopred.
a este ak mate linky na navod video, ako sa to robi, alebo knihu, please, poslite mi ho.... 😉

mizulienka
1. aug 2011

@dm1 a dievcence 🙂 chcela by som vas poprosit o radu, budem robit svadobnu tortu a nechcu maslovy krem...na TOMe som citala, ze zeesanova plnka je celkom pevna a skombinovala by som to s visnovym bud frutafilom alebo gelom a horne poschodie by som dala bud tu gastanovu plnku alebo nejaku slahackovu....myslite, ze to moze byt?
myslite, ze ten zeesan unesie to horne poschodie? nebude to velka torta, spodok max 30cm a horny nejaky 20 cm...dakujem velmi pekne za rady.

bzucinka2
1. aug 2011

@katulkaaaaaa mne sa paci ta poschodova 😉
@mizulienka ja som robila trojposcodovu a na spodok isiel v pohode parizak a uniesom pekne vsetko 🙂

desmodka
1. aug 2011

prosim vas da sa tato forma pouzit aj pri SFV??? http://www.sugarart.sk/silikonova-forma-bordury... dakujem

katy1979
1. aug 2011

@mizulienka zavisi aj ktory zeesan. jogurtovy sa mi zda byt pevnejsi ako napr. s mascarpone. ostatne som neskusala. ale robila by som ho z rastlinej slahacky lebo aj tym padom je pevnejsi ako s klasickou zivocisnou

mia114
1. aug 2011

Ahojte
Som doma po dovlenke, boli sme na orave, bolo fajn, len pocko mohlo byt lepsie ☹ ale apson som vypadla z ba a deti sa vyjasili vonku. teraz nieso cez dva tt doma a potom dovca v chorvatsku tak snad apson tam vyjde pocko. No a na Orave som tiez upiekla dve torticky aby som sa tam nenudila 😀 musim hodit potom foto.
Ani vas asi neprecitam dozadu, bo ste toho popisali za 2tt dost 😅 kukla som len torticky, vsetky su kraaaasne 😵
akurat tu citam, ze s abavite o gastanovom pire a tak som chcela vediet aku plnku to spominate? a este som tu len tak ockom zaregistrovala plnku z parizskou slahackou a bielou cokoladou a mascarpone, aky je aj tam recept?? tie dve plnky som nejak nezaregistrovala predtym a teraz kym by som precitala co ste popisala za 2tt tak to by asi travalo 😅 😀

mizulienka
1. aug 2011

@katy1979 dakujem 🙂 ja sa v tych zeesanoch velmi nevyznam, ale ano pisali tam o jogurtovom s rastlinnou slahackou, ze je pevny.

mizulienka
1. aug 2011

@mia114
gastanova
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=28821&use...
slahackova s bielou cokoladou a mascarpone od @lusil2005

v dvoch slahackach rozpustis dve biele cokolady, nechas zovriet, odstavis, nechas vychladnut a cez noc odstat v chladnicke. na druhy den das dva stuzovace slahacky, vyslahas, a pridas dve mascarpone. baby pridavaju maliny. tie nemam, tak som do toho zamiesala lesnu zmes. je to neenoormaalneee!

dadka212
1. aug 2011

@lusil2005 jasné v lidli majú lacné a dobré, my ho kupujeme len tak so šlahačkou to jeme 😀 v akcii ho mávajú aj po 60centov...
ja som robila dnes vláčik tomáš, ale nie klasické modelovačky, ale také placaté...

mizulienka
1. aug 2011

@dadka212 perfektny tomas, ja sa uz tak dlho chystam na tie 2D torty, ale stale skoncim, ze modelujem postavicky 😕 😉