Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia114
1. aug 2011

jedna torta z dovolenky a druhu dam neskor neviem ju najist

mia114
1. aug 2011

@mizulienka dakujem moc za recepty 😵 😵 😵 😵

dadka212
1. aug 2011

@mizulienka ďakujem, tiež som to chcela vyskúšať, tak som rada, že chceli takto tortu 🙂 aj ked som to mohla aj inak spraviť, ale do budúcna budem vedieť...

dm1
1. aug 2011

@dadka212 ta torticka je strasne mila 😵

@mizulienka v tom ti ja neporadim veru ja som este zeesan nepouzila. Ale raz som pouzila rastlinnu slahacku a nam to akosi vobec ako slahacka nechutilo veru. Pripominalo mi to skor tie sprejove pravu zivocisnu mam radsej

lucula73
1. aug 2011

@mizulienka ahoj,ja som tu tiež dva dni hľadala ten krem s mascarpone...a koľko je to "2 mascarpone?myslím na váhu..a davala si origoš masc.?ďakujem 🙂

dm1
1. aug 2011

@mizulienka ja som na tom podobne strasne sa mi pacia tieto detske 2D aj vilu amalku som videla uzasnu ale ludia chcu stale len postavicky 😝 . teraz mam dost modelovania tak uz zajtra hadam zacnem nech to postiham

eliska22
1. aug 2011

@dadka212 krásna tortička, nemá chyby 😵 😵 😵

dadka212
1. aug 2011

@dm1
@eliska22 ďakujem 🙂

hej všetci chcú len 3D torty...mne sa 2D páčia asi viac...aj keď sa mi táto prvá nepodaria podla predstáv, možno ďalšia bude lepšia...som moc nahrubo valkala hmotu...

dm1
1. aug 2011

@dadka212 ja nemam rada 3D torty!!! lebo ked si predstavim ako sa to blbo bude krajat na jednom mieste torta vysoka jak slak na druom uzke dlhe, len puncovina... 😝

mizulienka
1. aug 2011

@dm1 ved to, ze aj ja mam najradsej zivocisnu 😉

@dadka212 a ako si to vlastne robila? je na to nejaky postup, alebo iba tak z hlavy? mne to pripada este komplikovanejsie ako modelovanie 3D postaviciek 😕 😕

mizulienka
1. aug 2011

@dm1 dnes som bola vonku na ihrisku a nejak sa zvrtla debata na torty a ze ci nemam nejaku znamu ktora pecie torty, tak som sa "priznala" ze ja a oni, ze jej jak fajne, ze oni mali svoju cukrarku, ale ta ze uz nechce a zacali mi ukazovat torty, co im piekla...same 3D torty 😕 😕 😕 😕 som mala dost, ja sa bojim 3D toriet ako cert kriza 😀 takze oni asi nebudu moje zakaznicky 😉

andriss23
1. aug 2011

dievčence vyskúšajte túto gaštanovú mňamku http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=40301
ja som si myslela,že toto tu stále spomínate 😀
robila som ju a je perfektná 🙂 ja som to robila s normálnou šľahačkou,nie sušenou

dm1
1. aug 2011

@mizulienka ja som sa rovnako bala 3D tort a dlho som ludi presviedcala na nieco ine ale ono sa to nejako vzdy podarilo aj ked kolesa na auto boli mensie ako mali byt a take detialy 😝 . Len ja ovela dlsie robim 3D ako normalnu teda to tvarovanie stale dumam kde zrezat a tka nerada to robim veru 😝

dadka212
1. aug 2011

@dm1 ani ja ich nemám rada, raz sa mi podarí pekná potom taká, že sa to aj hambím odfotiť, tak nefotím 😅
@mizulienka ja som si vytlačila z netu obrázok vláčika a podla toho obrezala, detaily všetko som šúlala hmotu a veru sa mi to robilo ťažšie ako postavičky, ostatok som dorobila z hlavy, nechcela som to prezdobiť, tak radšej som tak jemne

mizulienka
1. aug 2011

@dm1 ja som zatial nerobila ziadnu, ale mne staci, ked mam orezat normalny korpus a mam dost 😕

Dani prosim a ake kremy robis do svadobnych tort zvycajne?

katy1979
1. aug 2011

ja sa tiez bojim 3D toriet ale zatial ked niekto chcel tak som urobila vzdy to bola vyzva. ale jednu som odmietla kamoske chcela macku a na to som uz povedala nie.

dadka212
1. aug 2011

ja som tie 3d robila iba jednoduché, na nejaké haki baki tvary si netrúfnem a radšej odmietnem...

dm1
1. aug 2011

@mizulienka bud slahane nad parou tie dlho vydrzia alebo falosny parisky a salkovy. Ja som vlastne cudzim robila len same maslove aj teraz chceli na svadbu slahackove a som ich ukecala ze v lete nee. Inak kolko odhadujes ze bude ta tvoja vazit? lebo ona to nie je nejaka mala torta ja som robila veru to sa zda ale stvorce su tazke a ked budu este plnene na 3x kazde poschodie.... ja som robila teraz tu poslednu s orchidejkami ta mala spodok 30x30 a vrch asi 18? neviem uz a vsetko bolo len 3x koprus a 2x plnka lebo som sa musela do ceny vtesnat a mala nieco lahko cez 6kg 😝

dm1
1. aug 2011

@katy1979 ja som sa tiez vyvliekla zo zajacika to sa mi veru ozaj nechcelo robit 😝

mizulienka
1. aug 2011

@dm1 my sme dohodnuti, ze okolo tych 6kg moze mat, plus minus, budu mat 30 ludi na svadbe...ja budem robit okruhlu, raz som tu davala aj obrazok, s otazkou, ci to je krajka alebo nie taky ten spodok, som sa ta aj pytala 😉
uz teraz mam z toho stiahnuty zaludok 😒

dm1
1. aug 2011

@mizulienka jeeej tak tu si pamatam ta bola kraaasna! tesim sa na nu veru!

broucek2
1. aug 2011

@katulkaaaaaa mně by se líbila poschoďová

mizulienka
1. aug 2011

@dm1 o to viac sa jej bojim 😕 je taka jednoducha, ze tam urcite nieco pokaslem...ale uz ju asi aj zacnem trenovat 🙂

dm1
1. aug 2011

@mizulienka no ono je pravda ze najhorsie sa robia ciste jednoduche torty lebo tam vidiet kazdu nezrovnalost a neda sa maskovat nicim ked tam nic nema byt 😝

mizulienka
1. aug 2011

@katulkaaaaaa Kati aj mne sa paci viac ta poschodova, je krasna, jemna. Len neviem, ci by som tamdala cervene kvety, mozno nejake bud do zlata alebo do medena ladene 😨

dm1
1. aug 2011

baby ja oslavujem za 2 tyzdne 30-tku a stale sa neviem rozhodnut aku tortu si urobim na oslavu. Mam tam ale este nejake torty tak tusim budem rada ak si ju sithnem obliat cokoladou 😅

broucek2
1. aug 2011

@bzucinka2 je to blbý, ale paní mi zatím říkala, že kvůli hormonům rozhašeným kojením mi zatím moc pomoci neumí. Chtěla jsem totiž i nějaký krém na zpevnění lůže. Tak uvidíme, co mi řeknou až dokojím.

dm1
1. aug 2011

@desmodka myslim si ze urcite je to silikonova forma a SFV je dobra hmota nemal by byt problem

dm1
1. aug 2011

@katulkaaaaaa ja by som dala tu poschodovu

siusinocka
1. aug 2011

@gabika11 fantázia krásna torta