Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dajna11
4. aug 2011

@mizulienka no ja som kupila hotové majonézové šaláty,parížsky,vlašský...a striedala som to s pomazánkou zo syra,pomazánkoveho masla,masla....dávala som na to salám,šunku....obložila zeleninou a salámou...potiahnuté to bolo tvrdým syrom..

mizulienka
4. aug 2011

@dajna11 aha, dakujem velmi pekne 😉

dajna11
4. aug 2011

@mizulienka je to lahké,ked kupiš hotové,nemusíš nič pripravovať,len vrstvíš vrstvíš.....potom len ozdobiť...

mizulienka
4. aug 2011

@dajna11 ty si poklad, dakujem krasne 🙂)

dajna11
4. aug 2011

@mizulienka
@mizulienka za málo.....

gumkacka1
4. aug 2011

ahojte dievcence, som tu dlhsie nebola, lebo sme boli bez netu. No hruuuza. 🙂 Ste tu toho tolko popisali, ze uz to asi ani nedocitam. Tak aspon pridavam moju poslednu tortu. Piekla som ju pre manzela, isiel gratulovat kolegovi z prace.

dm1
4. aug 2011

@mizulienka slanu zvladnes neboj to je pohoda len mazes a skladas 😀

mizulienka
4. aug 2011

@dm1 hmm zeby som sa slubila, len si to musim nejak casovo rozvrhnut, aby som zvladla aj gitaru aj slanu 🙂
dakujem dievcence, na vas sa da stale spolahnut 😉

dm1
4. aug 2011

@mizulienka ono ak mas vsetko kupene /nerobis pomazanky a salat/ a nie je nejake zlozitejsie zdobenie zo zeleniny a tak tak do hodiny ju mas urobenu 😎

dadka212
4. aug 2011

ahojte 🙂
práve som dokončila toy story a idem na tortzo ženy 😝 len korpus som trocha neskôr vytiahla a je na krajoch tvrdý neviete čím by som to zmäkčila? plnka bude pudingová s ovocím...

vlada111
4. aug 2011

@gabika11 ja mám taký nerezový ráfik nastaviteľný na rôzne veľkosti. A nepotrebuješ žiadne finty na pečenie, položíš na vysypaný plech a nič netečie 🙂

mizulienka
4. aug 2011

@dm1 to znie jednoducho 🙂 dakujem
@dadka212 perfektne a tie postavicky super 🙂

mizulienka
4. aug 2011

baby mate odskusany nejaky dobry smotanovy, smotanovo-slahackovy krem? ale tuhy, pojde do poschodovej torty.
@lusil2005 ty si robila tu plnku so zeesanom, ze? davala si rastlinnu slahacku? nie je tam ta rastlinna slahacka citit tak umelo? a je to dost tuhe? dakujem ti 🙂

dm1
4. aug 2011

baby nekupovali ste niektora teraz maslo v akcii v tescu take cierne ze Maslo exclusive 200g? ja som ho kupila a teraz robim z neho plnku nezda sa mi nic zvlastne ale zostala som v soku ked som sa pozrela na zaruku. Ako moze mat maslo zaruku viac ako ROK?????????????? 😕 je tam ze do 29.9.2012 😖

mizulienka
4. aug 2011

@dm1 nepouzivala som ho este, ale viem, ktore myslis, videla som ho tam...hmm tam musi byt celkom dost stabilizatorov 😕

dadka212
4. aug 2011

@dm1 kupovala som ich asi 10 😀 schválne som sa bola pozrieť a ja tam mám 29 09 2

dm1
4. aug 2011

@mizulienka praveze tam nie je vobec nic napisane len klasika vyzivove hodnoty a 82% tuku nic viac tak nechapem 😕

mizulienka
4. aug 2011

@dm1 zeby preklep?

dm1
4. aug 2011

@dadka212 2 alebo 12? tak to mame asi rovnako. podla mna to musi byt preklep ved to nie je mozne. Ja ich mam 30 😝

dadka212
4. aug 2011

@dm1 ja mám iba dvojku na konci....možno len zabudli dopísať rok a dali len začiatok....to nie je možné, to je blbosť fakt asi preklep....

mizulienka
4. aug 2011

@dm1 posli do lamparne a vyhras 🙂
aka je cena za toto maslo? je nejake cenovo vyhodnejsie?

dadka212
4. aug 2011

@mizulienka je 200g a stojí 99centov

dm1
4. aug 2011

@dadka212 no ale ja tam mam 12 takze isto nezabudli dopisat rok to by nesedelo 😲

dadka212
4. aug 2011

@dm1 to je čudné ja iba dvojku....

dm1
4. aug 2011

@mizulienka jj ako dadka pise 0,99 centov 200g co pri prepocte vychadza akoby 1,24 za klasicke 250g

mizulienka
4. aug 2011

@dm1 tak to je dobra cena...mne teraz mm kupil v cesku 15ks, ze vyslo lacnejsie asi tak nejak ako to vase myslim.

lusil2005
4. aug 2011

@mizulienka tu je fotopostup co mi dala dm1 http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=78336
este som mala jeden fotopostup na taku normalnu tortu, tam piekli korpus z lidl zmesy na chlieb a plnili tak ze korpus, natierka, posekana sunka, nastruhany syr, posekana paprika, posekana mlada cibulka, znovu natierka a korpus. tusim 3x korpus 2x plnka tam boli.

mizulienka
4. aug 2011

@lusil2005 dakujem dakujem 🙂
ano ten druhy postup poznam, to je ta pikantna slana torta, ta pani robi neskutocne slane 🙂 asi sa inspirujem 🙂

mizulienka
4. aug 2011

@lusil2005 ty sa pustas do toho piva?