Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

desmodka
10. aug 2011

baby prosim Vas, mohli by ste niektora napisat taky sumar ake drotiky pouzivate na ake kvietky?? velkosti?? napr. ruze, lalie, orchidea, take tie najbeznejsie kvietky.. moc by som bola vdacna... ale len piste a ja to dam dokopy :P DAKUJEM

jakelina
10. aug 2011

@mizulienka ty mřížky se otláčí až na dort.

daducha
10. aug 2011

@mrka2 uplne v pohode,tesim sa ze sa ti paci 😉

mia114
10. aug 2011

Kuknite toto som nakoniec vybrala na tu tortu pre tu babu na 50ku 😅

aj ked mne sa pacila ta pracka viac, ale ona si vybrala zeusa

mizulienka
10. aug 2011

joj baby prosim poradte, z kolkych vajec na ten stvorec 25x25, musim uz zacat piect, dakujeeeem 😵 😵 😵

mia114
10. aug 2011

@mizulienka to by som aj ja rada vedela 😅 aj ja mam poect taku tortu na sobotu.ked nik nebude vediet spravim z 8.

vlada111
10. aug 2011

@jakelina mizulienka ma už nasmerovala 😀 . Som zvedavá ako to vyjde. Je to prvá pre cudzieho.

mizulienka
10. aug 2011

@vlada111 neboj, mas krasne torty, cistu pracu, urcite bude vydarena 🙂

@mia114 tak potom aj ja z 8, ak nikto uz nic ine neporadi 😉
kde chodis na inspiracie, velmi pekne 🙂

zdenallicka
10. aug 2011

@mizulienka Já do ní dělám z osmi.. mramorovaný.. ALe je hodně vysoký, až po vrch..🙂

fatima30
10. aug 2011

baby myslite ze 11 mesacny nutrilon bude dobry na marcipan?alebo uz vyhodit ☹ ?je tam par hrudiek troska je stvrdnuty.

dm1
10. aug 2011

@gumkacka1 ja som veru nenasla minuly tyzden ked som robila tak som len podla obrazka sa snazila robit nieco

@mizulienka
@yamahafazer aj ja cakam na tie formy od @monika_123. Monika kedy budu? uz sa malo davno objednavat podla toho co sme si pisali minule tak neviem. Potom by som k tomu chcela este aj nejake farby objednat ak uz budes mat

dm1
10. aug 2011

@mia114 babka si dobre vybrala teda 😀
@desmodka drotiky tazko radit velmi zalezi ake budes robit kvietky a tak. Ja na listky pouzivam rozne drotiky ake chytim 😅 od 20-24. Ruze robim malokedy na dratkoch su na sparatku a ked robim ruzu polozenu celu na tortu tak ak potrebujem zviaziem viac drotkov k sebe lebo ona je tazka a zbytocne budem kupovat kvoli par ruzam za rok cely zvazok dratov. Do lupenov kvetov - orchideje, lalie kde je kazdy lupen zvlast pouzivam BIELE c. 26 ale ak to chces dat na jeden drotik to ti neudrzi je tenucky iba kazdy lupen zvlast. Nezabudni na pasku tu potrebujes a kupuj radsej opradene dratiky

dm1
10. aug 2011

@mizulienka na TOM som videla krasny postup na poziarnicke auto 3D tak by si si to konecne aj vyskusala bolo by to pre vas a nie je nejako narocne

anibas
10. aug 2011

@mizulienka ja do 26 robím lyžicový so 7 a prerežem 1x

mizulienka
10. aug 2011

@dm1 a nevies nahodou od koho bol ten fotopostup, strasne pomaly mi ide TOMe a este k tomu ten nas internet, ho treba tlacit aby vobec isiel 😠 😠 😠

mima595
10. aug 2011

@mizulienka - pekny fotopostup na poziarnicke auto je aj na www.kosternovi.cz

eliska22
10. aug 2011

@mizulienka ja som robila štvorec 24x24 a dala som 8 vajec 😉 myslím, že tak by ti stačilo 🙂

eliska22
10. aug 2011

@gumkacka1 ja mám uložený tento postup http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=163&... , robila som niečo podľa neho, ale mala som aj požičaný od suseda vláčik 😝

mizulienka
10. aug 2011

dakujem vam dievcence, ste zlate, no co by som ja bez vas robila, dakujeeem 😵 😵 😵

dm1
10. aug 2011

@mizulienka tu je je take jednoduchsie ale velmi sa mi paci ten napad s hydrantom + voda a meno http://www.tortyodmamy.sk/hasicske-auto-s-rebrikom. Ak by si urobila jednoduchsi rebrik tak este by to slo rychlejsie

lussy23
10. aug 2011

@mia1111 - nádherná. Nič tam netreba už pridávať. je dokonale potiahnutá.Myslím, že urobiť takúto jednoduchú tortu je omnoho ťažšie ako z mnoho ozdobami. @jakelina - nádhená je. @dadka212 - krásne torty
@katulkaaaaaa - prenádherná torta

jakelina
10. aug 2011

@dm1 krásný postup na hasiče, jenom nechápu jak se dělají ty kola, aby to bylo takové kulaté. Ty jsi taková odbornice, poraď. 😉 Vypadají fakt jak nafouknuté.

patri22
10. aug 2011

Ahoj 🙂 holky taky peču,jsem tím vyučená ale spíš jsme samouk na škole to bylo o ničem ale mohli by jste mi poradit jak docílíte toho že potáhnete kulatý dort marcipánem v kuse?? já na to pořád nemůžu přijít takže dělám nejdřív vršek pak spodek a pak zahlazuju tu spáru ☹

lussy23
10. aug 2011

@mima595 - prekrásne

lussy23
10. aug 2011

@jakelina - krásne ornamenty @mia114 - waw to je vymodelované?

dm1
10. aug 2011

@jakelina ona to tam pise dalej v diskusii ze urobi gulicku z hmoty a stlaci ju v strede korkovym stuplom cim sa vytvaruje ta pneumatika a potom uz len stred koleckom vykroji 😉

jakelina
10. aug 2011

@dm1 aha, tak já jsem to nečetla. Děkuju.

jakelina
10. aug 2011

@patri22 http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=424&...
tady máš různé tvary a jak to udělat