Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

weirdo
13. aug 2011

@lusil2005 - ta torta Lukasko vyzera ako ziva 😲 😵

jerryjanka
13. aug 2011

babulky poradte čo dať do kávového korpusu? mletu kavu, alebo uvarenu kavu alebo aj aj?

gumkacka1
13. aug 2011

babulky, nemate niektora navod, ako vyrobit topanocky na tortu na krst? prosiiiim 🙂

mariann2
13. aug 2011

@gumkacka1 tento návod tu už niektorá kočka pridávala, tak preposielam

zuzana124
13. aug 2011

Ahojte šikulky, tak aj ja pridávam svoje najnovšie tortičky. Jedna je svadobná a tá druhá bola bratovi na zásnuby.
Tu ich vidno lepšie https://www.facebook.com/media/set/?set=a.13067...

katy1979
13. aug 2011

@zuzana124 mam blbu otazku. priemery tych tort a vahu. teda tej svadobnej

peroli
13. aug 2011

holky prosím o radu - znáte někdo pastu dama top? jak se s ní pracuje, neroztápí se, jak chytá gelový barvy (co třeba ta extra černá/červená, obarví ji to opravdu načerno/červeno) a co třeba nějaký modelování, jde to s ní? 😕 Děkuju 🙂

zuzana124
13. aug 2011

@katy1979 vobec to nieje blbá otázka 🙂 Priemery boli tuším 28,20 a 12 a váha torty 6,5kg a plnka falošný parížsky a poťah MMF

katy1979
13. aug 2011

@zuzana124 dakujem. no vies ja stale prepocitavam aby mala svadobna 10kg. este som netrafila ten spravny priemer 😅

zuzana124
13. aug 2011

@katy1979 10kg svadobnú tortu som ešte nemala, zatiaľ som mala tak do 6 - 6,5kg 🙂

ellise
13. aug 2011

@peroli, já s ní dnes dělala, dělá se sní dobře, netopí se, trochu hůře schne, ale má to výhodu, že když se něco nepovede, tak se to docela dobře zahladit, gelovky chytala dobře, ale černou jsem nedělala, ... chu´tově nic moc, spíš nic než moc

estterka
13. aug 2011

ahojte,chcem sa vas opytat.kde najdem videa -postupy pri modelovani? ako to zadavat napr na youtube? a ako dlho pred dokoncenim torty mozem modelovat? z tej cukrikovej hmoty,oslava je za necele dva tyzdne,ale kedze som zaciatocnik,uz by som aj zacala najradsej pomaly.

lucula73
13. aug 2011

@gumkacka1 ja som robila tiež topánočky podla toho návodu prvého,pre mojho drobca ku krstu,išlo mi to super 😉
a ďakujem všetkým za "páči sa mi" 🙂

inak som sa tu pýtala,či niekto neviete,ako sa otláča tá podložka do hmoty,ale asi ste to nerobili,no nakoniec na obrázku bolo nakreslené že vyvalkanú hmotu položiť na podložku a valčekom prejsť a otlačiť.
Neviem čo bolo na vine,ale na tú poťahovku smartflex velvet sa mi to podarilo otlačiť akotak rovnomerne na 8.krát,už som myslela,že to šmarím do koša,absolutne to nešlo... 😝

ikula2
13. aug 2011

@janulkamartinko preco mne sa pacia torticky krasne 😉 a ja by som ta poprosila o blizsie foto tych kvietkov na 70tke, chcela by som vidiet ako tam mas tie piestiky, akurat som ich objednala a nieco podobne mam v hlave dakujem
@adka_praha 😲 😲 no to je torta 🙂
@tica kraaasna masla na tej krstinovej a to pivne brusko no super

mariann2
13. aug 2011

@lucula73 presne to by zaujímalo aj mňa, ja som to robila ako ty - čiže som dala vyvaľkanú hmotu navrch na podložku a ten vzor bol po prejdení valčekom na niektorých miestach akoby dvojitý, tak som to potom neprechádzala valčekom, ale popritáčala iba rukami, ak zistíš, ako sa to robí, daj mi prosím vedieť

ikula2
13. aug 2011

@mizulienka teda neviem sa vynadivat na tu poziarnicku, to je cele tvoj napad ta voda no uzasne a tesim sa na tu 3D, uz ju mas?

mariann2
13. aug 2011

chcela by som vám ukázať môj posledný výtvor, tortičky robím iba druhý mesiac, na tejto stránke čerpám inšpiráciu, táto bola moja prvá zákazka, nedá sa porovnávať s vašimi, má kopu nedostatkov, ale snažila som sa 🙂

ikula2
13. aug 2011

@mariann2 a ja jaj nebud skromna krasna praca a etiketa je malovana?

ada9557
13. aug 2011

@jakelina kráááásna tortička.hotové dielo. 😵 😵 😵 farbíš mmf alebo si potahovala niečim iným.kráááásna je tá červená.taká sýta farba a mne sa nikdy taká krásna nevydarí 😢

ikula2
13. aug 2011

@zuzana124 jeeej tak svadobna kraasna vysla ti a davala si aj vystuz ked bola taka lahsia? Inac hladam tie malinke biele kvietky prosim ta ktore vykrajovacky to su, alebo postup. Dakujem

lucula73
13. aug 2011

@mariann2 neviem ako to robia baby,možno niektorá ešte naapíše,ale mne keď sa to nepodarilo otlačiť asi 5 krát,tak mi mm doniesol takú plastovú ruru,čo bola dlhšia ako tá podložka,aby som proste nemusela tým valčekom po tom behať....a tú ruru sme chytili s mamou /bola akurát u nás/ a tlačili obidve maximálne,ale prejsť iba raz po tej hmote...aj tak sme to spravili asi na tretí pokus 😝 .fakt neviem...

mariann2
13. aug 2011

@ikula2 ano maľovala som ju 🙂

katy1979
13. aug 2011

@mariann2 suprova je. ja ziadne nedostatky na nej nevidim. no a este ked si tu etiketu malovala tak klobuk dole. ja by som to veru nezvladla

aby som tento tyzden nevysla z cviku tak som prave dala do chlanicky gastanove rezy a supla na to cokotransfer.

fatima30
13. aug 2011

caute baby tak moja prva potahovana z MMF,nakoniec som ju nerobila z toho stareho nutrilonu.ale som hotova ☹ ☹ ☹ znicena.a aj tak som neni spokojna,chcela by to pomocky,aj na ciselka a abecedu sablonky aj tu sadu skalpel.......chutovo dobra

ikula2
13. aug 2011

Tak moja prva zemegula a teda je origos ako moj globus velkostou 😀 som si zopakovala geografiu, ale nepomohlo

mariann2
13. aug 2011

@fatima30 nato, že je prvá, je veľmi pekná, si šikovná 🙂

mariann2
13. aug 2011

@ikula2 krásna zemeguľa, skvelý nápad, môj najstarší má o pár dní meniny, môžem sa tebou inšpirovať? 🙂

jerryjanka
13. aug 2011

ahojte , tak nakoniec som aj ja dnes robila tortu - u svokrovcov su zajtra hody a pride rodinka tak až maju čo zakusnuť.

dajna11
13. aug 2011

@fatima30 peknučká prvotinka 🙂 🙂