Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

swiss
14. aug 2011

@jakelina vďaka. 🙂

katy1979
14. aug 2011

@swiss pri prvom dietati stresuje vacsina pri druhom sa to uz tak tragicky neberie.aj ked stale som obcas za divnu ked nedovolim aby mu davali cokoladu ci starsiemu kupovali jupiky.
skus nejaky babovkovy korpus ci mramorovy to nie je take suche. ci nieco na styl bublaniny s ovocim. potri aj vrch dzemom a potiahni

mrka2
14. aug 2011

@swiss http://dobre-jedlo.blogspot.com/2010/05/nepecen... tu mas jeden, tam je aj komentar na mensi plech. slahacku nemusis dat a ani orechy 🙂

dm1
14. aug 2011

baby vy ste toho popisali! ja som nestihla ani torty vlozit vsetko som dokoncila za ten jeden den a v piatok rano uz sme ficali na vikend prec a az teraz sme prisli 😝 .

daducha
14. aug 2011

@mrka2 jej,tak to velmi drzim palce nech vsetko dobre dopadne.Pozeram ze mas Nelinku,ked presvedcim manzela na tretie,tiez to bude Neli 😉

lussy23
14. aug 2011

@jakelina - nádherný kvet

lussy23
14. aug 2011

@dm1 - prekrásne tortičky.

dm1
14. aug 2011

baby normalne som na jarmoku narazila na stanok klasika z domacimi potrebami a mali tam tie zlte kostice sadu len za 4 eur tak som kupila a teiz kliestiky 3 vzory za 2,80
,

vejinka
14. aug 2011

@dm1 super kupa

swiss
14. aug 2011

@katy1979 vďaka za pochopenie. 🙂 Inak s tou čokoládou a jupíkmi máš pravdu. Moja svokra by do malého ládovala od 4. mesiaca čo sa dá, takže chápem. Aj ja som u nej za divnú. Čo už keď niekoľko rokov nevie pochopiť, že som alergička, a že aj malý môže byť, tak ho nechcem zbytočne dráždiť, ale to ona asi nikdy nepochopí. ☹ Skúsim niektorú z možností spraviť na moje narodky, snáď sa niečomu priučím a potom mi to už pôjde lepšie. Aj keď asi veľký úspech s tým mať nebudem, lebo moji svokrovci majú radi len "mokré" koláče, takže asi bude zas nespokojnosť, ale mne už je to jedno, hlavne nech si to vyskúšam a potom mi to hádam pôjde lepšie. Ešte otázka, nevieš kde sa dá v okolí BA kúpiť tá hmota na poťah a ako sa to presne volá?

swiss
14. aug 2011

@mrka2 vďaka za inšpiráciu asi to spravím ako variant pre svokrovcou, ktorí sú na také "mokrejšie" koláče. Malý mi jablká moc nemusí, ale skúsim. Možno sa mi to podarí aj s iným ovocím. Ešte raz veľká vďaka za ochotu. Pozdravujeme krásnu babulku Nelinku aj jej šikovnú maminku. 🙂

katy1979
14. aug 2011

@swiss hmot je viacero popr. si urobis doma z cukrikov. v blave je predajna na dlhych dieloch cukrarske pomocky. popr. objednas cez net. musis popozerat. najznamejsia je asi white icing. K2, Dama Top, Smartflex

mrka2
14. aug 2011

@daducha no tak ty tuzis byt na samote u lesa, bez deti a chces tretie? 😀 😀 😀 tak drzim palce 😉 a dik 🙂
@swiss urcite sa ti nieco podari 😉 potom hod foto,ze ako si to dopadlo 🙂

broucek2
14. aug 2011

@swiss sice moc nemůžou, ale zase kol,em 1. roku už mohou pomalu i tvaroh, takže zakysená smetana jde. Ono toho dítě stejně moc nesní, takže bych se úplně nebála. Navíc i na alergologii nám řekli, že je lepší, když dítě alergeny zkusí v době, kdy je kojené, že se s tím lépe vypořádá. Jinak celkem velké množství potahovek jsem naposledy viděla v Intersparu. Na průměr 24 cm by mělo bez ozdob stačit cca 600g. Barevný taky mívají.

ikula2
14. aug 2011

@lusil2005 lusil jej stale na teba myslim, ze ti napisem gratulujem k babenku nech ste zdravi obaja a pocuj ty mas cas este ne net 😀

katy1979
14. aug 2011

@broucek2 my interspar na slovensku nemame. bohuzial

fatima30
14. aug 2011

dievcata dakujem vam vsetkym za povzbudive a krasne slova ani neviete co to pre mna znamena 🙂 uz patrim medzi vas,kedze prvotinka za mnou.dufam ze to bude lepsie a lepsie,ja sa nevzdam raz vas dobehnem 😀 😀 😀 😀

broucek2
14. aug 2011

@katy1979 tak to je fakt škoda. Tady toho ještě mají hodně i v Kauflandu.

fatima30
14. aug 2011

@dajna11
dakujem 🙂 vies vela bab napise ze je to ich prva a uplne krasnu urobia,tak normalne ani neverim ze to dokazu na prvy krat takze ked si porovnam,tak potom nie som spokojna ☹

fatima30
14. aug 2011

@mariann2

dakujem pekne

fatima30
14. aug 2011

@lussy23
dakujeeeeeeeeeeeem

fatima30
14. aug 2011

@mrka2
dakujem a nepaci sa mi ze je taka nedokonala,nedotiahnuta do perfektneho konca,a bez pomocok sa to tiez nedalo,ale pri krpcovi co sa mi motal pod nohami,som bola rada ze som rada..

katy1979
14. aug 2011

@broucek2 tak predpokladam ze tu v kauflande tiez nic nenajdes. takisto ako u cinakov. tu nenajdes nic

dajna11
14. aug 2011

@fatima30 aaaaaaaaaaaale myslím každá prvotina je tká nedokonala,lebo kým na to človek príde ako to potiahnuť,urovnať a takk....

lucula73
14. aug 2011

@dm1 prosím ťa,tie podložky čo máš na nich odfotené tortičky sú papierové alebo nejaké iné?lebo ich tu máte viaceré pod tortami a ja som také nikde nenašla.

a ďakujem vám ešte raz všetkým za lajky 🙂

jakelina
14. aug 2011

@fatima30 náhodou byla pěkná. Moje první byl děs a hrůza. Ani jsem neměla ještě žádnou barvu, tak to bylo z růžových bonbonů, taková divná barva. 😒

katy1979
14. aug 2011

@fatima30 neboj kazda dalsia bude krajsia. ale obcas sa nedari aj tak. a ked ta to chyti a zacnes robit ked krpec spi.

dm1
14. aug 2011

@lucula73 su plastove normalne sa daju umyt a pouzit take pevnejsie su maju rozne priemery a kupujem ich tu v T-fornaxe co je www.peceniehrou.sk. Ale uz som ich videla vo viacerych e-shopoch

lucula73
14. aug 2011

@dm1 ďakujeeem,super,myslela som,že sú asi plastové,skúsim pozrieť u nás či budú mať. 🙂
a to ti potom vracajú či to dávaš s tortou?

lusil2005
14. aug 2011

@katy1979 to je v pohode. moja dcerka mala silne alergie na vajcia muku a mlieko. mala atopicky exem ale taky ze sa rano budila s krvavym pyzamom od toho ako si to driapala, a mala to vsade. najhorsie na lickach. a bola som divna pre celu rodinu pretoze som kontrolovala zlozenie potravin a nedavala jej tie alergeny... 🙄