Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
19. aug 2011

@lenocka23
@pipka ďakujem, robila som ho tak, že som zbadala v lidli poslednú formu na macka 😀 😵

lenocka23
19. aug 2011

@dadka212 dobraaaaa si... 😝 😀 😀 😀 😀 😀

lusil2005
19. aug 2011

@dadka212 haha veeeelmi dobre si to vyriesila 😀 😀 😀

jakelina
19. aug 2011

Teď jsem dodělala svoji první berušku.

dadka212
19. aug 2011

@jakelina tak toto je najkrajšia lienka akú som kedy videla náááádherná 😵

jakelina
19. aug 2011

@dadka212 ty si ze mě děláš srandu 😀 😀

dadka212
19. aug 2011

@jakelina veru nie a ja som sa tých lienok napozerala až až, keď som ja mala robiť....naozaj najkrajšia berušková torta 😵

jakelina
19. aug 2011

@dadka212 tak to moc děkuju, byla na přání taková jednoduchá bez hlavičky. Měla jsem z toho strach, ale šlo to dobře a rychle. Tento týden mám už dost, měla jsem tři dorty a jeden zákusek, už mám pocit, že jenom šlehám těsto, krémuju a potahuju. 😒 Potřebuju pár dní oddych, ať se zase můžu těšit na další dortík. 😉

dadka212
19. aug 2011

@jakelina ja keď robím tých toriet teraz vela, už mám pocit, že ma to nebaví 😖 asi to musím obmädziť...a to som chcela mať august volný 😝 moja sprostá povaha, čo nevie povedať nie

peroli
19. aug 2011

jéééé, teď jsem si vzpoměla když vidím tu berušku... jednou jsem tu zaregistrovala že jste se bavili o těch nerez miskách z Ikei, že se v tom dá i péct třeba právě na tu berušku nebo fotbalovej míč... předevčírem jsem byla v Ikei a měli tu misku slevněnou ze 129,- na 69,- 😉

vinka
19. aug 2011

Baby rýchlo mi poradte ako pospájať kvet orchideu.Mám narobené kvety dva ale neviem ako ich pripojiť i stonku.Pomoooooooooooooooooooooooooooooooooooc.

jakelina
19. aug 2011

@peroli já bych tam taky potřebovala zajet, ale mám to celkem daleko a pro jednu misku se mi to nevyplatí. 😒

jakelina
19. aug 2011

@dadka212 no právě, pak už je toho moc a já mám za sebou pár zakázek, tak nechci nikoho odmítnout.

jakelina
19. aug 2011

@vinka ráda bych poradila, ale já je nedělám 😒

peroli
19. aug 2011

@jakelina jako já bych ti to klidně koupila a poslala ale to by se asi nevyplatilo.. 😒 a nemáš nějakou kamošku nebo někoho z rodiny kdo tam občas chodí že by ti to koupil a schoval až se uvidíte?

jakelina
19. aug 2011

@peroli děkuju, za nabídku. Manžel občas do Ostravy jede, ale on nesnáší nakupování. 😒 To je s ním naprd. Já ho překecám, ať si jde šmejdit do Baumaxu a já to prolezu v Ikei 😀

peroli
19. aug 2011

@jakelina 😀 😀 jééé, kdybych já měla manžela poslat do baumaxu než prolezu Ikeu tak to by ten baumax musel být sááááááááákra velikej 😅 😅 😀 😀 😀 zvlášť teď když tam jsou nějaký novinky 😅 😀 😵 😵

jakelina
19. aug 2011

@peroli 😀 😀 , však vedle je ještě nějaké elektro 😀 😀

pipka
19. aug 2011

@jakelina teda fakt ani ja som krajsiu nevidela 😵 😵 😵 to ako si docielila ten dokonaly polgulovity tvar? 😕 😉 ty si obalila nejaku misu alebo lavor miesto torty 😕 😕 😕 😅

peroli
19. aug 2011

@jakelina a je aspoň to elektro veliký 😀 😀 nebo je aspoň manžel blázen do elektroniky? 😅 😀 😀

peroli
19. aug 2011

@pipka já si myslím že to možná pekla právě v té misce z Ikei 😕 😉

jakelina
19. aug 2011

@peroli on je blázen do všeho, co není oblečení a botičky 😀 😀

jakelina
19. aug 2011

@pipka pekla jsem to v misce, nerezové Zepter, ale ona má takové to rovné dno, tak jsem musela ještě upéct jeden plát a nahoře to dodělat. 😒

jakelina
19. aug 2011

@pipka lavor to není, neboj 😀 😀 😀

pipka
19. aug 2011

@peroli teda ja som v IKEA skoro kazdy tyzden a nejak som nepostrehla takuto paradnu misu a este aj v takej dobrej cene...to maju aj na Slovensku, ci len v Cechach? 😕 😒
musim hned v pondelok nabehnut 😀 😅

ja mam taku sklenu misu z ikea , nema rovne dno, bola by super 🙂..ale neda sa v nej piect ☹ 😝

peroli
19. aug 2011

@pipka Ikea má úplně stejný věci ať nakupuješ v Čechách, na Slovensku, v Německu nebo v Americe.. a s ohledem na pohyblivej kurz má všude po světě i víceméně stejný ceny 😉

pipka
19. aug 2011

@jakelina nasa Hanka mala na prvé narodky takuto lienku, ale teda ta sa s tou tvojou neda porovnavat 😅

peroli
19. aug 2011

@pipka vždyť je pěknáááá 😵 😉

pipka
19. aug 2011

@peroli paraaaadna, ahaa, uz si spominam aj som na nu kukala, ale zdala sa mi dost draha...ale ak je teraz zlacnena, hned bezim po nu 😎