Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aveline
9. dec 2009

alex, dakujem, vyskusam 🙂

aveline
9. dec 2009

boldy, prsia su pekne, hlavne podprda sa mi paci 😉 alebo su to saty? no neviem, ale je to pekne v kazdom pripade 😀 v prvom momente, ked som pozrela na fotku, tak som mala nejaku opacnu perspektivu a zdalo sa mi, ze prsia su pod urovnou ostatneho 😀 ze su zapadnute, xixi. ale uz mi je jasne, ze je to v poriadku 😉 ale smejem sa teraz sama na sebe, ze co to mam za fantaziu 😀 😀 😀

alionuska
10. dec 2009

Boldy...no na to ze su prve su celkkom pekne.... mali by ste vidiet vytvor mojej sestry 😀 😀 😀 to by ste sa nasmiali.... 😀 😀 Gratulujem a skusaj dalej,a budes sa iba zdokonalovat!! A preco sa ti MMF trhal? Aky si dala cukor??Povazsky??

aveline
10. dec 2009

chysta sa niekto piect na vikend?
ja idem skusit syr s myskami pre neterku, tak som zvedava ako to pojde😕

abetka
10. dec 2009

ja idem piect teraz pre syna, ale len klasicku okruhlu a potah z cukrikov. MAm super recept od cessy, tak dufam, ze sa podari 😅 😅

stalida
10. dec 2009

ahoj dievcata, prepacte ze sa tu miesam, ale chcela by som sa opytat, kdeysi tu bol link na postup na ovecku. Neviete mi niektora pomoct s tym linkom,lebo to neviem najst. Budem Vam velmi vdacna 🙂
Inac mate tu krasne tortickyrada Vas obcas citam, len nie je cas na prispevky 🙂 , ak chcete mozete pozriet na moje torty-tu je link http://www.tortyodmamy.sk/?q=users/ivana111111

cessy
10. dec 2009
cessy
10. dec 2009

abetka ktory recept myslis??? 😨 😕 😅 , mramorovu??

alionuska
10. dec 2009

Stalida,krasne torty a tie prsia v tej bordovej podprsenke su kraasne!!! 😉 😉
Ja mam dokoncene dve torticky na zajtra ale uz sa mi nechce fotit,,,zajtra pofotim a hodim foto a este jednu idem robit na nedelu...tak este si zajtra trosku popracujem..traktor..zase---- 😝

cessy
10. dec 2009

alionuska uz sa tesim..... 😵 😵 😵 na fotocky 😵 😵 😵

stalida
10. dec 2009

super cessy, dakujem velmi pekne. Rozmyslam, ze upeciem na vianoce u ovecku, a ked nie tak v najblizsom obdobi urcite. Je velmi pekna. Nerobili ste ju niektora??? Z akej hmoty by bola najlepsia? Ja najcastejsie robim z RDI.

Alionuska dakujem, ja som len zaciatocnik, mam za sebou len tie torty co su v albume. Tie prsia su na zajtrajsiu oslavu pre manzelovho kolegu. Strasne ma bavilo ich zdobit, som sa pri tom odreagovala 🙂 Ty mas tiez krasne torticky,Alionuska, tesim sa aj na nove 🙂

sofi07
10. dec 2009

no teda dievcata, ale ste sa rozpiekli 🙂

boldy
10. dec 2009

ali> dakujem, to bolo tak na rychlo robene a som u maminy, takze nebol cas ani "naradie" na lepsie 😝 ale sa tazko robia, som necakala, ale na prvykrat ok, uz teraz viem, ako by som inac uz robila...ja som zaciatocnik, to bola zatial moja 3. 🙂 nie nebol povazsky 😒
stalida> krasne ozaj

aja7
11. dec 2009

Ahojte 🙂

cess, dakujem aj ja za postup na ovecku🙂 stale som nechapala, ako tam drzi ta hlava 😉 tak uz teraz viem 😉

Tiez peciem kazdy vikend, hodim vam link, ak chcete, pozrite sa 😉

Vela trpezlivosti a tvorivych napadov zelam 🙂

A este odkaz pre alionosku, teda ty mas doma naozaj malych anjelikov, si velmi sikovna! ked popri malickom babatku stihas aj piect 😉

http://www.tortyodmamy.sk/?q=user/5794/images

alionuska
11. dec 2009

Ajka7,no tomu ver..mala Saška cele dni prespi..budi sa len na papanie,kazde tri hodky a vnoci 6-7 hodin taha vkuse.... 😀 😀 A Aluška sa zahra tak krasne,ze ani neviem,ze ju mam..aj ked mi obcas strasne chce pomahat,hlavne ked vidi vyvalany potah na tortu.. 😀 .uz aj ide s vytlackami 😀 😀
Idem vam pridat tie fotky....

A skoro by som zabudla Ajka7 tie tvoje torty su prekrasne... ozaj ako do profika!!! Si sikulka!!!! 😉 Sme si teraz pozerali tvoj album a mala Ala od radosti az skackala... 😀 😀

aja7
11. dec 2009

ali, dakujem 🙂 kazda torticka je krasna, ked je robena s laskou 🙂 a myslim, ze tu kazda z nas dava do toho kus srdca 🙂

Alenke posiela Adamko bozteky 😉

alionuska
11. dec 2009

Aja,som to povedala malej,ze Jakubko jej posiela bozteky a ona,ze:Co je do mna zamilovany??? 😀 😀 😀

aja7
11. dec 2009

ali...Adamko 😉 Jakub ma 18rokov 😀 😀

alionuska
11. dec 2009

😀 😀 😀 No vidis,taka som bola z toho mimo,ze som sa aj pomylila...jasne ze som myslela toho mensieho.... 😀 😀 😀 Sorry

zdenallicka
11. dec 2009

ALi, krasne dortiky...🙂

sse
12. dec 2009

Ahojte dievčatá, tak ja mám dopečené.

Všetky ste šikovné a krásne tortičky ste vytvorili 🙂

tu sú moje výtvory:

http://www.tortyodmamy.sk/?q=narodeninove/18-ka-2

http://www.tortyodmamy.sk/?q=pre-deti/pre-babatko

pekný deň 🙂

sylvia75
12. dec 2009

Ahoj .Chcela by som sa spýtať,robila som marcipán z cukríkov šmolkov podľa receptu tuším alionusky spravil sa super no tým istým spôsobom som robila z tých ružových z ktroých sa zmýva ten ružový cukor (chamalows rubino),no je úplne iný nie ako plastelina drobí sa lepí...to sa mi už raz stalo tiež s tými cukríkmi...Dá sa s tým ešte niečo spraviť?Určite tam nie je veľa cukru,lebo ešte som doň nedala celých 750g...Poraďte prosím...

zdenallicka
12. dec 2009

Sylvi, pridat asi vic bonbonu...

aja7
12. dec 2009

sylvia, do tych umyvanycg cukrikov uz nepridavaj vodu a ja davam max 500g cukru.

skus si roztopit cca pol balicka dalsich a to tam pridaj 😉

alionuska
12. dec 2009

Sylvia,dievcata ti radia dobre...bud pridaj cukriky,alebo skus este ceru..normalne ju tam primies..kolko to znesie,nech sa nedrobi..a najlepsie by bolo,keby si tam mohla dat susene mlieko... ale tu ceru som ja skusala na ciernej hmote..ta sa mi naposledy drobila jak cert a potom s tou cerou to bolo "eno nuno" 🙂 😀 😀 😀 😀

aveline
12. dec 2009

baby, pomoooooooc, krem mi zhrudkovel 😠 robila som klasicky slahackovy: v slahackovej smotane som rozpustila cokoladu, nechala vychladnut, vymiesala - dovtedy ok a potom som pridala stuzovac a este miesala a uz su tam take minihrudky. Stalo sa to uz niekomu? Ako sa to da napravit?
Dakujem

abetka
12. dec 2009

ahojte.
cessy - mam recept na plnku slahanu nad parou a maslo do toho
Chcem sa spytat, mala som odlozenu hmotu , ale vobec sa mi z toho nedalo nic robit. Drbilo sa mi to. Co s tym??Ani gulicky mi neslo tvarovat ☹

evitkamalicka
12. dec 2009

ahoj babule, ja som dnes robila veterniky fantasticke http://www.tortyodmamy.sk/?q=zakusky/veternik-1 a na stvrtok budem robit torticku

sylvia75
13. dec 2009

zdenallicka ,aja7,alionuska ďakujem za rady niečo s tým skúsim spraviť... 😉