Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
6. sep 2011

@mizulienka aj ja mám drôtiku už dosť dlho a sú odložené v špajzy. Ja by som to nevedela použiť 😀

mia1111
6. sep 2011

@anibas nááááádherná tortička 😵 😵 😵 😵 Môžeš mi prosím Ťa povedať, ako sa Ti podarili také krásne perly? Lebo ja mám jednu silik.formu na ne, ale ostáva mi taký široký pás, na ktorom sú akože vymodelované a vyzerá to hrozne. Neviem to urobiť tak aby mi ostali len tie perly 😒 😒 😒 Možno je problém vo forme, akú máš ty? Ja mám takúto, len perly, toto je lano. http://www.webareal.sk/vsetkopretorty-sk/eshop/... . Už ju monika nemá asi na sklade. Mám pocit, ako keby sa to formovalo moc hlboko, tak v strede tej formy a tak tam vzniká ten pás hmoty navyše ☹ Neviem, či mi rozumieš....

dadka212
6. sep 2011

@anibas nááádhernáá 😵

dadka212
6. sep 2011

@gabika11 ďakujem 🙂 asi to nemáš odskúšané? 😀

anibas
6. sep 2011

ďakujem
@mia1111 - musíš dobre natlačiť hmotu - ale z MMF to neurobíš lepí sa - a ostrým nožíkom orežeš presahujúcu hmotu - asi tak ako sa ryby zbavujú šupín - a dáš do mrazničky na 5 min. - potom to postupne vyklopíš a pokračuješ ďalej

mia1111
6. sep 2011

@anibas - a máš tú istú formu, ako ja? Lebo ja som skúšala robiť s tou mojou z WI, ale tam musím tú hmotu natlačiť tak hlboko a tesne nad guličkami to nožíkom neorežem, aj keby som chcela, lebo tie guličky sú asi tak pol centimetra po povrchom, čiže toho pol cm hmoty mi vznikne taký pásik a ten neodrežem aj keby som chcela. Podľa mňa nafigu formička, ale možno sa mýlim.... Akú máš ty?

gumkacka1
6. sep 2011

potrebovala by som poradit. robili ste uz niektora taku tu pootvorenu truhlicu so zlatymi peniazmi? je to tazke? neviem, ci sa mam do toho pustit. ☹

simasa
6. sep 2011

@mia1111 presne to co pises mi robi tato formicka a tiez sa mi to nepaci: http://www.adal.biznisweb.sk/product/lista-na-v...

simasa
6. sep 2011

@mia1111 tuto by to malo byt vidno - teda ak sa to moc nezmensi. Ukladala som to tak, ze ten pruzok je zo spodu. Ale mala som predstavu, ze to proste robi len rataz z guliciek, nie este aj ten pasik 😖

simasa
6. sep 2011

no, tak moc to nie je vidno 😅

mia1111
6. sep 2011

@simasa - práveže to vidno, lebo aj mne to robí takto isto, tak nie som jediná...len ja mám inú lištu, presne nad tou tvojou som rozmýšľala, či to nebude lepšie...?

mariann2
6. sep 2011

@mia1111 ja mám tiež tú formu ako ty, je pravda, že som to skúžala len s MMF, ale mne to tam nejde ani natlačiť, veď len na otvorenie formičky musím vyvinúť neuveriteľnú silu a to nehovorím, že som odtiaľ ešte nikdy nevybrala viac ako 3 guličky pokope, tak sam ju založila na spodok krabice s pomôckami a zmierila sa s tým, že som nemožná ☹

yamahafazer
6. sep 2011

@anibas ta je suprova a ako ti to drzi tie torty tak na sebe mas na to niaky stojan?

mia1111
6. sep 2011

@mariann2 - ja som to robila presne podľa návodu - vyšúľala som si taký šúľok, nechala ho na prac.doske, roztvorila formu (ide to fakt ťažko) a zvrchu zaklápla formu tak, aby som ten šúľok mala vo forme. Potom som formu jemne pootvorila, natlačila hmotu čo najviac do tých otvorov, odrezala nožíkom zvyšky hmoty, zaklápla, nechala pár minút zaschnúť a potom sa pokúsila formu otvoriť tak, aby bola hore nohami (ako fakt desne ťažko sa to otvára) a nechala som tie guličky akoby vypadnúť. Ale vždy mi tam ten pás hmoty ostal. Tak mám nervy, lebo za 8€ som myslela, že to bude fungovať. Možno robím niekde chybu, ale šla som presne podľa návodu a tak či tak tam vždy ten pásik ostane, lebo je to hlboko vo formičke. Keby to nebolo tak hlboko, ale tesne pod povrchom, je to OK.

mizulienka
6. sep 2011

@mia1111 mne tiez ostava taky pas hore, aj ked tu hmotu uplne vtlacim dnu, ostane mi aj ked iba tenucky ale ostane...tiez mam tu od moniky.

mia1111
6. sep 2011

@mizulienka - tak asi je to formou, jedine, že by @anibas mala tú istú a robila to lepšie ako my 😅 . Ale to si nemyslím 😀

anibas
6. sep 2011

@mia1111 ja mám perly 9 mm a 4 mm a orežem - to si musíš prevyšujúcu hmotu upraviť prstami - vytvarovať to takej pyramídy navrchu a potom ostrým nožom orežeš - nafotím a vložím foto 😉

anibas
6. sep 2011

@mia1111 tá formička má 2 kusy ??

dm1
6. sep 2011

@reruna
@anibas
@adka_praha baby neviem kde je chyba ja to mavam uplne elasticke nic sa nedrobi to nehrozi lebo je ot uplne plasticke niekedy az moc si to musim nechavam chvilu na podlozke zatuhnut potahuje sa mi s tym tiez bajecne. Ja ked davam lyzicu sirupu tak ju aj stierkou zoskrabnem nenecham len stiect

anibas
6. sep 2011

@yamahafazer zelená torta je na oplátke a všetko vystužené slamkami a špajlami

anibas
6. sep 2011

@dm1 ja keď čokohmotu vyváľkam tak samé trhlinky - žiaden ovál ale boky popraskané 😠 😠 a tvrdá jak fras

dm1
6. sep 2011

@vlada111 @anibas pridavam sa tiez sa prplem s kvetmi. som akosi vela ruzovych ruzi urobila tusim mi zostanu

gabika11
6. sep 2011

@dadka212 zial, nemam, ale ked sa da, rada aspon tak pomozem 😉

anibas
6. sep 2011

@dm1 veď to dobrééé - ja len 12 lupene a už som musela asistovať pri miešačke 😝 dám spať deti a pokračujem s listami

dm1
6. sep 2011

@anibas ja som ju tiez raz taku mala ale odvtedy klop klop je vzdy super. A pouzivam iba cokoladu z lidla na to

eliska22
6. sep 2011

@dm1 @vlada111 @anibas ja sa zase serkám s ľaliami 😝 😝 😝 ale keĎ mi z tých amerikánov neuschnú, tak asi budem musieť urobiť ruže alebo čo 😠 ja som taká blbá, už si musím kúpiť na tie kvety inú hmotu, takto sa len trápim 😅 😝

lusil2005
6. sep 2011

baby, mne sa na tento vikend akosi nahrbili minimalne dve, mozno aj tri torty!!! z toho jedna 3D 😕 a manzel robiiii!!!! co ja budem s krpcom robit???? 😒 posledne dva vikendy som mala po jednej torte a uz to bolo tak-tak 😠

mia1111
6. sep 2011

@anibas - nie, je z jedného kusa - kusa gumy 😒 . Pridávam fotky, ako to vyzerá. Na tej poslednej vidno, že tie priehlbinky sú asi pol cm pod úrovňou, čiže ja keď tam aj nacpem hmotu, nožíkom to môžem odrezať maximálne po povrchu a teda ten pásik mi tam ostane. Už som to skúsila aj takou ostrou kosticou vnútri odrezať, ale stále tam kus pásika ostalo. Tak som z toho nešťastná, asi si perlovú retiazku budem musieť kúpiť v galantérke, ako mala naposledy myslím mizulienka... 😒

mia1111
6. sep 2011

Baby, tak som vytiahla kúsok hmoty, napadlo ma ešte vyvaľkať oveľa tenšííííí šúľok - taký, aby nepretŕčalo ani kúsok hmoty a teda som ani nič neorezala, dala som formu do chladničky a som zvedavá, čo z toho vyjde, ale vyzerá to lepšie, ako tie moje pokusy predtým. Len aby som sa netešila predčasne.

dm1
6. sep 2011

@anibas ta je nadhernaaaaaaaaaa! som ju pozerala v sutazi a vidis to by ma nenapadlo ze je tvoja 😉