Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vejinka
9. sep 2011

@lucisa za malo nam velmi chutila bola super ja som ju aj potahovala.. 😉

matatara
9. sep 2011

@zlatat určite vystačí ...až veľa ak len dve plnky..

ikula2
9. sep 2011

@matatara prosim ta ta plnka to vyzera ako taka pena biela, lebo ja robim tuto plnku len cokoladu davam skor a uplne inac to vyzera, tak som z toho nervozna ci je to dobre urobene

matatara
9. sep 2011

@ikula2 nie je biela z tých vajec je skôr taká maslová,ale pena....a mieša sa dllllho...

ikula2
9. sep 2011

@matatara ano myslela som taku zltu maslovu, dlhoo no ja ju robievam ale kratsie na 3 vajcia slaham 7minut, uz sa mi stalo aj ze som preslahala a zostala mi guma z toho

zlatat
9. sep 2011

@matatara a keď sa mi zvýši, môžem to zamraziť že? BUde neskôr pre nás bo my len také nemliečne môžme

Ozaj a ako budem vedieť, kedy je to dostatočne husté? Musí to byť také, že mi v tom bude stáť varecha, či menej husté ?

matatara
9. sep 2011

@zlatat v tom neporadím či sa môže mraziť mne keď zvýši zvyčajne upečiem korpus a spravím doma ku káve niečo len tak na víkend..

luciasek07
9. sep 2011

ähojky HOlky..můžu se zeptat...zítra budu pokrývat dort falešným marcipánem(klasicky ze sušeného mléka),pod tím mám domácí pařížský krém...nebude se mi ta potahovací hmota roztékat??

matatara
9. sep 2011

@ikula2 ona najprv narastie a potom začne klesať a vtedy to odstavujem ...

idris
9. sep 2011

Ahojte kočky tak pridávam foto ďalšiej tortičky ;) len mám otázku z čoho robíte kvietky ???

matatara
9. sep 2011

@idris vyskúšala som hocičo a najlepší je smartflex pre mňa...

idris
9. sep 2011

@matatara ďakujem a koľko stojí prosím ťa nechce sa mi to teraz hľadať 😅

matatara
9. sep 2011

@idris vedierko 1.4 kg cca 9 e

adrianai
9. sep 2011

@dm1 nádherná torta - klobúk dole 🙂

zlatat
9. sep 2011

@matatara noo tak to potom aj ja takto urobím, prípadne pre nás ešte doložím čokoládu 🙂

yamahafazer
9. sep 2011

@ikula2 na tej poschodovej bielo oranzovej je stuzka to sa tak leskne

mizulienka
9. sep 2011

@dm1 Dani krasne sa ti podarila ta svadobna...nadhernaa tie kvety,no super 🙂

ja sa este stale trapim, estenemam ani vyslahany ten krem z druhej varky, tak dnes som do rana hore 🙂)) prijemnu nocnu aj vam,akniekto ma 🙂

mia114
9. sep 2011

@yamahafazer super torticky 😵
@lusil2005 perfektny zadok 😵
@dm1 uuuuuzastna svadobna torta 😵 😵
@luci79 krasna kabelka 😵

mia114
9. sep 2011

@idris krasna 😵

mia114
9. sep 2011

@janulkamartinko krasne torticky 😵
@eliska22 kraaasna 😵

mia114
9. sep 2011

Pridavam moje dnesne 😉

mia114
9. sep 2011
adrianai
9. sep 2011

dnes som sa mordovala celý deň s týmto pre moju segrušku, teraz pozerám ,že sa mi zvlnili obrázky, dúfam, že do zajtra vydrží aspoň v takomto stave 😅

zuzana124
9. sep 2011

@lusil2005 supeeeeer sa ti vydarila tá riťka 🙂

zuzana124
9. sep 2011

@dm1 wau tak tá je nádherná 🙂

zuzana124
9. sep 2011

ako pozerám tak pribudli krásne dielka, ja pridávam svoje dnešné 2 tortičky, tie zelenkavé ruže s odtieňami som nakoniec zvládla a takto to dopadlo 🙂 ďakujem za vaše rady ako na tie ruže 🙂

vlada111
9. sep 2011

@dm1 krásna je, mne teda vôbec nevadí tá disproporcia. Ale tá hlavne postavička rybára sa mi nepáči.

vlada111
9. sep 2011

@mizulienka ja mám, idem ešte len dávať na seba poschodia a dorobiť jeden kvet a idem zdobiť tortu.

dm1
9. sep 2011

@vlada111 ale to nie je take ako klasika ten spodok. Je tusim okolo 8 korpusov keby bol klasika 4 tak by to strasne kricalo. Ona bola hrozna ked som to len na seba dala take hole az do placu mi bolo aj mm sa divne pozeral. Tie kvety to zachranili. A rybar........... no skoda reci co chceli to mali 🤐

vlada111
9. sep 2011

@dm1 8 korpusov 😝 . No tak to teda hej, to muselo byť teleso, keď to nebolo nazdobené 😀 . Tie kvety sú na tom super. No ja idem robiť svoju svadobnú, do rána budem hore ☹