Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bianca
9. sep 2011

bry vecer ci noc

kocky potrebujem poradit.Odrazila som sa po pol roku a mam tortu na buduci vikend hned.Pre dvoch chlapcov a samozrejme maminke je jedno co to bude a ake to bude 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 pruser je v tom ze tam potrebujem narvat pre jedneho 9 a pre druheho 3 sviecky a skor som naklonena k dvom mensim ako k jednej preplacanej a neprehladnej.Co vy na to?

anibas
9. sep 2011

@eliska22 z MMF jedine ruže - ostatné kvety sa ti budú lámať - zabudni na MMF a prejdi na Velevt resp.Flower na kvety 😉

anibas
9. sep 2011

@bianca k dvom tortám ? myslela som, že sviečkam 😀 ak chcú len jednu - jedna musí byť

mizulienka
9. sep 2011

baby nemate nejake vzory na ornamentove pismo, potrebujem urobit pismeno "N" take to zatacane, ale nejak mi to nejde 😕 a potreubjem vidiet vzor, dik

dm1
9. sep 2011

@anibas ja robim z MMF vsetky kvety 😉

eliska22
9. sep 2011

@anibas mne sa tie kvety nepolámali, ale nedržala tá ľalia po kope, som sa asi zle vyjadrila.....ale určite skúsim inú hmotu, lebo napr. pivonka mi vôbec neuschla a spľaskla ako balón 😒
@dm a robíš tie kvety z tých amerických cukríkov?

anibas
9. sep 2011

@dm1 @eliska22 a sa vám nelámu ? MMF je strašne krehká, musíš opatrne manipulovať 😅 😅

monalisatko
9. sep 2011

@lucula73 tak torta je hotová, pripájam foto. Obrázok sa mi trocha zvlnil, ale dúfam že sa bude dcérke aj tak páčiť 🙂 🙂 🙂

Ja som úplný amatér, tak prosím všetky skúsené cukrárky, aby úprimne okomentovali. Prosíííím, rada sa poučím 🙂 🙂 🙂

adrianai
9. sep 2011

@zuzana124 krásne tortičky 🙂 môžem sa spýtať, čím potieraš pod oblátku? ja som dala iba maslo, ale asi máličko keď sa mi to vydulo, minule mi to pekne držalo 😠

bianca
9. sep 2011

@anibas ja neviem ako to urobit lebo podla mna sviecky zaniknu ... najprv som chcela spravit syr ze urobim dva vysekay a kazdy bude mat svoj no pride mi to take divne pre chlapcov

zuzana124
9. sep 2011

@mizulienka skús pozrieť tu http://www.cakedecorations.eu/cakedesign/eshop/... je to síce stencils ale možno pomôže 🙂

monalisatko
9. sep 2011

jaj, zabudla som pripojiť foto 😀

ikula2
9. sep 2011

@yamahafazer tie srdiecka na torte si robila 😲 , krasne aj krajka
@dm1 ruze su fantasticke
@luci79 krasna super tvar taka dokonala a jednoducha

zuzana124
9. sep 2011

@adrianai ďakujem, jasné že sa môžeš spýtať 🙂 ja to potieram týmto http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/modecor-g... aj pod oblátku a aj pod jedlý papier 🙂 v tomto prípade to bol jedlý papier, ten je tenší ako oblátka

ikula2
9. sep 2011

@bianca nie zly napad ale ak chcu jednu tortu, mas tam aj viac roboty s potahovanim pri dvoch. A ved ty ju ozdob a sviecky nech si daju sami kde chcu. Iba im urob miesto na torte aby sa mali kde zapichnut. A aka ma byt tazka ked pre dvoch?

mizulienka
9. sep 2011

@zuzana124 zuzi si zlata, presne to som hladala,vedela som,ze som take nieco videla,len somto nevedela najst,velmi pekne dakujem🙂

bianca
9. sep 2011

@ikula2 mne bolo povedane ze mam urobit co chcem a ked neurobim nebudu mat jej deti tortu na narodeniny.Ja som po zlej skusenosti totiz piect prestala.Je jej jedno co to bude,ake to bude len nech sa tam vlezu sviecky a ja som sa rozhodla ze ked ma dokopala k tomu aby som opat zacala tak to spravim iba za suroviny takze ja hlavne potrebujem vymysliet co vlastne

broucek2
9. sep 2011

@dm1 ta svatební je nádherná a mně osobně by se líbila bez těch postaviček. 11 kg je pěkná váha

mrka2
9. sep 2011

ahojte, moja dnesna a jedina tento tyzden 🙂 som myslela,ze konecne oddychnem a zase som sa dala ukecat 🤐

zuzana124
9. sep 2011

@mizulienka som rada že som ti pomohla, nech sa darí 🙂

mizulienka
9. sep 2011

@bianca aj tebe dakujem krasne 🙂

bianca
9. sep 2011

@mizulienka tak tak nech sa dari.Ja by som si netrufla vyrezavat.

mizulienka
9. sep 2011

@bianca iba sulkam 🙂

desmodka
9. sep 2011

baby kraaaasne torticky ste popridavali... jedna moja, snad sa bude pacit (narocna mamicka)

bianca
9. sep 2011

@mizulienka jaj 😀 na to je expert moja mala a hlavne po koberci s plastelinou

@desmodka kraaaasna a vesela.Isto bude spokojna.Ake mala podmienky?

desmodka
9. sep 2011

@bianca to radsej ani nechci vediet, na zaplakanie 🙄 , ale nejako sme sa dohodli 😀

anibas
9. sep 2011

@bianca a nejakú športovú ? futb. lopta, dres ...

anibas
9. sep 2011

moja "zlatá" na svadbu

zuzana124
9. sep 2011

@desmodka jeeeej tá je roztomilá, určite bude spokojná veď je krásna 🙂