Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ikula2
18. sep 2011

@akme no to bolo od oka trosku to asi aj vidno 🙂
@verusinek tak potahovky K2, Pasta dama top, Smartflex,

dajna11
18. sep 2011

@verusinek smartflex alebo white icing

swiss
18. sep 2011

@lucula73 no, len dúfam, že to nebude jeden z tých špeci, ktorý keď dočítam do konca absolútne neviem čo bolo na začiatku. 😀 Jeden taký mám na dobošku, my jej hovoríme "pravá doboška", lebo to už nikde nerobia, lebo táto nie je s krémom ako sa teraz bežne robí v cukrárňach, ale popravde, som ten recept len prečítala a ani som sa to nepokúšala robiť. Tak dúcham, že toto bude niečo jednoduché. 😉

dajna11
18. sep 2011

kočky,ktoré ste robili a robíte s PDT,aká je??dnes som si kúpila kilečko a nejaké rady??aká je?

vinka
18. sep 2011

@kmirkav kludne to môžu byť špaile.aspon ja používam špaile.a tie kúpiš v každom papierníctve 😉

zdenallicka
18. sep 2011

@ikula2 Díky..🙂 Kdybys náhodou mohla, hoď mi ten odkaz, prosím.. já ho nemůžu najít..:(

livia76
18. sep 2011

@kmirkav kukni toto, pomohlo by to tej vašej cukrárke, je to ozaj jednoduché. Alebo skús sama budeš prekvapená ako ti to pôjde- do toho 😀
http://www.tortyodmamy.sk/saso-2

pristela
18. sep 2011

Holky prosim vas mate niektora link na postup postavicky macka Pooh a toho jeho prasiatka? Mrkam a hladam , ale nasla som len jeden postup ☹

lawli
18. sep 2011
dendy1
18. sep 2011

ahojte, zdravím všetky šikovné ruky 🙂 Mohla by som sa opýtať, či niektorá v BA nepečiete na objednávku? Potrebovala by som tortičku na začiatok októbra, pre maminku - na 60-tku 🙂

pristela
18. sep 2011

@lawli si poklad !!! 😉 😉 😉 Velmi pekne dakujeeem 😉

lawli
18. sep 2011

@pristela Nieje začo....nech sa podaria...ja som podľa toho postupu robila a takto to dopadlo... 🙂

pristela
18. sep 2011

@lawli Jejda , skoda, že sa nedaju vybrat z monitora 😀 by som mala bez roboty a krááásne 😀
no som zvedava ako dopadne, som sa na nu tesila, pokial mi neoznamili, že torticka ma byt punčova a jasne ze pre deti bezalkoholova, tak to bude sranda, zase udem nieco robit prvy krat a isto sa nbude darit ☹

lawli
18. sep 2011

@pristela Rada by som ti ich aj vymodelovala ,no niesi práve najbližšie ,ja už mám tortový absťák a to som ešte len včera odovzdala poslednú 😀 😀 😀 Z monitora to asi tiež nepôjde....a čo sa týka toho ,že to bude zas niečo po prvýkrát ,tak ja sa na takéto výzvy práve teším, ale každému podľa chuti...keďže ja nebudem nič robiť tak ti budem aspoň držať prsty nech sa darí 😉

pristela
18. sep 2011

@lawli 😀 hej, hej aj ja mam rada výzvy, len ja s nimi pracujem uz 4roky -myslím s výzvami nie tortičkami 😀 v mojej "práci" musím vymýšlať stále, dokonca aj ked spím, tak som si vzala tortičky, že pre ukludnenie 😀
a absťák teda vážne nezávidím , obal jednu dávku mafinkov 😀 na kazdu jednu rozpravkovu postavicku a je po absťáku na dlho 😀 😀 😀 😀 😀

lawli
18. sep 2011

@pristela Tak to ja som zase začala s tortičkami kôli tým výzvam....keď som nastúpila na MD ,tak som sa nudila ,že až som si vymyslela toto 😀 inak som vyučená krajčírka 😅
S tymi mafinkami nepokúšaj ,lebo ja som schopná to do rána spraviť ...len sa obávam toho ,že nikto by to nejedol. U nás totižto marcipán nikto nerád, ja s nim robím iba na zakazky a tiež už nemám (teda boli by ,ale som už nebrala) 🙂

pristela
18. sep 2011

@lawli aa tak šup, šup, ani a a moji nejedia ziadnu potahovku 😝 , napisem ti adresu a ked rano odfotis tie mafinky zabal ich a posli mne ja zpapám 😀 , že krajčírka, by som ťa brala, akurat sedím za strojom 😢 a makám, co by bolo celkom fajn až na to, že šitie neznášam 😖

lawli
18. sep 2011

@pristela nepokúšaj 😵 ja rada aj šijem ,no bývam v malej dedinke a sú tu ešte dve krajčírky ,tak zakaziek tu moc nebolo a teraz s tortičkami tak to je hej...ale už nevládzem a tiež nechcem niekoho nechať bez tortičky...nikdy neviem kedy si bambuľka zmysli prísť ,že ?
A čo šiješ ?

pristela
18. sep 2011

@lawli jeeeeeej ty budes mat holku? aach závidím , ale v dobrom jasna vec 🙂 hlavne nech je bábo zdravunkavé 😉 vidíš a ja tie babuľky iba šijem 😝 kedze mam doma len chlapov 😝 , foto sem radsej nedam, kedze to niesu torticky 😝 , ale ak chces mrkni albumy tu : http://fotoalbumy.azet.sk/najdi?p[q]=sartia , to , aby ťa chut na pecenie prešla 😀

dm1
18. sep 2011

babulky pridavam svoju poslednu tohto tyzdnovu a rano odchadzame do nemocnice. Dakujem za povzbudenia verim ze vsetko prebehne hladko a vo stvrtok uz sa Vam prihlasim 🙂

lawli
18. sep 2011

@dm1 Tortičká krásna a držím pršteky nech je všetko v poriadku (hoc neviem o čo ide, nestíhala som doteraz čítať ,len očumovať tortičky) 🙂

dm1
18. sep 2011

@lawli dakujem moc. Maly ide na operaciu pruhu na vajku tak bojim bojim 😔

lawli
18. sep 2011

@pristela hmm nejak mi to nechce otvoriť tu stránku 😒 že závidíš a čo tak ešte do tretice skúsiť ? ja len dúfam ,že tej malej do pôrodu už nič nestihne narásť 😀 😀 😀 😀 😀

lawli
18. sep 2011

@dm1 jaj nepríjemné ,budem na vas myslieť moja ,nech ste skoro fit a domka 😉

pristela
18. sep 2011

@lawli neblázni 😀 a co ak to bude treti chlap ???? 😀 😀 😀 😀 mozno 5minut pred štyridsiatkou este skúsim 😵 ty to mas dobre, uz más dokončene 1+1 chlapček a dievcatko 😉
Hm netusim preco neukazalo, tak posledny pokus inak http://pokec.azet.sk/sartia/fotoalbumy/textilne...

@dm1 Danka drziiim palcoky, bude to super neboj a torticka ako vzdy krasne rozpravkova 😉

lawli
18. sep 2011

@pristela no neviem ale risk je zisk...snáď by to mohlo vyjsť. Ano ja to mam už (dúfam v suchu)...
už mi to ukázalo ,zatiaľ som len mrkla no je to krása 😵 😵 😵 😵 a to pre koho šiješ ?? na zákazky ??

pristela
18. sep 2011

@lawli hej, hej vsetko co tam je , je na zakázku. A tak ja este vyčkám s dalsim pokusom, radsej 😀 😀 😀 😀

lawli
18. sep 2011

@pristela maš IP moja ,lebo sme to tu zmenili na celkom inú diskusiu...aj baby budu ráno kukať 😅 😅 😀 😀 😕 😕

yamahafazer
19. sep 2011

@dm1 torticka je krasna
drzte sa neboj vsetko bude v poriadku myslim na vas

anibas
19. sep 2011

@dm1 držte sa a nech vám to prebehne rýchlo a bez komplikácií 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉