Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
24. sep 2011

@mia114 krásná kytara, to musela být piplačka
@daducha obě krásné, moc se mi líbí ta šnůrka s těmi balonky a písmenky
@mariann2 nádhera, ten šašek je dokonalý a jak se dívá na ten vláček, super 😉

yamahafazer
24. sep 2011

posledna hotova 🙂

mariann2
24. sep 2011

ďakujem všetkým za "lajky"
@mia114 toto je už moja druhá jednotka, možno pri štvrtej mi už poťahovanie pojde bez toho, aby som sa natrápila ako koň
@jakelina ďakujem, to je tá orechová, na ktorú si mi dávala recepty 😉

mariann2
24. sep 2011

@yamahafazer krásna, tá krajka nemá chybu 🙂

jakelina
24. sep 2011

@yamahafazer krásná, snad vydrží tak krajka

pristela
24. sep 2011

@yamahafazer tá je uuuzasnaaa 🙂

dm1
24. sep 2011

@jakelina ta krajka uz bezproblemov na torte vydrzi ona sa na tortu akoby prilepi a zvlhne z nej takze potom uz nehrozi zeby sa lamala

@yamahafazer nadherna ja milujem tu krajku 😵

yamahafazer
24. sep 2011

dakujem vam ta krajka navlha stou tortou,ale aj tak sa mi trosicka natrhla ,ale neni to moc vidiet a akurat som ju zdobila a prisla jedna pani objednavat tiez na svabu tak zbadala tuto a tiez chce takuto s krajkou 😀 mne sa to tiez stpu krajkopu lubi

yamahafazer
24. sep 2011

@dm1 aj po tych krajoch je to niekde aj take odzobane,ale som bola rada,ze hlavne vydrzala a nedolamala sa cela no keby som ju neskor zdobila uz by sa dolamala

pristela
24. sep 2011

Tak Macko Pooh odovzdany, snad bude chutit,robila som ho tentokret bez alkoholu, u nas puncove nikto nelubi, tak aj odrezky putovali do kosa 😖

jerryjanka
24. sep 2011

ahojte pridam dve fotky, s čiernou spokojna nie som, poťah sa trhal, drobil, čierny už nikdy robiť nebudem vrrrrrr

jerryjanka
24. sep 2011

ja vam tak zavidim tie vaše šikovné ruky
ja by som take detské torty s postavičkami nikdy neurobila 😢

pristela
24. sep 2011

a holky este ma napadla jedna pomocka, som citala , že preosievate cukor a mate ho pak vsade po kuchyni , ja nepreosievam , nasypem trochu na linku a vyvalkam ho, potom to vyvalkane odsuniem , zase nasypem a zase prejdem po nom válkom, cukor potom nema ani jedinu hrudku , je krasne jemnucky ako cez sitko a bez prášenia 😀

pristela
24. sep 2011

@jerryjanka jej ta fialkova je krasna taka jemnunka 😉 a preco si robila ciernu 😕 ? mohla si ju potiahnut bielou a potom len stetcom namalovat na cierno 😉

jerryjanka
24. sep 2011

to ma nenapadlo namalovať, robila som ju mužovi on je taky na čiernu 😠

adul67
24. sep 2011

ahojte pridám aj svoje nepečiem tak často ale toto bola moja prvá svatobná dufam že nebudu nadávat 😒

yamahafazer
24. sep 2011

@pristela ta je zlatucka 🙂 ja som robila toho nema puncoveho a unas zasa v rodine puncove zakusky frcia len ja to moc nemusim na mna je to moc sladke a preco si zahodila odrezky?ja odrezky dam do mraziaka a pouzijem na puncovinu ked potrebujem ja teda nic nezahadzujem

pristela
24. sep 2011

@yamahafazer vidíš? a to ma nenapadlo 😖 ale zas ja 3D torty nerobim -teda nastastie nik zatial nejaku taku kde by slo moc puncoviny nechcel 😀

79zuzana
24. sep 2011

@mia114 velmi krasna gitara... musela to byt riadna babracka, len nechapem ako moze mat len dve kila, vyzera velka 🙂
@mariann2 ake krasnucke torticky... aj ja dnes robim smajlika 🙂
@daducha prenadherna torticka, ta figurka navrchu nema chybu, to si ty robila? ja som este nenabrala odvahu modelovat postavicky, zatial davam kupovane... ale ked budem "velka" aj ja sa naucim 😀

dada78
24. sep 2011

@pristela @yamahafazer za dva týždne mám robiť punčovú tortu, ešte som len rezy robila, tie milujem 😝 len sa mi stáva, že to moc premáčam tú strednú časť, nemáte nejakú odmerku,že koľko asi tak treba tej ochutenej vody ?

tortičky radosť "like - ovať" 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

jakelina
24. sep 2011

@pristela ta je prostě úžasná, taková akurát nepřeplácaná. 😉
@jerryjanka jsou hezké, jednoduché a určitě se časem zlepšíš. 😉 Zkoušej si modelovat a uvidíš, že to půjde.
@adul67 svatební se určitě bude líbit, jsou krásné obě dvě. 😉

79zuzana
24. sep 2011

@yamahafazer odpadnem... taku krasnu cipku na torte som este nevidela... uzasna 🙂 🙂 🙂
@pristela nadherny macko ;)
@jerryjanka jednoduche a krasne... s ciernou som este nikdy nerobila
@adul67 krasne torticky

yamahafazer
24. sep 2011

@dada78 ja to robim teda fest mokre kazdy chce odomna len mokre tak to az tecie kolkokrat zo spodu a ja si rozdelim do misiek kolko platov mam poliat a tak kazdy tak isto polejem a ked robim okruhlu tu zatocenu tak tam to proste lejem vsade

yamahafazer
24. sep 2011

@adul67 mne sa ta modra strasne paci ja mam rada modru farbu 😀

dadka212
24. sep 2011

@dada78 aj ja keď robím punčák, tak z neho tečie, ale tak to má byť a tak to chcú, nechcú také suché ako z cukrárne...proste punčák má byť nadupaný 😵

jerryjanka
24. sep 2011

aj tieto dve moje boli punčove a tiež to z nich uplne tieklo ale zjedli sa - teda kusok ešte zostal ale ved aj ten sa zje 😀

pristela
24. sep 2011

@dada78 no ja ked robila prvu puncovu tortu tak mi vytiekla ☹ ale dalo sa to vyspekulovat a opravit, poucila som sa a teraz som uz nedavala toho sirupu kolko káže sirup, ale kolko si myslím , že je dosť, ked som ju poliala dala som do chladnicky , no tentokrat som to nezatazila naraz velkou zatazou ale postupne som pridavala, bo ked zatazis naraz vela tak hned vsetko stecie nestihne sa poriadne roztiahnut po celej piskote ta stava-pisem ako hotentot 😝 prosto dala som na nu plech najskor s jednou velkou knihou 😀 o 2hodky som na knihu este dala kila muky, a pak neskor este jednu velku knihu 😀 ... no a rano som ju otocila, aby ten "suchy" plat bol dole a "prebytocna" stava mohla don este stiecť- sna d ma chapes 😀 😀 😀

janulkamartinko
24. sep 2011

@pristela Ta je prekrasna,macko pu nema chybu 🙂
@adul67 nemaju preco ved je krasna....
@jerryjanka krasne,a aku potahovku si farbila?
@yamahafazer prekrasna,si sikulka 🙂

dada78
24. sep 2011

@pristela @dadka212 @yamahafazer tak som rada, že som neni jediná čo to má rada poliaté 😅 😝 😀 čo mám v recepte zálievku to je pomaly z litra vody, polkila cukru a rum a to je stráááášne veľa

janulkamartinko
24. sep 2011

@dadka212 Ahoj,ja som ich skusala mozno to nieje zly napad ale na kvety vobec nechytaju,a inak som ich nemala na com vyskusat,dost ma to sklamalo,ale snad budes mat ine skusenosti....