Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lusil2005
27. sep 2011

@dm1 ja si myslim ze urcite! ta krajka je uzasna, zblaznia sa z nej 😉

lusil2005
27. sep 2011

@zdenallicka ale ta krajka praveze vyzera uzasne na cistej torticke, len s jednym velkym kvetom a listkami 😵

dajna11
27. sep 2011

tak zapýtala som si 40....mala by byť takáto http://www.tortyodmamy.sk/auticka-vlaciky/vlaci... možno je aj niektorej z vás,neviem...ale tak prepáčte že sa inšpirujem🙂 a obkukávam

matamisi
27. sep 2011

@reruna diky...
@katulkaaaaaa este raz dakujem a nech ti to v nemocke rychlo ubehne a nech je vsetko v poriadku... 😉

zdenallicka
27. sep 2011

@lusil2005 Mně už by to přišlo přeplácané.. Mně se totiž ta krajka ani nelíbí.. 😕 😀

dajna11
27. sep 2011

@katulkaaaaaa povedala som....že ok 😀

vejinka
27. sep 2011

@bzucinka2 ja by som za tie ozdoby minimalne 20 az 25 ecok

simasa
27. sep 2011

@katulkaaaaaa Tak nech vam vsetko dobre dopadne a ste zasa rychlo naspat doma.

anibas
27. sep 2011

@bzucinka2 wau - tak to si daj riadnu prirážku !!!!!!!!!!!!!!!!!! Len ozdoby bez torta - zatiaľ 2 pre sestrinu známu - som predala za 5€ - dedko s holubami a miniautíčko, ked robím celú tortu tak nemám prirážku
A teraz robím 3 posch. - s vodopádom kvetov - a netuším ako to poriešim technicky aj finančne 😀 😀

zuba
27. sep 2011

@katulkaaaaaa veľa zdaru, nech ste čím skôr doma a všetko nech dobre dopadne

dm1
27. sep 2011

@zdenallicka 😀 tak ty si zaujata ked sa ti krajka nepaci 😀 . Urobim predsa len s krajkou bo ja ju zase milujem 😵

@bzucinka2 ja viem zeby som mala pytat za ozdoby viac - teda aspon tam kde su takto vodopad kvetov ako naposledy som robila alebo zlozite viazane kvety ale akosi som na to este nenasla odvahu 😝

zdenallicka
27. sep 2011

@dm1 No, já nevím.. Mně se líbí jen čistý dort, na tom květina.. Nemusela bych mít ani ty lístky.. 😉

reruna
27. sep 2011

@dm1 mě se ta krajka sugerveil taky líbí a klidně by stačilo jen bílý dort a na to ta zelenkavá krajka

lusil2005
27. sep 2011

@reruna 😀 😀 😀 nezamotavaj ju este viac! :D

pristela
27. sep 2011

@dm1 neubite ma , ale mne sa ta krajka tiez nepáči 😝 je taka "babkovska" neviem preco zrovna tamten vzor dali, ale verim, že ked ju tam das budu zíra, že ako si ju robila a že WoW 😀

Ja co som robila tu bielu so srdieckami a farebnymi kvetmi ta sla tiez ako dar na svadbu , dali mi predlohu fialovo bielu s tym ze podobnu ale pestru a nie fialovu 😀

jajdaelda
27. sep 2011

ahoj holky...občas k vám nakukuji pro inspiraci a musím říct,že máte všechny moc krásné dorty...taky se chystám dělat staršímu a to hned 2x - 1x pro nás a 1x do školky...tak jsem na to zvědavá...ale chtěla jsem vám nabídnout - jestli některá objednáváte v Timidekoru,tak mi se zbožím přišel nějaký slevový kupon na 10% - platný od 11-21.10. Tak kdybyste některá měla zájem,tak mi písněte do IP,pošlu vám ten kod...hezký večer

jakelina
27. sep 2011

Můj první fotbalový balon. Snad to není nejhorší na první pokus. 😉

lucula73
27. sep 2011

@jakelina krásna futbalka.....v akej miske s akým priemerom si piekla?ja rozmýšľam nad loptou pre synovca,len sa bojím,že mi to nevyjde,tie 5uholníky 😝

jakelina
27. sep 2011

@lucula73 Miska měla průměr 21 cm a dělala jsem podle tohoto postupu.
http://www.tortyodmamy.sk/lopta-futbalova

jakelina
27. sep 2011

Já jsem poprvé neměla odvahu na celý balon, tak jsem udělala jenom půlku. Syn ho bere na narozeniny kamarádovi, tak to mu stačí, je to takový menší dortík.

lucula73
27. sep 2011

@jakelina dík moc,snáď vyskúšam aj ja........ 😉

jakelina
27. sep 2011

@lucula73 nemáš zač, když jsem to zvládla já, která jsem držela kružítko v ruce po dvaceti letech, tak to dáš taky. 😀 😀

lucula73
27. sep 2011

@jakelina teraz som si všimla,že je to len polka...takže na štvorcovú tortu položiť by mi vlastne stačila len polovica,nie??

pristela
27. sep 2011

@jakelina uuuzasna 😉 si šikula, a že prva🙂 nádhernááá,
som mrkla ten postup a konecne chapem ako ju dokazete urobit taku krasne hladku, rovnu 😉 no tie preposty dole 😖 pre mna des 😀

tica
27. sep 2011

čaute žienky ja len tak na skok som tu idem už do hajan ale som sa niejako dosatala k tomu že v čechach v olomouckom kraji budu kontrolovať internetove stárnky s tortami, objednajú si tortu a potom pri prevzati sa predstavia že su zo živnostenskeho úradu. tak pozor može to dojsť aj na slovensko 😖

vlada111
27. sep 2011

@zdenallicka juj to je nepríjemné ☹ mňa by šlahlo 😠

vlada111
27. sep 2011

@bzucinka2 pýtaj si, nebuď hlúpa. to je kopec roboty, nemôžu čakať štandardnú cenu.

katy1979
27. sep 2011

@lusil2005 mne v pohode stacia tri kila na otestovanie a potom sa uvidi.

bzucinka2
28. sep 2011

@zdenallicka to je dobry napad ze jedna v cene 😉
@dm1 tak ked to nechal na teba, tak jasne ze mozes 🙂