Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sofi07
5. okt 2011

baby nemate nahodou ulozenu nejaku peknu torticku s dinosaurami? moja anetka bude mat koncom mesiaca 3 roky a je zblaznena na dinosaurou, konkretne doba ladova 3, tak chcem urobi nieco z tohto filmu.

anibas
5. okt 2011

@nikanika28 akože WAU WAU WAU 😵 😵 😵

anibas
5. okt 2011

@nikanika28 tiež som poslala na FB priateľstvo 😉

nikanika28
5. okt 2011

@mizulienka robila som z netu, ale som si trosku pomenila 🙂
....baby, idem si vas osvojit 😀

pia22
5. okt 2011

Ahojte, obdivujem vasu pracu, su to male /a hlavne jedle🙂/ umelecke diela😉. Prvy krat idem robit s K2 a potahovanu tortu nasmu drobcekovi k narodeninam. Mozem poprosit o nejake rady-skusenosti pre uplneho zaciatocnika🙂?

jakelina
5. okt 2011

@pia22 a už jsi někdy dělala potahovanou dortu??

mizulienka
5. okt 2011

baby, co by ste mi poradili, svokor mal narodeniny, 61 rokov, ale ja vobec neviem, au tortu by som mu mohla urobit? nemate ulozene nejake inspiracie pre chlapa?

mizulienka
5. okt 2011
mrka2
5. okt 2011

@jakelina daj pokoj, kavu nemozem ani vidiet. 😝 ale keby si byvala blizko,tak si pis,ze by som dosla 😀

dadka212
5. okt 2011

jáj baby na margo toho, čo sa tu dnes udialo, som rada, že nie sme také ako niektoré na TOM 😵 dúfam, že tu už nebude nikto robiť dusno, kvôli niečomu, čo vlastne ani nemuselo byť 🙂

mrka2
5. okt 2011

@nikanika28 jeeejo, uzasneee 😵 😵 😵

dadka212
5. okt 2011

ak chce niekto čipku tak Kamka predáva polovicu, použi,tú len na stretnutí info na FB

mizulienka
5. okt 2011

@dadka212 sugerveil cipku?

alenv
5. okt 2011

@jakelina
@pia22 taky by mě zajímali tipy, zkušenosti, čeho se vyvarovat.. děkuju moc

lussy23
5. okt 2011

@nikanika28 - waw perfektné torty @akme - nádherné torty @vrana - veď je nádherná! A hlavne že sa dcérke pááčila. @sofi07 -waw úžasná torta, kvet ako živý 😲 @jakelina - krasna @adka_praha - nádherný koník

mizulienka
5. okt 2011

@dadka212 ano uz citam, ale neviem, za au cenu

dadka212
5. okt 2011

@mizulienka nemá napísané ale skús sa spýtať...veď za to nič nedáš, prípadne to nekúpiš 😉

mizulienka
5. okt 2011

@dadka212 uz ju kupujem, ale nie tu pouzitu, tu uz ma predanu, ale ma este jednu novu, da mi polovicu, boze nechcem pocitat kolko som minula tento tyzden 😕
budem musiet piect aj 10 tort tyzdenne 😀

dadka212
5. okt 2011

@mizulienka 😀 ale tak keď sa ti páči, je super, že aj polovicu predá 😉

zlatat
5. okt 2011

@mizulienka krásne inšpirácie - ja tento mesiac budem robiť 3 torty s dinosaurami - jednu pre môjho drobca a ďalšie pre kamošov
ani táto nie je zlá: http://www.flickr.com/photos/torontocakes/58461... ... len na môj vkus trošku tmavá, dala by som trochu svetlejší poťah

ja osm si kúpila patcwort dinosaurov, uvažujem, že ho pre môjho drobca vyskúšam - neviem, či mi to pôjde, už som raz skúšala, no nešlo mi to moc, ťahala sa mi poťahovka a nechcela vyliezť z vykrajovačky

majkas
5. okt 2011

ahojte,

chcem vas velmi pekne poprosit o odskusany recept na piskotu do torty. ja tym ze peciem bezlepkovo, nemam odskusanu piskotu z normanej muky tak vam budem velmi vdacna za kazdy recept co sa urcite podari. diky vopred

Dostala som ponuku na zakazku (svoju prvu v zivote a celkovo druhu potahovanu tortu 😅, ta prva bola pre moju dcerku na 2 rocky s minnie a mickey, aj som tu davala foto mozno sa pamatate) a neviem sa rozhodnut ci do toho ist alebo nie, uz aj preto ze je to normalna torta, nie bezlepkova, cize nemam odskusany ziadny korpus a tiez co ked sa mi nepodari potiahnut... ma to byt na uvitanie do zivota, nieco ako krstinova, este neviem presne ake ozdoby... na jednej strane je to pre mna taka mala vyzva a na druhej strane mam obavy, lebo co ked sa fakt nepodari, tak co potom spravim? 😅 😅 😅 tazka dilema... vy by ste do toho sli?

zlatat
5. okt 2011

@simonova815 ani ananás sa k orechovému korpusu nehodí - vyskúšala som túto kombináciu na nás a bolo to také ... noo, nie moc dobré ... nikto mi to nechcel jesť.

zlatat
5. okt 2011

@majkas ja som prvú zákazku vzala až vtedy, keď som si bola istá svojou prácou - mala som už napečených a potiahnutých hodne toriet a vedela som, že sa mi určite podarí, lebo som to už mala " v rukách" - t ak to vezmem časovo, tak 3/4 roka som piekla len pre nás a učila som sa na našich tortách až potom so vzala prvú zákazku ... úprimne, ja by som to nevzala

nikanika28
5. okt 2011

@zlatat pri patchworku musis pouzivat potr. foliu a cez to otlacat... 🙂

zlatat
5. okt 2011

@nikanika28 no pekne a ja že stačí nechať obschnúť hmotu, poprášiť solamylom, prípadne natrieť patchwork olejom ( tak som to raz videla na nejakom videu - ale asi mali inú hmotu ako mávame my )

bzucinka2
5. okt 2011

@zlatat ja davam k orechu karamel 🙂

bzucinka2
5. okt 2011

@nikanika28 prekrasne, ta poschodova mi vyrazila dych 😨