Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
6. okt 2011

@blandik ničím to nepotírej, neboj to bude super. Já dnes potahuju svatební dortu a taky musí vydržet do soboty.

jakelina
6. okt 2011

@yamahafazer dorty jsou nádherné a to auto je boží. Já jsem dnes zvážila jenom to spodní patro toho třípatráku co dělám a potažené má pět kilo. Uffffffffff, to bude pořádný dort 😀 Nikdy jsem ani takovou plochu nepotahovala, normálně jsme se potila až na zadku, abych tu hmotu neprotrhla a dala tam kam patří. 😀 😀

alenv
6. okt 2011

@daniz děkuji🙂 my právě nemám vubec rádi máslové krémy, takže se snažím to potřít něčím, kde to máslo nebude moc cítit

yamahafazer
6. okt 2011

@jakelina to ti verim ja som tak robila tiez stvorcovu trojposchodku a to bol obrovsky kus rozvalat a mala niako 11kg cela

anibas
6. okt 2011

@lucula73 fúha - netuším ako s práškovou 😨 ani Rajo nemajú ? Jogurt môže byť aj iný, ale polotučný Zvolenský, Holandia a pod. Robila som aj s Jogobelou
Rajo http://www.rajo.sk/sortiment/profi-linia

blandik
6. okt 2011

@jakelina - děkuji. První dort v mém životě je v lednici. Uf.

jakelina
6. okt 2011

@yamahafazer ty jsi dělala hodně poschoďových dortů, mám vyztužit všechny ty patra nebo stačí dát nějakoku podložku na to spodní??? Já jsem vyztužovala jenom tady tu jednu dortu, protože jsme ji vezli dost daleko autem. Jinak nevyztužuju a tady ta co dělám je třípatrová a taky ji povezu autem na klíně. Děkuju moc za každou radu. Určitě chci propíchnout špejlí, aby se mi to neposunulo. Ale nevím jestli musím podložit i to nejmenší třetí patro. Co myslíš??

jakelina
6. okt 2011

@blandik určitě bude super, jenom nedávej do lednice nic, od čeho by ti mohl načuchnout. 😉

yamahafazer
6. okt 2011

@jakelina no tu trojposhodku hranatu som podkladala pod vsetky ,ale ja zas vobec nedavam cez stred spajdlu aby sa neposunuli to zas tak drzi ani sa nepohne a ked bude taka velika tak ja by som aj pod tu mensiu racej dala podlozku

jakelina
6. okt 2011

@yamahafazer děkuju a co dáváš jako tu podložku???

pristela
6. okt 2011

@jakelina fakt ich nevystuzujes? ja neviem 😖 ci tuto svadobku vystuzit abo nie ☹ ani neviem kde bude svadba ci nie az v Nitre, to je taka 3/4hodka autom a tiez neviem co s tou tortou budu vsetko robit 😀
ja mam stále bobky len z tych labutí

Karamelova slahacku uz je hotova 😝 dakujeeeem , som do nej este slahla jednu vyslahanu bo aby sa im riťky nepolepili od sladkého 😀 ale na mna i tak mooooc sladke 😝 nevesta chcela tenulinke korpusy a vela kremu, tak to neviem ako predychaju ten karamelovy vrch 😝

daniz
6. okt 2011

@anibas ani ja som nedostala kúpiť tú šľahačku, tak idem improvizovať s normálnou 33% a stužovačom, len neviem ako najprv šľahať šľahačku so stužovačom a potom jogurt, alebo šľahačka,jogurt a stužovač ☹ ☹ ☹
Pooooommmmóóóóccc!

lusil2005
6. okt 2011

@jakelina @vlada111 ja tiez ja tiez!!!! prosim prosim fotose!
@blandik nieeee len ziadnu vodu!!! neboj, v chladnicke ti to neoschne... a ked to vytiahnes, este sa ti to trosku orosi...

jakelina
6. okt 2011

@pristela ty ostatní byly menší a byly pro nás doma a nikam se nevezly, tak právě proto mám strach, aby tady ta velká vydržela. 😒

lusil2005
6. okt 2011

@jakelina ja davam jedle oplatky. ja som vystuzovala aj tie male dvojposchodove. ale tiez nedavam stredovu spajdlu. na spodnu tortu dam trochu nutely, na to tortovu oplatku, na to zas nutelu a na to horne poschodie. a do torty zapichnem tri slamky a do toho supnem tri spajdle. a mas to zaistene ze na tom mozu aj sediet 😀 😀 😀

lusil2005
6. okt 2011

@daniz ja som prave dorobila tu plnku s rastlinnou slahackou a je super!!! najprv vyslahas, a do vyslahanej das jogurty a este poslahas.

pristela
6. okt 2011

@lusil2005 oo, tortove oplatky? ja blb, asi som prepracovana 😀 to ma nenapadlo, idem čum či mám 😉

jakelina
6. okt 2011

@lusil2005 já to dělám taky tak jako ty, slámky, špejle a oplatek, ale někdo tu radil, že ještě jednu špejli dává skrz všechny patra, tak jsem to taky tak dala a drželo to super. Jenom jsem nic nedávala pod ten oplatek, tak to zkusím něčím máznout, ale mně to drželo i bez toho, asi tou dlouhou špejlí.

jakelina
6. okt 2011

@pristela to je super na té oplatce, my třeba sundáme na té oplatce celé to patro a máš to hezky čisté, žádné drobky na tom patru pod tím a krájí se na tom a zbytek dortu šup do lednice.

yamahafazer
6. okt 2011

@jakelina len kusok kartonu obaleneho do potr.folie a pod nu davam spajdle

daniz
6. okt 2011

@lusil2005 ďakujem , budem bojovať 😅 😅 😅

jakelina
6. okt 2011

@yamahafazer já jsem to dělala s tím oplatkem, možná jim na to nejspodnější patro dám ten karton, to je asi pevnější. Děkuju

dadka212
6. okt 2011

@bzucinka2 @vlada111 prosím ak niečo chcete dnes objednávam z toho mmb, to čo má, čo nie nevadí, pošle nabudúce, ak budeme ešte chcieť 😉

lusil2005
6. okt 2011

@dadka212 dadi ja som tie brectany a kvetinky objednala, tak keby nahodou neboli tie, tak nech to da z tej mojej objednavky. ja som ich len pre istotu rezervovala aby sa zas nevypredali.

anibas
6. okt 2011

@jakelina @pristela @yamahafazer - teraz riešim tiež 3 - posch.- bude cca 9 kg - medzi 1 a 2 dám plastový vrchnák z vedierka, a medzi 2 a 3 dám tortovú oplátku - vystužím slamkami a cez stred dám aj slamku+špajlu - predsa - príde pre tortu chlap - tak pre istotu a vrchné poschodie bude vysoké cca 20 cm - tak nech neutečie
Joooj a jak som sa pobavila na TOM ?!?!?!? Bóže, to jak so slepým sa o farbách hádať !

dadka212
6. okt 2011
mizulienka
6. okt 2011

@anibas a kto sa na TOMe znova urazil? ci niekto niekomu zobral recept na krem? 😀 😀

miciatko
6. okt 2011

@lusil2005
@dadka212 babeny vcera pani stiahla aj gerbery tak som jej pisala a ona ze ich urcite ma a dnes ich tam u vratila a napisala mi ze dnes ide este aj pre neaky novy tovar ,tak cakam co este nahodi lebo aj ja si chcem objednat

dadka212
6. okt 2011

@anibas bohužial tvoj komentár som už nestihla 😅

dadka212
6. okt 2011

@mizulienka zas tam točí o tej torte kitty