Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dajna11
9. okt 2011

@tica támalovana je krásne,takú robili aj na stretku v poprade či kde nie?

ikula2
9. okt 2011

@dajna11 myslim, ze aj ja som mala ten rozmer, ale vrchnu som este orezala, lebo vlacik sa mi tam nezmestil a vahu som mala aj tak velku az 4,6kg a to som sa chcela zmestit do 4kg, ale musela byt aj trosku vyssia, aby tam tie postavicky vynikli aj vlacik. Inac este by sa hodil aj slonik, ale to uz som nestihala robit

ikula2
9. okt 2011

@tica 😲 😲 to si malovala naaadherne a ten hribik je uzasny no a kabelka bomba 😉

dajna11
9. okt 2011

@ikula2 no vláčik už mám hovotý,neurobila som ho velký,takže by sa mal zmestiť...no ved uvidíme...aj si ju vystužila???

ikula2
9. okt 2011

@dajna11 ale nie co si to vobec nemusis vystuzit to je malinke ak s nou necestuju daleko tak nie

dadka212
9. okt 2011

@zdenallicka presne ten recept robím aj ja 😵
@bzucinka2 možno ani ten koláčik nie....

ikula2
9. okt 2011

Tak mam konecne dalsiu nocnu zasebou a Tomas masinka je nasvete, akurat som ju odovzdala

dajna11
9. okt 2011

@ikula2 no ja ju budem nisesť do sesednej dediny....tak to by mala vydržať. no uvidíme..korpus si robila aký?tens spodný ked je taký vysoký....ja robievam mramorový a ten zvykne vyjsť dosť vysoko....

mrka2
9. okt 2011

@tica no to su prekrasne torty!!! sikulka si!!!! na to malovanie treba mat talent, to nevie hocikto 🙂 krasa!!!!

dadka212
9. okt 2011

@zdenallicka anibas alebo vlada1 robili s tými krásnymi makmi

ikula2
9. okt 2011

@dajna11 ja len klasika piskotu a muka pol na pol polohruba a hladka a aj my sme isli sem nedaleko s nou a bez problemov neboj

dajna11
9. okt 2011

@ikula2 tak super,lebo už som premýšala ako to urobiť,ešte som nevystužovala,tak som čítala ako na to🙂

pipka
9. okt 2011

ajojte tak pridavam svoju poslednu, nie je to sice ziaden zazrak oproti tym vasim...ale vraj oslavenkyna mala obrovskuuu radost 🙂
poziadavka bola smotanovo-tvarohova s piskotami, malinami a mandarinkami, maju tam byt trubicky, lebo tie ma malá rada 🙂 je to pre rocnu susedku k meninkam 🙂
tak som potiahla aj smotanovu..ale bolo to pre susedku pod nami, takze o druhej som potiahla a o tretej sa zjedla 😀 nehrozilo, ze by sa roztopila alebo pokazila 😝 😀 😀

jakelina
9. okt 2011

@zdenallicka opsala jsem si ten tvůj korpus a chci se zeptat, jaký dáváš cukr?? Moučku nebo krupici???
Já mám recept kam se dává napůl hladká a polohrubá mouka a pak jeden jenom s hladkou od Dadky 212, tak ještě zkusím ten tvůj.

tica
9. okt 2011

@dajna11 áno ta torta je inšpirovaná tortou zo stretnuia v PP bola som tam a veľmi ma to zaujalo tak som to musela skúsiť 😀
@ikula2 kabelka nieje moja len sa chcem dopátrať k tomu ako urobiť tie znaky
@mrka2 ďakujem za pochvalu - len pre info ta pani čo kresli na torty tak robí kurz v pp ale že cena je 115 eur / tak to za takú cenu musí každú naučiť maľvať aj takú čo neviem/ 😅

jakelina
9. okt 2011

@tica já myslím, že mně by musela vrátit těch 115 eur a říct si, že takového blbce na malování ještě neviděla 😀 😀

dajna11
9. okt 2011

@tica aj ja by som to chcela,mooooooooooooooooooooooooc sa mi to páčilo na fotkách,aj kamoškám čo to videli,len zírali..to normálne gelovkami?riedenými či ako?

lussy23
9. okt 2011

@vera_vila - jej je veľmi krásna @adrianai - veľmi krásnučké @daducha - krásnučké torty @rogerka nádhernú torty a to hrozne je ako živé @duplicka - krásna tortička @zlatat - krásne a zlaté @danciacik - krásne @desmodka - prekrásne tortičky @monika76 - nádherné niečo @eliska22 - krásnučké @raci parádne @tica - waw úžasné torty, nemám slov. A ten hríbikprekrásny @mizulienka - krásnučká @katy1979 - krásne ako vždy
@lamps - parádne dielko

lussy23
9. okt 2011

@pipka jej to je milé a krásne

pipka
9. okt 2011

@lussy23 dakujem 🙂
no nakoniec som tie lienky zvladla aj bez cervenej gelovky 😉 farbila som to obycajnou potravinarskou a sprtla som tam aj tmavoruzovej a celkom pekne cervene to bolo...aj ked na fotke to az tak nie je vidno, ale v skutocnosti boli take krasne tmavocervene 😵

tica
9. okt 2011

@jakelina tak musela by ťa naučiť lebo to je taká cifra že keď som to videla tak som si len oči čuchala či dobre vidím 😕 ešte že som bola na tom stretnutí že sa na mňa niečo z toho nalepilo 😉

@dajna11 no tak podklad som dávala belobu to je to biele a potom som už nanášala gelove farby v pohári som mala alkohol kde som si namáčala štetce ale len trolilinku a potom následne som si naberala tie gelove farby a tak to niejako maľovala 😅
ono je to lepšie raz vidieť ako sto krát počuť lebo ťažko to takto vysvetliť

dajna11
9. okt 2011

@tica no ved to je jasné....takže beloba..nešla na celu tortu,len tam kde si chcela dávať kvety že? no snád to raz uvidím na živo aj ja🙂

mrka2
9. okt 2011

@tica jeej, ty si bola na tom stretku v PP? no vidis, mam to pod nosom a nebola som. ale tak mala by bezomna nevydrzala cely den. to je taka cica,ze az 😒 😀 no ale isto krasa. a tych 115 eur by som veru nedala, az take antitalenty na to kreslenie veru nie sme 😀 krasne! 🙂

mrka2
9. okt 2011

@pipka jejo, aka milunka torticka 😵

79zuzana
9. okt 2011

@desmodka ake mas krasne torticky... aj ta futbalka sa mi paci 🙂
@tica super kabelka... ja som este kabelku nerobila, ta tvoja vyzera ako naozajstna 🙂
@tica nadherne... ta malovana nema chybu... ja neviem ani stetec v ruke drzat 😀 😀 😀
@eliska22 ze vraj dosli napady... prekrasne su tie torticky... inak ja si neviem predstavit piect viac ako jednu za den 🙂

79zuzana
9. okt 2011

@ikula2 krasny vlacik
@pipka aka je nadherna.. som si ju aj ulozila 🙂
@tica ja by som teda 115 eur za taky kurz urcite nedala... je to prehnana suma, tu v Irsku sa tiez robia rozne cukrarske kurzy tak max. 100 eur na cely den, plus tortu si nesiete domov a v kazdom pripade su tu ine platy a aj ine ceny za torty

mizulienka
9. okt 2011

@ikula2 krasny vlacik 🙂
@tica to su krasne torty a to malovanie, ach jaaj to sa ako da?
@pipka nadherna torticka, velmi mila 🙂

zdenallicka
9. okt 2011

@jakelina Já dávám krupici, někdy i krystal.. ale v originále je moučka.. Nevidím v nich rozdíl..🙂

zlatat
9. okt 2011

@duplicka ani ja nemám mikrovlnku a keď som začínala s poťahovanými tortami, tiež som cukríky roztápala v rúre 😀 😀

79zuzana
9. okt 2011

a tu je moja dnesna - zelena 🙂, potahovala som ju marcipanom, tak divno mi to farbilo 🙂 a ozdobky su z WI 🙂