Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

cessy
9. feb 2010

sofi a ty nieco na valentina chystas??

sofi07
9. feb 2010

superm heni, ja sa tiez vzdy z tych veciciek straaasne tesim 🙂
hej cessy, len take jednoduche srdiecko, mozno nejaku ruzu na to, uvidim. a ty by si tiez mala sa k comusi dokopat :D

cessy
9. feb 2010

sofi tak sa mi nechce.....maly je dost nervozny, asi mu pojdu zas zubky. sice ja peciem vzdy v noci az ked zaspi...ale teraz sa mi obcas zobudi, tak sa bojim aby mi to nahodou neprihorelo, alebo vyvylkany pozah nestvrdol 😖 ved uvidim

sofi07
9. feb 2010

cessy, to poznam, moja mala sa teiz budi, od malicka, takze to nocne pecenie je casto risk :D. ked som piekla medovniky, tak som musela k malej, povedala som drahemu, nech o 3 minuty vyberie medovnicky a vypne ruru. a on len vypol ruru a medovnicky krasne scerneli na uhlik 🙂

cessy
9. feb 2010

sofi presne aj moj je taky, sice teraz ked je vo vlastnej izbycke spinka ovela lepsie, ale teraz ho tie zubky budia

no podobnu skusenost mam aj ja, povedala som muzovi, ze za 7 min vyber uz to bude a ked to za 7 min. vybral bolo to zhorene 😉

preto sa do toho moc nehrniem 😵

leonka20
9. feb 2010

ahojte baby. dakujem viny za tip, ale chcem sa spytat to do tej hmoty na decku netreba ani olej, nic? alionuska, to potom nebude tvrde jak hovado? a vystaci mi to na celu podlhovastu tortu, taku klasicku, vies? 😎 baby, nemate niektora osvedceny recept na krem alebo plnku, moze byt slahackovy, cokoladovy alebo hocijaky do torty. ja robim cokoladovy, ale furt rozriedne. dikes. a inac alionuska tvoje torty su naozaj nadherne, to mas formu, myslimna auto, ci len tak skresavas z cesta? toto je fak super pokec. 🙂

basado
9. feb 2010

baby poradte mi kde kupit formy na torty a tie všelijake nastroje kvetinky a tak dakujem 🙂

cessy
9. feb 2010
sofi07
9. feb 2010

cessy, uz spava sam? tak to mas super, ja este stale kojim a mala spi s nami v posteli, takze vlastna izba nehrozi este par mesiacov
leonka, nejake recpety su par stranok dozadu.
baasado, ja kupujem vacsinou na www.peceniehrou.sk

basado
9. feb 2010

oki dakujem
😉

henikav1
9. feb 2010

basado www.sugarart.sk
cessy, nic si z toho nerob ved Alex je este babo, moj maly ma 9 a stale neviem ktoru noc prikvitne ku mne do postele, najradsej by stale len so mnou spal. Nikdy nemam zaruku, ze ked si vecer lahnem, ze sa aj vyspim 😀 😀 😀 uz som si zvykla. Ked nepride v noci otravovat on, idem ho skontrolovat ja 😀

alionuska
9. feb 2010

Leonka 20,dakujem ti moc za pochvalu...neboj,ta hmota uschne,ale tvrda jak "hovado"nebude! 😀 Na 3D torty formy nemam a neviem ci aj nejake su...ja vsetko tvarujem rucne...skresavam... 😀 😀

A ja to mam s mojimi laskami tak,ze skacem z postele do postele...lebo Sasku uspavam a ked uz zaspavam aj ja pri nej,tak mala Ala sa ozve a povie: Mami pod sa ku mne tulit...tak skocim k nej do postele a potom malinka pyta papat,a zas skacem k nej..a niekedy aj 5 krat za noc... no hotova blcha! 😀 😀 😀 A to vsetko preto,ze nam chyba tatino...ten ked je prituleny k malej Alenke,ani si na mna nespomenie...ona potrebuje len citit,ze sme niekto pri nej! 🙂

vinka
9. feb 2010

Ali idem robiť poťah z cukríkov ako ty.A aj tvaruješ z tej hmoty ruže? 😕

sofi07
9. feb 2010

vinka, ali z toho robi vsetko, aj ruzicky. a prekrasne ako vsetko 🙂

vinka
9. feb 2010

No som zvedavá ako mi to vyjde.Ked nevyjde ja už viac poťahovať tortu nebudem. 😀

vinka
9. feb 2010

Baby a môžem si urobiť poťah vo štvrtok,že si narobím ružičky a ozdôbky a tortu chcem piecť a plniť v piatok.A poťahovať v sobotu.Oslava je v nedelu. 😉 Potom od štvrtku bude sa dať robiť s poťahom? 😕 Mám ho dať do sáčku a do chladničky?Alebo pri izbovej teplote mať uložené do soboty. 😕

henikav1
9. feb 2010

vinka nestresuj zbytocne, uvidis ze sa ti podari. Ja drzim mmf v sacku a v chladnicke, ale nemyslim si ze musi byt v chlade, to len preto ho tam spracem, aby mi nesvietil pred ocami 😀

vinka
9. feb 2010

A ked je v chladničke tak nevadí?A ako ho rozrobiť ked stvrdne.A môžem tie kvietky urobiť vo štvrtok? 😕

tomahavk
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
henikav1
9. feb 2010

vinka, kvietky by som urcite robila vopred, aby trosku stvrdli a nezliali sa. No a ja ked ho vyberiem z chladnicky je tvrdy, ale dam ho zohriat do mikrovlnky, premiesim a je ako novy

vinka
9. feb 2010

Henikav dík 😉 .Už som zas Nažhavená na prácu. 😀 😀

henikav1
9. feb 2010

ozaj este vinka, ruzicky susim na vzduchu volne tak, ze si vysteliem krabisku od vajicok alobalom, tak nie su nalezato a pekne uschnu, lebo ked ich das nalezato, jedna stranka bude taka zarovnana

sofi07
9. feb 2010

vinka, ako pise henika, urob MMF, zabal do potr. folie prip. este do vrecuska a daj do chladnicky. potom, ked s tym pojdes robit, nahrej par sekund v mikrovlnke a krasne to rozvalkas.vinka, neboj, zvladnes a urcite sa tym nadchnes a za tyzden budes potahovat dalsiu tortu 🙂. namotas sa ako my vsetky tu... :D. drzim palce.heni, este si ruzicky nehodila do albumu. ja idem piect, nie tortu, ale slonie slzy, som ich len raz a aj to strasne davno piekla, tak mi drzte palce.

vinka
9. feb 2010

Sofi ja som už robila poťahované torty ale nepáčilo sa mi to.Myslím si,že som nemala dobrú hmotu.Stále som robila iný recept.tak teraz idem robiť z cukríkov.No som zvedavá ako to dopadne. 😀

vinka
9. feb 2010

A MMF sú tie cukríky? 😕 😀

cessy
9. feb 2010

sofi ja tiez stale kojim, ale obmedzili sme to na rano a len vecer...ved to uz staci. tiez spinkaval s nami v posteli, ale od 8 mes je vo svojej postielke a teraz je mesiac vo svojej izbycke.

vinka tesim sa na foto 😉

alionuska
9. feb 2010

Sofi 😉 dakujem... a vinka neboj,dievcata ti dobre poradili... a MMF je ta hmota-vola sa to MarschMallow Fondant-MMF 😉

sofi07
9. feb 2010

jaaaj, vinka, ja ze prvykrat ides poptahovat. ano, MMF je hmota z cukrikov. mne sa s tym moc dobre nepotahovalo, vzdy sa mi roztrhlo, ale ozdoby sa mi z toho dobre robili. ale alionuska robi len s tym. ja to proste neviem dobre urobit asi 😠
cesy, tak to si si dobre zariadila, moja je taka zavislacka na kojeni, ze to bude raz tazky boj ju odnaucit. ale zatial to neriesim, v noci len zo dva razy cuca, takze je to v pohode.

vinka
9. feb 2010

Joj ali už plačem.Ani som všetok cukor nedala a už mi praská hmota ked robím ružu.Joj som nešikovná ja to.A ja som ich neumyla aby som mala ružovú hmotu.Urobila som zle?