Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katy1979
11. okt 2011

@lusil2005 tak to najlepsie asi s bielkom vsak to bude krpate

dm1
11. okt 2011

@lusil2005 nic nemam na FB si mi pisala?

lusil2005
11. okt 2011

@dm1 tak teraz nechapem... prisaham ze som ti pisala, ale ani ja to nemam v spravach co som ti pisala 😕 no nechapem. pisala som ti ze ci nemas nejaky dobry postup na tie tvoje krasne orchidky, a cim ich vykrajujes... zacinam uz hutat nad vyzdobou tej mojej narodeninovej torty 😅

zdenallicka
11. okt 2011

@mizulienka Děkuji..🙂

pristela
11. okt 2011

@zuzkat1 tak na rychlo som nasla nejaký recept na visnovu-korpus co tam pisu neviem aký je nepouživam ale plnka sedi :http://varecha.pravda.sk/recepty/visnova-torta/8486-recept.html mrkni si postup, ta slahacka nejde do tych visní 😉 je to suprova torticka, svieža a lahka, ja som ju robievala dla mna až moc casto 😀

mizulienka
11. okt 2011

@lusil2005 aj ja uz zacinam dumat nad tou mojou narodeninovou 🙂 ked sa mozem opytat, kedy mas narodky? 🙂

dm1
11. okt 2011

@lusil2005 FB je niekedy zahadny tiez uz sa mi to stalo 😖 . Ja mam vykrajovacku tuto https://www.facebook.com/?ref=home#!/photo.php?... a robim podla postupu od gabikanav na jedno drotiku http://www.tortyodmamy.sk/content/orchidea-pomo... alebo kazdy zvlast http://www.tortyodmamy.sk/content/orchidea-pomo...

lusil2005
11. okt 2011

@mizulienka pozajtra 😀 ale tortu robim na nedelu. a bude to taka dvojtorta, lebo oslavujeme spolu ja a moj drahy... 😅

lusil2005
11. okt 2011

@dm1 juj ty si poklad!!!!!

bzucinka2
11. okt 2011

caute zase pisete ako ceski zandari 😀
no mne sa zase nahromadili torty, to uz dobre ze ludia nevolaju v sobotu, ci som im v piatok upiekla tortu 😀
a inak ma dnes "dojala " jedna pani, dojednavala sa so mnou cez sms, akoze to je uz co za napady, ze chce tortu na piatok loptu a kopacku, tak som jej asi 2x odpisala ci obidve a aku zvnutra a ona mi nakoniec ze uz sa dohodla s druhou, vravim muzovi, ze to su co za napady vypisovat, ved ked nieco chcem tak volam 🙂 tak som jej podakovala a napisala, ze nabuduce treba volat, je to rychlejsie a aj tak dobre, lebo by som asi nestihala 😀

jakelina
11. okt 2011

@bzucinka2 buď ráda, že se domluvila s někým jiným, ta byla padlá na hlavu a ještě by se jí něco nelíbilo, to jsou takové typy, co nemají rozum. 😒

lusil2005
11. okt 2011

@bzucinka2 neznasam sms 😠 to je tak dobre na lubostne sms, a nie na dohodnutie torty 😀 😀 😀

dadka212
11. okt 2011

@lusil2005 nerob chute 😀 ja mám doma len punčák 😅

janulkamartinko
11. okt 2011

@mia114 Jej tie su krasne,aj ja som teraz dorobila macka pu a prasiatko len to sem radsej nedam,vypadaju hrozne,dufam ze na torte sa stratia :D

lusil2005
11. okt 2011

@dadka212 😀 😀 ja dojedam tu jogurtovu co som robila naposledy. ale moc mi to s tou rastlinnou slahackou nechuti. ale zistila som ze je velky rozdiel medzi tymi rastlinnymi slahackami. minule som mala tusim Rama a ta mi chutila. Teraz mam Rozettu zo Zeelandie a ta mi nechuti 😒

dadka212
11. okt 2011

@bzucinka2 to je teda...mne sa to bežne stáva cez mail, oni asi aj napíšu x luďom a kto im potvrdí tortu prví tak toho vezmú...

lusil2005
11. okt 2011

@dadka212 alebo kto povie nizsiu cenu

dadka212
11. okt 2011

@lusil2005 u nás nemajú žiadnu rastlinnú, som chcela vyskúšať tú jogurtovú plnku od @anibas a trt z toho 😝 tak som urobila punčák 😀

bzucinka2
11. okt 2011

@jakelina presne ako vravis , bude to velmi divna osoba 🙂
@dadka212 cez mail sa mi to stalo raz , tam problem nemavam a aj to mailom tak beriem, hlavne ked odpise, ze mi da potom vediet termin 🙂 ale teda sms dohadovat sa mi este nestalo 😀

dadka212
11. okt 2011

@lusil2005 no alebo...ja teraz robím za 9eur/kg ale už asi začnem za 10 všetko išlo hore a každý chce mini torty, našťastie sa mi za tú 1,5-2kg svadobnú neozvali 😀 ale zato mi zas sestra dala robotu, ešte aj koláče 😝

cestovatelkaandrea
11. okt 2011

tak takeho doktora som vycarovala svagrovi na narodeniny, nakolko je doktor 🙂

dadka212
11. okt 2011

baby ako dám ten kvet na drotik? chcela by som vyskúšať tú orchideu, každý lupeň samostatne, ale ani za svet neviem ako tam dať drôtik aby nebol vidno na tom lupeni....

dadka212
11. okt 2011

@bzucinka2 sms je teda extrém 😀 buĎ zavolám alebo teda napíšem mail, ale sms 😅 to ako malé deti...

bzucinka2
11. okt 2011

@dadka212 no nemam ani ja slov... 🙂

dm1
11. okt 2011

@dadka212 vygulaj si trosku hrubsie hmotu a strc tam drotik. Potom to malym valcekom este rogulaj okolo toho drotika tak, aby iba pri drotiku bola hmota hrubsia. Potom vykrojis lupen a stensis kraje a je hotovo

lusil2005
11. okt 2011

@cestovatelkaandrea perfektna!!!!

mia114
11. okt 2011

@dadka212 ja robim tak ze si spravim sulcek a do toho vlozim drotik a potom to vyvalkam trocha a potom vyvalkam este kosticou smerom od drotiku von. inac ked je hmota maka tak je to trosku vidiet ten drotik ale ked stvrdne vacsinou sa strati, obcas sa mi stale ze sa mi prepiche ale vzdy to dako zamaskujem.

lusil2005
11. okt 2011

@dm1 dani a s tymi HH vecami na orchidku sa da aj vykrajovat, ci len zilkovat?

dm1
11. okt 2011

veru cez SMS to ina divocina 😅 . Ja najradsej predsa len cez mail alebo FB lebo tak aspon nezabudnem nacom sme sa dohodli mozem si to dohladat

dm1
11. okt 2011

@lusil2005 da sa aj vykrajovat ale ja to potom este prejdem koleckom dokola. zalezi aku mas hmotu mmf je take lepivejsie tak nie su vzdy pekne kraje. poprasim ju solamilom a je to