Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
12. okt 2011

@jakelina este, že si ma ted rozosmiala 😀 😀 😀 a ze to nebolo lahke 😉 bo vsak mam od zubara este pol xsichtu stŕpnuteho 😝

jakelina
12. okt 2011

@pristela jej to jsem ráda, moc těch důvodů ke smíchu není co 😝 😠

mailli
12. okt 2011

@alenv v Albertu ani v Kauflandu jsem ho neviděla, takže těžko říct. Globus i Tesco mám hooodně z ruky, ale zase mi přijde, že tam mají větší výběr... jedině vyzkoušet 😉

jakelina
12. okt 2011

@mailli v Globusu jsem se ptala a nemají ho. 😒

pristela
12. okt 2011

@jakelina a tak ja som rada aj za jeden , postaci 😀 este ma vcul napadlo, ze je este jedna torta ktoru absolut netuzim robit 😀 😀 😀 😀 len uz mam strach to aj napisat 😅

gabka32
12. okt 2011

@mizulienka
@jakelina díky 😅 to mě nenapadlo, hned zajdu do lékárny 😉 a to uhlí se rozmačká v trošce vody?

jakelina
12. okt 2011

@gabka32 ano trošku to rozpusť a pak dej jenom tu černou vodu.

jakelina
12. okt 2011

@pristela a mají to jenom kluci??? 😀 😀 😀

broucek2
12. okt 2011

@mailli @alenv v Tescu a Globusu určitě nemají. S medem se víc trhá

pristela
12. okt 2011

@jakelina jaaaj, no vidis na tu som nemyslela 😀 nie tato co som myslela je ta co robila Danka dm1 a ta pani co nas tu v teme kvoli nej navstivila, je taka bielo ruzova, ale nepis to!!!!!! bo si to fakt najdem v mailovke 😖 😅

alenv
12. okt 2011

@broucek2 no tak uvidíme.. než seženu udělám ten med.. mám domácí tak snad to bude lepší

gabka32
12. okt 2011

@jakelina diky 😉

lusil2005
12. okt 2011

@pristela myslis K I T T Y ????!!!???! 😀 😀 😀 <3

jakelina
12. okt 2011

@lusil2005 😀 😀

pristela
12. okt 2011

@lusil2005 ty si ............ aaach ani napisat sa to neda!!!!! a ja sa taak krasne o teba na FB starám a ty takto sa mi odvdačuješ!!! fuj, že ti korpus nezhorí , hrozne s touto mládežou!!!!

alenv
12. okt 2011

@jakelina
@broucek2
@mailli holky tak jsem zkusila svůj první a myslím, že se docela povedl 😀 tvarovalo se z toho pěkně.. jen nevím jak se to s tím bude potahovat.. kolik je tak potřeba gramů hmoty na dortík o průměru 24cm?
abych jí nezabarvila moc. Tak jsem zvědavá co z toho všeho vznikne😀

alenv
12. okt 2011

@jakelina akorát jsem barvila část na fialovou.. ale představovala jsem si podle té gelovky přesně tu barvu nahoře takovou krásnou lilu.. a vyšla z toho fialová a ne tak pěkná 😒 tak nevim

eliska22
12. okt 2011

kočky idem opäť otravovať, ale už ma hlava bolí a nič som nevymyslela 😖 mám robiť na tortu auto Tatru, ale takú väčšiu cca to nákladné auto by malo mať 20 cm... nemáte uložený nejaký postup......bola by som vďačná za každú radu 😔 chcela som to robiť z keksíkov alebo z punčoviný...no neviem sa odraziť, že ako na to ☹

bzucinka2
12. okt 2011

@pristela super, ten nie je taky tazky, ja ho mam na FB v albume 🙂
@lusil2005 fu tak to mas doma veselo ako v blazninci ☹ ale neboj sa, ako pisu baby, hlavne ze rura ide, umyvacku zastrc trosku spat kde bola a hotovo, do zajtra to vydrzis 🙂

eliska22
12. okt 2011

@bzucinka2 niečo také, len v zadu cisterna 😝

pristela
12. okt 2011

@bzucinka2 no a mam ta ja v priateloch 😕

bzucinka2
12. okt 2011

@pristela to sa ma pytas? odkial to mam ja vediet? ale asi nie ked ta ani ja nemam 😀

bzucinka2
12. okt 2011

@eliska22 fuha, este aj cisterna? 😒

eliska22
12. okt 2011

@bzucinka2 šak toto 😝 😅 som rozmýšľala, že tú cisternu urobím z disco keksov nejako to pozliepam, tú kabínu z tatraniek alebo z takého niečoho, ale neviem čo dať ako spodok aby to celé držalo 😝

mizulienka
12. okt 2011

dievcence potrebujem surne poradit...pani nechce ziadne ovocie do torty, ani dzem, nic, len krem...robili ste uz nieco take...co mam dat na ten korpus? rovno krem?
krem bude cokoladovy, dakujem velmi pekne za rady

pristela
12. okt 2011

@bzucinka2 jeej uz som videla, v priateloch ta nemam , a mozem si ta pridat , mas tam super torticky 😉 takehoto mi zadali na foto , len na tej fotke ich mal vacsiu hlavu nez prdel 😀

daducha
12. okt 2011

@zuzanocka11 ahoj, som z KE, tak keby poprosim IP.

vlada111
12. okt 2011

@mizulienka to som rada, ja tam dávam o kakao a nasekám na kúsky čokoládu. Je super, že? Mne sa ešte nikdy nezrazil v porovnaní s klasickým pudingovým. Keď to porovnáš s parížskym, ktorý je lepší? Ja som parížsky ešte nerobila. A višňový gel si mala aký? Ja si robím zo zlatého klasu a vykôstkovaných višní.

vlada111
12. okt 2011

kočky ďakujem za pochvaly, tu som sa snažila, keď to bolo pre malú. Ste zlaté, stále ma to posúva ďalej, keď ma chvália také šikovnice ako ste vy 😉