Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

neurologia
16. feb 2010

ali mala na srdiecku basnicky
sofi mala tiez srdiecko ale s ruzickou
lenka ma taka akoby poschodovu valentisku torticku

dufam ze som to nepomiesala....

ja som rozmyslala ze by skusila nejaku coko hmotu spravit....kedze to chcem take tmave co myslite?

henikav1
16. feb 2010

jasne, takze som to poplietla, ja len viem ktore som si uz vypozerala ze mam hlasovat no a tak teraz neviem ktora je ta tretia

henikav1
16. feb 2010

no jasne, hanbim sa, ja som taka popleta, vzdy rozlietana na vsetky strany 😒
uz viem, takze zajtra hlasovat za tri torticky

zdenallicka
16. feb 2010

Heni, z plnotucneho mleka to neudelas, potrebujes polotucne (svetlemodra krabicka znacky Laktino).. z plnotuku ti potece olej...

sofi07
16. feb 2010
zdenallicka
16. feb 2010

Heni, ja delam jenom z mlecneho a libi se mi mnohem vic nez MMF.. ta mi prijde hnusna jak na chut, tak i jeji konzistence mi nevyhovuje...

Ruzicky a ozdoby delam den predem, mysky bych udelala taky den predem, maximalne dva..

sofi07
16. feb 2010

joj, heni, ja by som aj pisala, mala mi pred chvilkou zaspala, ale musim ist rychlo zacvicit na stepper ,vyskakat tu tortu 😀

sofi07
16. feb 2010

anibas, krasna torticka, velmi sa mi paci ,aj kliestikmi ti to pekne slo 🙂
heni, s tou cenou ti ja nepomozem, viem ze baby bravaju tak 10 eur za kilo 🙂
a ten marcipan je super, raz som ho robila, ale urobila som len par ruziciek (dobre sa mi robili) , zvysok som zjedla 😔 , strasne bol dobry :D

anibas
16. feb 2010

sofi išlo, ale nie všade, niekde mi to nezobralo MMF, neviem či bol tuhý ...

zdenallicka
16. feb 2010

Holky a kolik byste si vzaly za tento dort???

http://www.flickr.com/photos/jens_cakery/301581...

Sofi, tech 10 Eur je jen za praci nebo i za suroviny?

sofi07
16. feb 2010

jeziisi, ten je k nezaplateniu, prekrasna torta! uz som si ju ulozila 🙂
mylsim, ze to maju komplet a tusim este plus 10 eur za ozdoby

zdenallicka
16. feb 2010

No tuhle mam pect pristi tyden pro kamaradku ke krtinam jejich Amalky.. 😅

Tak mi drzte pesti...🙂

vinka
16. feb 2010

Zdenalicka tak tá je prkrásna.Ked ti takto vcyjde bude supééééééééééér.U nás berú 10 eur za kilo.Ale taká torta má hned aj 2-3 kilá.hmota urobí vela lebo je ťažká. 😉 Zdeni budem držat palce nech vyjde.Hod potom foto. 😉

zdenallicka
16. feb 2010

Vinko, nevyjde...😀

Mimojine misto mimina bude medvidek, pac formu na mimo nemam, barvy snad trefim akorat ty bile puntiky mi delaji hlavu - v te tmavsi hmote jsou vykrajena kolecka a isto nic jsou tam ty bile..no a trochu se bojim toho, ze to proste nebude tak hezke jako na fotce... 🙄

llumka
16. feb 2010

Ahojte,predtym ste mi neodpovedali ale nevadi podarila sa mi,som spokojna s mliecnym marcipanom
dakujem zdenallicka
http://www.facebook.com/album.php?aid=2030158&i...
prvy krat som spravila puncovu,chutilo to fajn

zdenallicka
16. feb 2010

llumko, medoch je sladky....😵

Jenom tu mlecnou hmotu priste vic propracuj - zda se mi, ze tam mas jeste castecky mleka... Namoc si jeste jednou ruce a propracuj to jeste jednou, ony zmizi... 😉

henikav1
16. feb 2010

fiha ilumka, ako si spravila toho macika? alebo mas na to formicku???
no a prave som chcela vediet ako sa s tym mliecnym marcipanom robi, hlavne ako sa s tym potahuje, urobila som ho cez obed, nechala trosku v chladnicke stuhnut, ale neviem, nezda sa mi taky elasticky ako MMF
Inac ochutnala som ten psenicny sirup, chuti to ako lepidlo 😀 😀 😀

sofi07
16. feb 2010

ilumka, krasna torticka a aj macik je roztomily! 🙂

zdenallicka
16. feb 2010

Heni, ten mlecny marcipan si musis po vytazeni z lednice bud nechat pri pokojove teplote povolit a kkdyz to nepomuze, nechat ho na chvilinku v mikrovlne... on krasne zmekne a lehce se vyvakluje a dobre se s nim potahuje.. kdyz budes otalet, ztuhne ti zase, ale nahrejes si ho fenem... chutove je mnohem lepsi nez MMF a figurky z nej jsou krasne... 🙂

Tys to fakt delala z plnotucneho mleka??

llumka
16. feb 2010

macika som urobila podlo toho http://www.kosternovi.eu/dorty/dorty.asp?klic=104
ano zostali mi trochu mlieko nabuduce budem viac pracovat a dufam ze sa mi podari

henikav- potahuje sa stym velmi dobre aj mne sa zdalo ze malo elasticky a ked som supla do mikrrovlnky a bol makky trochu lepilo posypala som trochu solamylo a slo to vyborne

zdenallicka
16. feb 2010

Kdyz se ten marcipan lepi, tak namocit ruce, otrit si je a ta vlhkost, co vam na rukach zbude, vam pomuze spolecne se solamylem hmotu zpracovat...

vinka
16. feb 2010

Zdenalicka ak budeš chcieť tak isto bude tak krásna tvoja torta ak nie ešte krajšia. 😉 Zdenalicka a to aký recept na marcipán máte?Hodte ho aj mne zo sušeného mlieka. 😉

macekova
16. feb 2010

Ahojte,
neviem či to tu už bolo rozoberané, ale mám otázočku 🙂 🙂

Robili ste niekto mliečny marcipán z Nutrilonu ???

henikav1
16. feb 2010

zdenallicka, pomiesala som si napolovicu tucne a odstredene mlieko, lebo polotucne nemam a tu ho ani nepredavaju. No a moj marcipan nie je tvrdy, praveze sa mi zda byt priliz makky, preto som ho dala stuhnut do chladnicky. Ozaj a ako si mi vravela ze mi z toho bude tiect olej, tak som dala menej oleja, kedze je mlieko tucne. uvidime co z toho bude 😀 😀
V najhorsom pripade vyhodim a zacnem odznova 😀 😀 😀 😀 😀

llumka
16. feb 2010

pouzila som kukuricny sirup,marcipan chutil vyborne asi uz nebudem skusat novy recept,tento je fajnovy

vinka - http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=50094

henikav1
16. feb 2010

ja som robila podla tohto:
200gr susene mlieko
200gr praskovy cukor
5 lyzic oleja (ja som dala len 3)
4 lyzice psenicneho sirupu (to je ten co chuti ako lepidlo)
40ml vody
snad som nic nezabudla, lebo pisem len po pamati, recept mam doma a ja som v praci 😖

henikav1
16. feb 2010

no jasne ze som zabudla, este mandlovu aromu 😀

zdenallicka
16. feb 2010

Vinko, vyrabim si jen tenhle... zkusila jsem asi tri a tenhle je pro me nejlepsi...🙂

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=50094

zdenallicka
16. feb 2010

Navic tenhle (viz vyse) je docela levny - mate tam jen 250g mleka a 500g cukru, dohromady mate 800g marcipanu... 😉

zdenallicka
16. feb 2010

Macekova, ja teda ne... Nevyjde to na draho? 😕