Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

broucek2
30. okt 2011

@pristela odkaz sem původně dala @dadka12 a jsou tam fakt neskutečné věci, ale ta svatební je fakt krásná

evelin116
30. okt 2011

@katy1979 to som ja nevybavovala ..keby som to ja tak urcite ju ani nezoberiem od nej

evelin116
30. okt 2011

@yamahafazer no ja som dala konakt svagrinej na normalnu cukraren ale ona aj tak spravila po svojom..povedala jej kolegina ze jej suseda robi torty ze nech objedna od nej tak jej verila a objednala a takto sme dopadli.myslela si ze bude lacnejsia ako z cukrarnesom totalne nasrata za to.nevedela ani ona ake torty robi.

bzucinka2
30. okt 2011

@dm1 fakt? vyzera to ako obalene v marcipane 🙂

yamahafazer
30. okt 2011

@evelin116 to ti verim,ze ta to nasralo mna by to tiez ,ale preco si ty neupiekla ked si cukrarka co ty nepecies?

bzucinka2
30. okt 2011

@katy1979 😀 😀 😀 takze tak je to tak uz neslintaj, chod sa poutierat, nech mi to fici 😀
@janulkamartinko mne sa paci, vobec nie je hrozna 🙂
@zlatat krasne vsetky a Radkovi cmuk cmuk posielame k narodeninkam 🙂
@evelin116 podla mna je maslova nie? a teda je hrozna a to nie som odbornicka a tiez sa mi nepacia nektore moje ale teda tato... 😖

adrianai
30. okt 2011

ahojte, na dnes som robila manželíkovi tortu, vytešovala som sa ako miniem mmf z chladničky, pekne krásne som si ju "prefarbila" kakaom, urobila mramor a na torte sa mi pekne krásne rozpadla... 😠 tak rýchlo urobiť novú, ale tú som už nefarbila, aj tak sa mi nejak ťahala 😖 no čo, stále sa učím 😝 😅

bzucinka2
30. okt 2011

@vecernicci super tie stromceky 🙂

vlada111
30. okt 2011

@anibas tá je krásna, a vôbec nie je ako moja, vytvorila si svoj originál, si šikula. 😉

vlada111
30. okt 2011

@dm1 no neverím, že sa budeš nudiť. Určite urobíš niečo pre rodinku, aby si vyskúšala nejakú novú techniku 😉

daria77
30. okt 2011

@zlatat nádherné a ten rytier s drakom -dokonalé 😵 😵
@ janulkamartinko tá torta je krásna a macko zlatučký......ach ,nech sestra skúsi sama spraviť takúto tortu a potom nech kritizuje,lebo mne sa torta fakt páči 😉

zuzana124
30. okt 2011

@evelin116 ja by som takúto tortu ani neprevzala, a za takú cenu, ufff ja by som sa hanbila takú tortu predať, veď keď mala byť potiahnutá marcipánom, a čokoládová a bola úplne iná to jej nikto nič nepovedal?

vlada111
30. okt 2011

@dadka212 krásne torty, ako si to vyňúrala? 😀

vera_vila
30. okt 2011

@ttterysek jj, já si právě myslím, že to bylo tím sněhem, že v tom receptu je to tak blbě napsané, že se má ušlehat sníh, přidat cukr a já to pochopila, že se to má šlehat společně... Příště to právě zkusím zvlášť - prvně sníh, pak jemně vmíchat cukr a pak do dortu... Jestli jsi to tak udělala a nespadl, tak to bylo fakt tím sněhem...

reruna
30. okt 2011

@vera_vila já mám taky v receptu šlehat bílka s polovinou cukru, nejdříve vyšlehám bílka, pak tam přidám cukr, ale ten sníh hned spadne, musí se to šlehat znovu a pěkně dlouho, až je sníh tuhý, asi se na to teda taky vykašlu a budu šlehat jen sníh zvlá´šť, jak psala @pristela, že to tak dělá - ten recept co dávala dělám taky...

pristela
30. okt 2011

holky mrk kolko maslaaaaaaaaaaaa :http://www.flickr.com/photos/25863947@N05/2465591560/i... 😝
inak mam desne vela roboty a ja tu mrkam torticky 😕 😕 😕

vejinka
30. okt 2011

ahojte dievcata ..ak si spominate mala som robit tortu na synove narodky lenze cela rodina sme ochoreli a tortu robim az teraz ..teda doslovne kaurat sa mi pecu korpusy lenze nieco sa mi tam nezda..nedala som prasok do peciva lebo obsahuje psenicnu muku tak som dala len pudingy dr. oetker myslite ze mi to zodvihne aj ked tam nieje prasok do peciva? najprv som si vyslahala zltka s vodou cukrom a olejom potom osobitne bielka s cukrom a do bielok som postupne pridavala pudingy a tie zltka..uz som to ln zlahka premiesavala ziadny mixer a aj tak som mala pocit ze mi to pada..teda ja sa v tom vonkoncom nevyznam ale nemoze sa stat ze mi to v tej trube proste nenarastie baby poradite? sice teraz je to uz jedno len xcem vediet co mam cakat ked to vytiahnem z rury 🙄

vejinka
30. okt 2011

@pristela blee prvy dojem bol ze je to marcipan taky hruby 😀

bianka1
30. okt 2011

čaute 🙂 pravidelne sa kochám s vašimi výtvormi a priučam sa od vás 😉 no taká cukrarka ako ste vy nebudem nikdy ..moje obe detičky zajtra oslavuju narodeniny a tu su moje výtvory

zlatat
30. okt 2011

holky ďakujem za pochvalu a Radko ďakuje za blahoželanie.
Strašne som zvedavá, ako tá moja torta bude chutiť - krém som si totiž vymyslela a bol to viac-menej hókus - pokus 😀 😀 😀 😀

lusil2005
30. okt 2011

@vejinka aj ja som prave isla napisat ze jaka hrubocizna potahovka 😀

lusil2005
30. okt 2011

Babyyy ja som konecne dobojovala!!!! Od vcera rana som kompletne zmalkla tri torty... a nacas!!! Spala som sice len tri hodiny, ale stihla som 😀

mia1111
30. okt 2011

@lusil2005 - krááááááásne tortičky 😵 😵 😵

mia1111
30. okt 2011

Dievčatá, idem k vám po radu, veeeeľmi pekne vás prosím, poradíte mi, ktorá biela čokoláda je chuťovo lepšia do krému z bielej čokiny , šľahačky a mascarpone??? Ktorá ste odskúšali viaceré značky, poradíte mi? Vopred ďakujeeeeeem 🙂 🙂 🙂 🙂 A čo poviete na Tesco mascarpone - je v pohode, či mám radšej kúpiť drahšie?

lusil2005
30. okt 2011

@mia1111 v tescu maju mascarpone???? ja som hladala a nevidela som ☹ kde to tam maju? ja som kupila v bille po 2,99, ale maju ho aj v kauflande trosku lacnejsie.

mia1111
30. okt 2011

@lusil2005 - majú 250g po 1,99 € a našla som ho pri tvarohoch. Dokonca aj Riccotu už má Tesco svoju 😉

mia1111
30. okt 2011

@lusil2005 - ty si skúšala nejaké "neznačkové" mascarpone? Je nejaký rozdiel v chuti?

lusil2005
30. okt 2011

@mia1111 neskusala, skusala som len to znackove... ale uprimne - podla mna je mascarpone samo o sebe nic moc... vyskusam to z tesca ked pojdem!

mia1111
30. okt 2011

@lusil2005 - Dík 😉 . A nevieš mi poradiť, ktorú čokinu mám použiť? 🙂