Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
1. nov 2011

@jakelina jo, svíčky jsou v ceně, nafotím ho ještě zblízka a pak hodím foto, já právě nemám představu, jak se to pohybuje cenově, na váhu jako dorty určitě ne, protože má jen necelý kilo

adul67
1. nov 2011

@vecernicci su krasne aj ja by som to chcela skusit len to zdobenie mi nejak nejde neviem si zarobit bielkovu polevu prosím ta môžeš mi napísat ako ju robíš ty?ale presny pomer a či ju varíš alebo nie 😉

dm1
1. nov 2011

@vecernicci ja ked som robila svietnik tak mi to strasne dlho trvalo isto cez hodinu aj viac. ale ja som ten podklad zalievala polevou a musela so maj cakat kym vytuhne. Mna sa tiez pytaju ludia ci neurobim na predaj ale ja robim zatial len take svoje pokusy tak to bude len na darovanie do rodiny uvidime co z toho vzide

jakelina
1. nov 2011

@vecernicci vždyť se prodávají obyčejné věnce z chvojí i za 300-400 korun. A jak to vykrajuješ ten věnec, podle šablony nebo máš plechové vykrajovátka???

jakelina
1. nov 2011

@dm1 měla jsi je krásné, já jsem myslím viděla vloni. 😉

vinka
1. nov 2011

@vecernicci ani sa nedivým,že si 4 predala za 250 korun.Aj ja by som kúpila.Bo som robila z perníka veniec a to nenormálna robota to zdobenie.Ak by niekto mi predal za tú cenu ani nerobím. 😀 😀 😀 😀 Raz som robila domček.Srala som sa s tým cwelý večer a pes mi to rozbil za hodinu.Skoro ma roztrhalo od jedu. 😀 😀 😀 No nič idem robiť krtka a chrobáky,lienky a dristy.Lebo Vivien má puzzle krtkové a tam sú kadejaké zvieratká.Ona chce takú tortu.Tak som skoro odpadla. 😝

dm1
1. nov 2011

@adul67 pocuj a taketo by ti nestacili? tam kde byva sestra ich maju za 39,- Kc tusim http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=47803819&tab=2

danciacik
1. nov 2011

@vecernicci ako tak pozerám na ten svietnik určite si pýtaj viac. Je to veľmi pekné a dosť sa s tým upipleš.
Inak baby ak chcem ozdobovať perníky tým profesional royal icing tak to má také vlastnosti ako bielok s cukrom, že sa s tým dá aj spájať či len zdobiť? Chcem si ho objednať tak nech viem, na čo všetko sa dá využiť.

anibas
1. nov 2011

@vecernicci čiže 160 Kč je so sviečkami - bez sviečok sa nebudú dobre predávať, pretože ak si zákazníci majú zhánať ešte sviece, tak je to o ničom ... ale asi za viac ako 300 kč nepredáš ... 🤐 🤐 🤐 No- babo raď ... Lenže väčšinou je to tak, že koľko za materiál toľko za robotu ... Neviem ...

vera_vila
1. nov 2011

holky, jaké gelové barvy byste mi doporučily? A jaké máte zkušenosti s barvením hmoty? Kamarádka mi říkala, že ty gelovky barví výborně nahoře, ale dovnitř hmoty se strašně špatně zapracovávají... A černou teda prvně probarvit hnědou nebo modrou a pak teprve černou? Nebo radši hnědou a černou jen nahoru pomalovat? A dá se těma gelovkama na ty hmoty malovat nebo jsou na to jiné barvy? Asi se ptám blbě, ale mám dělat bratrovi příští týden auto a ráda bych si sehnala ty barvy s předstihem...
Děkuji za odpovědi...

adul67
1. nov 2011

@dm1 určite stačili pretože nemam take vôbec ale zaplatím ti ich v €???môže bit?a aj mi ich donesieš?

dm1
1. nov 2011

@adul67 jj donesiem ich ak budu segra pride teraz 17.11 sem tak ich tam pozrie. vtedy boli tak snad este budu mat. potom kludne v eurach

dm1
1. nov 2011

@jakelina jeeej dakuejm 😵

lusil2005
1. nov 2011

Zienky, mozem dat do kysnuteho cesta namiesto Hery normalne maslo? 😕

vinka
1. nov 2011

@vera_vila no ja som si teraz kúpila extra silnú gelovku.Sú raz tak velké ako wiltonky a je raz taká cena.Ale červená farbý na červeno a vela som jej nedala.A čierna detto.Len tam nieje váber farieb.Sú asi len červená,čierna zelená.aspon tu v obchode to tak mali. 😉

vinka
1. nov 2011

@lusil2005 jasné.Bude to lepšie.Hera sa dáva preto,že maslo je drahé.Ale ja kupujem maslo v pl a dávam obyčajné maslo.Nie heru.Mne to príde mastné.

lusil2005
1. nov 2011

@vinka Supis, dakujem! 😅

vecernicci
1. nov 2011

@adul67 dám kolik váží bílek x 5.3 moučkového cukru, 1 čl citronové šťávy, 1čl solamylu

vera_vila
1. nov 2011

@vinka Děkuji... Můžeš mi, prosím, říct značku? Tady ve městě máme velkoobchod cukrářských potřeb a dá se tam objednat z e-shopu i do domácnosti a osobně vyzvednout, tak abych se podívala, jestli to tu také mají a kdyžtak si to objednala...

vecernicci
1. nov 2011

@jakelina normálně přiložím dno od dortové formy, obkrojím, prostředek vykrojím hrnečkem a kalíšky pod svíčky dělám tak, že vykrojím hvězdičku a položím ji na formičku bábovičku a na ní upeču a pak otočím a je z toho kalíšek, je to jednoduchý 😉

adul67
1. nov 2011

@vecernicci dakujem určite vyskušam 🙂

jakelina
1. nov 2011

@vecernicci aha, no vidíš, jak jsi šikovná. To by mě nenapadlo vykrojit podle dortové formy 😲 😀

mizulienka
1. nov 2011

@dm1 teraz, ked si rozpravala, ze tvoja sestra je z valmezu, tak mna ani nenapadlo spytat sa ta, kde nakupujes u vietnamcov...teraz sme tam boli a nasla som ten obchod, na ktory mi davala link @vecernicci a mali tam tie cukrarske veci, ale mali tam vlastne iba vypichovace a take tie vykrajovacky, ktore uz mam, ale za super ceny :0)
kupila som si iba mini hviezdicky a srdiecka 😉

dm1
1. nov 2011

@mizulienka praveze ako som pisala my sme boli vtedy s nou uplne v inom obchode nie tom ako napisala vecernicci tam mali len tie kvietky ako som davala link a tu listu na ornamenty inak nic take. Ziadne vypichovace na pruzinke nic. Co tam take bolo aby som segru navigovalla a poslala jej obrazok co kupit?

mizulienka
1. nov 2011

@dm1 aha a vies aj adresu toho druheho obchodu alebo nejaky zachytny bod? tu listu by som aj brala
ze tam niekde blizko, alebo dokonca oproti tomu boli byvale sklarne...je to taka nizsia dost dlha fialova budova, maju tam vsetko, oblecenie, hracky, drogeriu, tie vykrajovacky

dm1
1. nov 2011

@mizulienka a tu listu nemali v tom velkom? ja netusim vobec ten druhy kde je lebo ja to tam moc nepoznam ale ked som poslala sestre popis tak vie kde to je. skusim sa popytat aj na ten kde sme boli my aby som ta navigovala. A co take pekne tam teda mali? A ved to uz skoro vsetky vypichovace mam tak tazko kupovat. Jedine nech segra nakupi a potom to tu predavat 😝 . Su tam vypichovace na pruzine gerbery, okruhle kvety, listy a tak?

mizulienka
1. nov 2011

@dm1 a mali tam vypichovace na pruzinke kvetinky, motyle, gerbery,potom tie velke kvety tie srdieckove, co ste si aj vy kupovali teraz z MMB (mysim, ze aj @lusil2005), aj tie kvety myslim, co si ty dala link tak ich tam mali, mali dokonca aj ten fialovy valcek s tymi hakybakmi, vykrajovac na anglicku krajku, ornament ten s mriezkou...

mizulienka
1. nov 2011

@dm1 ved prave, ze take tie zakladne uz mam, keby tak mali nejake silikonove formicky alebo krajky alebo bordury, to by uz bolo nieco pre mna 🙂

dm1
1. nov 2011

@mizulienka ej dokelu naco som si to objednavala z toho MMB 😝 nuz co uz nabuduce budem vediet. Ale mozem poslat segru nakupit a nieco predat neni to zly napad 😎

mizulienka
1. nov 2011

@dm1 aj mna to napadlo, ze by sa dalo nakupit a tu predat...len uz dedo klopkal nohou, ze uz meskame do kostola 😉