Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

adul67
4. nov 2011

ooo.. dakujem ale vidíte je to také roztrasené nedokázala som robit pravidelné tahy to je fakt umenie 😀

katy1979
4. nov 2011

@dm1 ty mas prehlad. ale tak adamiri sa k nej na fb nedostane teda ked ju niekto nebonzne. mne uz pride chore aby sa clovek uz bal hocijaky tortu urobit a odfotit lebo ho ktosi kdesi obvini ze ju kopiroval.

mia1111
4. nov 2011

ahojte, tak som akurát naplnila korpus tou mascarpone plnkou... len maliny rozmrazené teda nič-moc, dosť šťavy púšťali, tak som ich tam moc nedala, dala som ich len na jeden plát... tak som zvedavá, aký bude výsledok... krém je výborný ale dosť sladký, skúsim dať nabudúce len 1 čokinu 😉 . Tak držte palce, snáď sa mi ju podarí potiahnuť a nič nepokaziť 😅 . A to tesco mascarpone je super tuhé 🙂

dm1
4. nov 2011

@katy1979 no sak vidim na FB pridala novu torticku je krasna 😉 . Mne to tiez pride chore len som si na to spomenula ake z toho bolo halo 😔

katy1979
4. nov 2011

@mia1111 ja mam tuto kombinaciu akurat v chladnicke a davala som mrazene maliny len jeden balik som kupila tie tesco a to je rozbite na zrniecka ako des. a mascarpone mali akurat jedno aj to som ho 15minut hladala. tak som kupila normalne v bille a cena ta ista takze som sa zbytocne nahanala

lucula73
4. nov 2011

@adul67 krásny je,aj ja chcem taký 🙂

jakelina
4. nov 2011

@lucula73 já peču ty adventní věnce a na tu svíčku tam dám prádzný kelíšek od čajové svíčky, takový ten kovový, ale pak musíš sehnat stejně velké svíčky. On jde po upečení krásně sundat, mám to vyzkoušené.

lucula73
4. nov 2011

@jakelina to pečieš aj s tým kalíškom?nezhorí to? ja budem piecť až večer,sa mi nedá s drobcom cez deň 😝
inak mali by premenovať tému 😀

mia1111
4. nov 2011

@katy1979 - ja som mala mrazené z Lidlu, len som nevedela, či ich pocukrovať viac, či menej, lebo ten krém je dosť sladký (ale fajný 😝 ), no uvidím. Tak budú len na jednej vrstve, jednu som nechala samotný krém na pláte potretom džemom, tak uvidím. A dala som čokoládový korpus (s 60%čokinou, žiadne kakao), tak uvidím, či som urobila dobrú kombináciu, alebo nie. No veď hovorím, že som stresák, ako ja vydržím do zajtra, tak to netuším 😅 .

mia1111
4. nov 2011

baby, riešite tu odkukávanie toriet, ale veď ak dotyčná nemá autorské práva a zverejní tortu na nete, tak musí počítať s tým, že sa niektorá šikovná babenka bude tortou inšpirovať 😅 . Veď to je riziko zverejnenia, ale zasa si myslím, že to by mala byť pre ňu pocta, že sa štýl torty páči, či nie? Ja osobne nemám moc veľkú fantáziu, viem približne vymodelovať niečo podľa obrázka, ale sama z hlavy nie... takže ja som sa doteraz vždy inšpirovala obrázkami z netu a osobne si myslím, že to tak robí väčšina báb... Ja by som bola šťastná, keby sa nejaká moja torta tak páčila, že ju niekto urobí podľa mňa (toho sa ale ja nedočkám 😅 )

katy1979
4. nov 2011

@mia1111 s tou cokoladou v korpuse si urobila dobre. to sa neboj. to su moje farby coko korpus a biela plnka. títo chceli vsetko biele. tak to tak maju. a ty nestresuj nemas preco

katy1979
4. nov 2011

@mia1111 ale dockas vsak robit krasne torty

mia1111
4. nov 2011

@katy1979 ďakujem, snáď bude tortička jedlá 😅 😉

desmodka
4. nov 2011

moje

katy1979
4. nov 2011

@dm1 uz som ju nasla. no to uz by bola aka haluz keby ju tam nasla. to uz je hon na carodejnice.
a pozeram ze alex je zo senca. musim otvorit oci na ulici

desmodka
4. nov 2011

fotky som zabudla 😀

jakelina
4. nov 2011

@mia1111 já teď dělám kittynku a jedna se mi líbila na netu, paní tam měla kontakt, tak jsem jí napsala, jestli se můžu inspirovat a napsala, že jí to nevadí a je ráda. Nedělám ji úplně stejnou, ale když to jde zeptat se tak se zeptám, ale spoustu dort jenom někde vidíš a nevíš kdo to dělat. Kdo ji vyfotí a dá na internet, tak musí počítat s kopírováním

mima595
4. nov 2011

ahojte, ste ma inspirovali na medovnikovy adventny veniec...ale chcem sa spytat. ako zdobite medovniky...teda cim??? mate enjaku speci zdobicku, co robi tenke ciary???, lebo ja ked som si robila tu bielkovu polevu a potom zdobila sackom, tak ta dierka sa mi pretrhla a už am to prestalo bavit....
teraz mam kupene tie tubicky od dr. Oetkera, len neviem, ci budu stacit???

mia1111
4. nov 2011

@jakelina máš pravdu. Ja som robila raz Kittynu podľa nejakých anglických stránok, trošku som ju pomenila, ale tak ako originál ju nemám šancu urobiť 😅 (taká šikovná "kopírka" nie som ) 😀 😀 😀

dm1
4. nov 2011

@mia1111 ved my to tu aj tak vsetky berieme co sa tyka inspiracii len ja som mala taku skusenost co ma zaskocila s autorkou torticky 🤐

jakelina
4. nov 2011

@lucula73 peču s tím kalíškem, on je z takového tenkého plíšku, nic se tomu nestne. Jenom tam nenechám tu svíčku 😀 😀 😀

mia1111
4. nov 2011

@dm1 - tak to ma mrzí 😕 😕 😕 . Dúfam, že mne neodtrhnú hlavu tie šikulky, od ktorých som brala inšpiráciu na moje predchádzajúce dve torty a aj túto tretiu, čo robím teraz 😕 😕 😕 😅 😅 😅 . Ale tak tety z anglicky hovoriacich krajín k nám na MK asi nechodia 😉

vecernicci
4. nov 2011

@mizulienka podívej tenhle je kouzelný, stačí ho udělat v modr barvě http://farm4.static.flickr.com/3300/4573401649_...

mia114
4. nov 2011

@jakelina dakujem, no je to obyc tvrdy karton, teda dva na sebe a na nom je vlatsne potiahnuty marcipan z torty a na kraj toho kartonu a dokola je nalepena ozdobna lepiaca paska 🙂

mia114
4. nov 2011

@desmodka uuuzastne torty a ten bicykel je super 😵 😵

mia114
4. nov 2011

@adul67 kraasny veniec 😵 ja budem skusat piect pernicky buduci tyzde tak uvidim ako dopadnu 😅

denisse
4. nov 2011

baby, tak gastanove pyre som nezohnala, tak som sa vrhla na toto a myslim, ze sa mi podarilo 😉

http://recepty.chytrazena.cz/zmrzlina-pohary/je...

dm1
4. nov 2011

@mima595 s tymi tubickami to mne islo veru strasne tazko. ja si davam polevu do tych malych uzatvaracich sackov a urobim dierku. nic tak neosycha

anibas
4. nov 2011

@adul67 ten je prekráááásny 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😵 😵 😵

mima595
4. nov 2011

@dm1 - diky, ake uzatvaracie sacky??? aha, myslis, napr. ked kupujes nejaku bizuteriu???? a oni ti to zabalia do tych malickych sackov?????? vidis, to je dobry napad...a to kde kupujes????