Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mima595
4. nov 2011

@anibas - ano...ja som to zapamatala ako postupku 😎

mia1111
4. nov 2011

@lukika - jasné, tu je link 😉
@elina313 - aj ty si chcela čisto čokoládovú, tak toto je čoko aj korpus, aj krém: http://www.mimibazar.sk/recept.php?strana=2&id=...

anibas
4. nov 2011

@mia1111 si ma predbehla 😀 😀

elina313
4. nov 2011

@mia1111
@anibas ďakujem kočky, medzitým som ju na MMB objavila -vyzerá čokoládovo 😀 😀 😀 mňááááááám, určite ju spravím

lucula73
4. nov 2011

@jakelina krásna kity,naozaj,jemnunká 🙂

dm1
4. nov 2011

juj baby sa vytesujem som prvykrat robila pernikove cesto v tom robote a super ani som sa toho nemusela chytit a krasne hladke cesto. vzdy som z toho mala nervy a preto sa mi to nechcelo robit a toto paradicka 😵

bzucinka2
4. nov 2011

@katulkaaaaaa a co tak zahradku?

adrianai
4. nov 2011

no babule, aj mňa ste navnadili s tými perníkovými adventnými vencami...plná nadšenia a plánov, koho všetkého poteším som sa do toho pustila a zistila som iba to, že ozdobovanie perníkov bude moja nočná mora 🙄 za môj výtvor by sa nemuselo hanbiť iba tak 3-ročné dieťa 😅 a vôbec asi neviem urobiť polevu - robila som 1bielko,200g cukru, pár kvapiek citrónu...ale keď som strekla na perník, tak si mi ťahala (dúfam, že chápete ako to myslím 😅 )...má byť redšia?

jakelina
4. nov 2011

@adrianai když uděláš tečku, tak by se neměla roztékat a mezi prsty tak jakoby táhnout. To se těžko popisuje. Když se tahala, teda nevím co tím přesně myslíš, tak to by mělo jít dobře zdobit, horší je, když se trhá. 😒

dm1
4. nov 2011

@adrianai no 200g sa mi zda moc. ked robis ciarni nesmu sa roztekat. ale zase ked sa trhaju uz je moc cukru

lukika
4. nov 2011

@mia1111 diky určite vyskúšam

adrianai
4. nov 2011

@dm1 @jakelina no ono sa mi to tak krútilo, keď som to vytláčala a ešte aj nechávalo také slzičky alebo ako to mám nazvať...inak asi fakt to bolo husté, lebo najprv som to dala do jednorázového cukr.sáčku a roztrhol sa mi pri tlačení 😅 ,tak som si urobila kornútok z peč.papiera 😅
jáj, a ešte som sa chcela spýtať, šľahala som to mixérom na 1stupni cca 10 min - stačí to?

dm1
4. nov 2011

@adrianai a ako dlho si to slahala?

adrianai
4. nov 2011

@dm1 cca 10 min.

lusil2005
4. nov 2011

Ahojte babizne!!! Strasnuuu prosbu mam na vas! Davnejsie som tu spominala ze idem robit potapacsku tortu, a vy ste mi - baby jedny zlate - davala inspiracie co mate na tuto temu ulozene. A jedna bola taka dvojposchodova - ale to druhe poschodie bolo take ako keby vykrojene... Neviete ktora to bola? Nemate ju niekto ulozenu? Viem ze sa mi strasidelne pacila, ale akosik sa mi stratila 😢

dm1
4. nov 2011

@adrianai tak to nie je malo aj ked vraj 15 min. by sa malo len ja som to nikdy tak dlho nevydrzala 😅 . Ono treba skusat a skusat. ak sa ti zda husta odober trosku a daj kvapku-dve horucej vody a rozmiesaj lyzickou a skus znova

jakelina
4. nov 2011

@lusil2005 ráda bych pomohla, ale já vůbec nevím o jakou dortu šlo.

lamps
4. nov 2011

moje "ešte teplé" tortičky - sú také trpasličie, jedna váži len 1,60 kg. A ešte jedna ma čaká na zdobenie a zas má byť margarétková 😅

dm1
4. nov 2011

@lusil2005 ja si ju aj pamatam ale nemam ulozenu ☹

jakelina
4. nov 2011

@lamps nádhera, máš ty kytičky krásné 😉

vecernicci
4. nov 2011

@lamps jéé, ty máš tak krásný ty kytičkový, můžu si uložit jako inspiraci? zkusila bych ji udělat mamce k svátku 🙂 🙂

lamps
4. nov 2011

@vecernicci samozrejme, je mi potešením 😅 a ďakujem za pochvalu.

jakelina
4. nov 2011

@lamps ty nám musíš někdy vyfotit fotopostup na ty kytičky, jsou krásné. V čem sušíš, když už ji máš hotovou slepenou???

lamps
4. nov 2011

@jakelina ja ju robím tou obyčajnou guľatou kvetinkou. Stenším si špandľou okraje a potom zlepím jednodlivé kvietky v strede, dám ich na obyčajný pohár, na ktorý si uložím alobal tak, akú chcem mať kvetinku. Jednotlivé lupienky vypodkladám kúsočkami servítky. Potom nechám aj tri dni schnúť pri izbovej teplote. Postup by som aj nafotila, ale či by bol zrozumiteľný, to neviem

jakelina
4. nov 2011

@lamps ono se to líp dělá, když to vidíš nafocené. Až budeš příště dělat a budeš mít trochu času navíc, tak moc prosím nafoť nám to.Já to teda neumím a to jsem už takovou kytičku zkoušela a nebylo to ono. 😒

reruna
4. nov 2011

Já bych taky ráda udělala ten perníkový adventní věnec, ale mám strach, že by se nedožil hodiny, kluci by mi to ožrali 😅

dm1
4. nov 2011

baby akurat pozeram lidl letak a bude baliaci papier taky nie leskly obyc ale 10m za 1,99 cerveny, modry a zlty 😉

a aj gastanove pyre -30%

reruna
4. nov 2011

@dm1 u nás ne 😖

adul67
4. nov 2011

@reruna ked zarobíš cesto víde ti z neho vela medovníkov a venček schováš a medovníky pojedia aj u nas je to tak teraz odišla nášteva a zostalo už len pár na tanieri ☹

mrka2
4. nov 2011

@jakelina ta Kittynka je uuuzasnaaa 😵 😵 😵 aka bola velka,ak sa smiem spytat?