Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia1111
5. nov 2011

@vinka - recept mám odtiaľto - klasika 2biele čokiny s 2šľahačkami som si nechala zovrieť, po vychladnutí dala na noc do chladničky, ráno som vymiešala na tuhú šľahačku a zašľahala som jemne do toho 2balenia mascarpone. Na jeden plát som dala medzi krém aj rozmrazené maliny, na druhý plát čistý krém. Chutí to naozaj božsky, sladký krém v kombinácii s kyslými malinami - chute sa cez noc prepojili a výsledok je neskutočnýýýýýýý 😵 😵 😵

mia1111
5. nov 2011

@lukika - ja som mala biele drôtiky a hej, sú to tie, čo sa dávajú na kvietky 🙂

anibas
5. nov 2011

@daducha no pekne 😠 😠 😠 😠 ja nemám rada, keď si chodia po torty celý víkend - a blokujú mi môj program

dm1
5. nov 2011

@anibas jj presne tiez to nemam rada na 99% si dohadujem tak ze chodia pre torty najneskor v sobotu rano nech mam potom volny vikend. Ja uz mam hotovo idem to cvaknut

dm1
5. nov 2011
mizulienka
5. nov 2011

@dm1 perfektna 😉 ako robis rezen, zachytila so, ze z puncoviny ale to este obalis do potahovky?

dm1
5. nov 2011

@mizulienka dakujem 🙂 . Nie neobalujem v potahovke len v nadrvenom kakaovom korpuse a trosku v hnedom cukre

lusil2005
5. nov 2011

Ze jaky tringelt som ja teraz dostala? Ujo mal platit 26,10 a dal mi 26,20!!!! 😀 😀 😀

anibas
5. nov 2011

@dm1 a tá básnička ?? nechápem - ako ide ku rezňu ??????? 😀 😀 😀

anibas
5. nov 2011

práve boli po hrniec s polievkou 😀 😀 😀

lusil2005
5. nov 2011

@dm1 tak taaaa je bombova! 😀 😀 😀

dm1
5. nov 2011

@anibas ja tiez nechapala som ale tak mi to dali tak maju co chceli 🤐

anibas
5. nov 2011

@dm1 ta to jaký šíp mysleli ? 😀 😀 😅 😅 😅 😅 😅 😅

lusil2005
5. nov 2011

@anibas nebud perverzna!!!!! 😀 😀 😀 😀

anibas
5. nov 2011

@lusil2005 😀 😀 😀 😀

anibas
5. nov 2011

baby konec srandy, idem upratovať a ešte jednu tortu mi treba do rána ... pekný deň ... ešte prídem večer

pristela
5. nov 2011

@lusil2005 bud rada , mne nenecha tringelt nikto ! len kamosky ☹ dokonca pre tu Montanu bol pan, ktory 3€ isiel hladat az do auta, bo ze ma len až 5€, najskor teda cakal, ze ja poviem , ze to je dobre, ze tie 3€ si moze nechat, ale ked som cakala, otocil sa a ze ide pozriet do auta 😠

reruna
5. nov 2011

@dm1 řízek jako živý, máš to krásně udělané, ale takové dorty já nemusím, mě to pak evokuje slanou chu´t a to mi k dortu nejde, stejně tak se mi příčí dorty pizza hamburger, prasečí hlava atd. ale náš zákazník ... že jo 😉 ale tu básničku jsem teda fakt nepochopila 😀 😀

jakelina
5. nov 2011

@vinka a čím to bylo, krémem nebo proč ti to teklo???

lusil2005
5. nov 2011

@anibas ja tiez na zajtra robim futbalovu loptu 😒

lusil2005
5. nov 2011

a to idem este len nakupit!!! 🤐

reruna
5. nov 2011

@vecernicci ted jsem se dívala na Tom na tvoje dorty a zjistila jsem, že jsi mě inspirovala, když jsem dělala synovi dort na narozky mašinku Tomáše, tak ti moc děkuju a doufám, že ti to nevadí 🙂
@lusil2005 nádherný dort, ukládám jako inspiraci, jak prosím tě děláš ty zakroucené drátky, to nějak zohýbáš kleštičkama? a tentokrát jsi nejdřív vylila vrch a boky až pak?

lusil2005
5. nov 2011

@reruna ten drotik proste len obtocim okolo niecoho tenkeho napr. stetca alebo ceruzky 😉 a nie, aj teraz som dala najprv boky, a az potom vrch. ale uz som ho nechala vychladnut predtym nez som ho naliala 😀

lamps
5. nov 2011

pre tento týždeň mám hotovo. Znova margarétková pre manželov 😅. Podložku ešte musím vymeniť, len musím počkať na manželíčka, aby mi odpílil solotit.

jakelina
5. nov 2011

@lamps mně se právě ta podložka líbí, já bych ji nechala. A můžu se zeptat, ty namaluješ ty listy a pak lepíš kytičky nebo naopak???

lamps
5. nov 2011

@jakelina najprv si nalepím zopár kvietkov a potom už maľujem a postupne dolepujem kvietky, tak ako sa mi kde hodia. Ja mám pocit, že tá torta sa na tej podložke stráca, neviem ... 😅

dm1
5. nov 2011

@lamps je krasna! a veru aj mne tam ta podlozka uplne pasuje

lamps
5. nov 2011

@dm1 hej? nestráca sa tam tá torta?

jakelina
5. nov 2011

@lamps aha děkuju, mně to tak opticky přechází z té dorty na tu podložku a líbí se mi to. Ale třeba někomu se to líbit nemusí.

lamps
5. nov 2011

@jakelina ja neviem, nehovorím, že sami to nepáči ale čo ja viem,... ale asi si dám poradiť a nebudem vymýšľať 😀