Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katy1979
7. nov 2011

@katulkaaaaaa tak ked ti to neda tak sa slusne opytaj a hlavne priamo. ziadne ze jej pekna oslava. ale pekne na rovinu sa opytat v com bol problem ze ci v cene ci im minule nechutila. ak je teta normalna tak snad aj normalne odpovedat bude.

dm1
7. nov 2011

@katulkaaaaaa mne sa zase stalo uz zo 2x ze mi tortu zrusili lebo im rodina povedala ze tortu donesu tiez tak by toho bolo moc. Ale som sa veru vtedy aj potesila mala som toho dost 😝

boze mam tento tyzden 4 a vsetko take nezazivne veci. teda jednu este neviem aku ma mi prist suseda povedat 😅

bzucinka2
7. nov 2011

@petusko krasna torticka 🙂 velmi sa mi paci 🙂

yamahafazer
7. nov 2011

ja mam tento tyzden iba jendu na objednavku pivovy pohar na lezato tak to aspon je ovela lepsie ako pivovy pohar na stojaka a este jednu mojmu muzovi k meninam aj k narodkam budem robit a chcem spravit plnku ako parizsku slahacku,ale z bielej cokolady a mate niektora skusenost ktora biela cokolada je dobra?aby nebola moc sladka ako milka ta je sladka

dm1
7. nov 2011

ozaj som zabudla napisat som tento tyzden skusala tu slahacku s tvarohom a bola to mnamka aj im to velmi chutilo ze budu objednavat uz iba u mna 😵

yamahafazer
7. nov 2011

@dm1 a aku slahacku s tvarohom?si vyslahala slahacku a dala do nej tvaroh ci nieco ine?

pipka
7. nov 2011

@katulkaaaaaa paraaadna kozeeenka 😀 😎 😎 😎 ako zivaaaa 🙂

katulkaaaaaa
7. nov 2011

ja mam tento tyzden zatial 3 🙂

livia76
7. nov 2011

@katulkaaaaaa ej veru koza sa vydarila parádne 😀

bzucinka2
7. nov 2011

@vecernicci super ulovok 🙂

bzucinka2
7. nov 2011

@katulkaaaaaa super koza 🙂

bzucinka2
7. nov 2011

prekrasne torticky vsetky som olajkovala, snad som na ziadnu nezabudla sikovnice ste vsetky 🙂

adrianai
7. nov 2011

@vlada111 tie sú nááádherné 🙂

zuzana124
7. nov 2011

ahojte baby, idem si ku vám pre radu, aká poťahovka sa farbí dobre na čierno, tento týždeň totiž budem robiť fotoaparát a rozmýšľam ako dosiahnem peknú čiernu. Ja na poťahovanie používam MMF ale s tou to asi nedosiahnem tak uvažujem že si kúpim nejakú hmotu ale akú (WI, smartflex velvet ...), aby sa mi s ňou aj dobre poťahovalo. Uvažujem aj nad hotovou čiernou hmotou http://www.pravacokolada.sk/sk/potahovacie-mode... ale ešte ju nemajú. Nanášať farbu priamo na povrch by som nerada.

dm1
7. nov 2011

@anibas ty si tu tusim davala minule od mafky recept na bielkovu polevu na pernicky - ten pomer vaha bielka x ... neviem kolko. prosim prosim

anibas
7. nov 2011

@dm1 x 5,3 a bude hustejšia - ona vravela, že radšej hustejšiu a potom riedi

dm1
7. nov 2011

@anibas jeej super dakujem pisem si. Len este mat tak tie Mafkine ruky k tomu 😝

lussy23
7. nov 2011

@danciacik je nádherná @sofi07 - nádhera @daducha nádhernáé torty @vlada111 krásnučké

lussy23
7. nov 2011

@vecernicci krásnučká tortičky. Všimla som si, že tá ovečka je akási populárna, už ju tu vidím 4krát=)
@katulkaaaaaa úžasná

vlada111
7. nov 2011

@evelin116 ja používam Smartflex, nič viac.

mayka
7. nov 2011

Ahojte babulky potrebujem surne poradit ohladom potahovky K2. Robim svoju evu tortu a kupila som k2. Myslela som ze k nej bude nejaky mininavod k pouziti. 😀
zda sa mi byt dost tvrda tak nevien ako s nou pracovat. To sa len klasicky rozvalka a supne na tortu? Valka sa na zemiakovom skrobe? A na aku hrubku by som ju mala rozvalkat? Nebude cez bielu potahovku presvitat tmavy cokokrem? A ked chcem dat na potahovku jedly obrazok mozem potriet spodok medom a vrch olejom aby sa leskol? Niekde som to citala lebo som nekupila ten gel na lepenie.
Dakujem za rady.

adul67
7. nov 2011

baby krasne torty pribudli a jedna otazočka kupila som si 1,kg pasty damy možem stym potahovat totu a vyde mi priemer 30 cm potiahnut? ta predavačka čo som chytila do ruky všetko mi odporučala len aby predala tak som nevedela ani čo kupit na potahovanie 😒

mizulienka
7. nov 2011

@mayka hmotu si rozpracuj na vale, kazda hmota je zo zaciatku tvrda ale ked ju prepracujes rukami, tak bude ok...valkat mozes na solamyle...na hrubku takych 3-4mm...ano vyvalkas a prenesies na tortu, uhlad rukami alebo ked mas tak aj zehlickou.
Aky krem si davala? lebo pod potah nemoze ist ziadny krem, ktory ma v sebe vela vody, napr tvarohovy, slhaackovy alebo ked nemas spravny pomer masla.

To s tou oplatkou ti neporadim, este som nerobila, ale viem, ze davaju krem pod oplatku, baby ti iste poradia viac.

@adul67 myslim, ze 1kg by mal stacit.

janulkamartinko
7. nov 2011

@adul67 ja si myslim ze by aj mohlo ale len tak tak,kde ste kupovali? v tn?

vlada111
7. nov 2011

@reruna určite by sa nejaká chyba našla 😉

jakelina
7. nov 2011

@dm1 řeknu ti, že tě obdivuju. Dělala jsem dnes čokoládový dort a zlaté MMF. Mám to úplně všude, fuj. Já nechápu,jak to můžeš tak hezky udělat, já vám sem dám až večer dodělám ten můj a je to hrůza. Mám to celé křivé, lámalo se mi to. Ještě štěstí, že je to jenom pro nás a kamarádku, která přijde zítra na návštěvu. 😉

vlada111
7. nov 2011

@broucek2 ja som s tým robila na stretku, kočka čo predvádzala kvety to tam mala. Je to super, ale zaobídeš sa aj bez takej drahej vecičky. Ale ja rozmýšľam, že si dám známemu niečo také vyrobiť.

janulkamartinko
7. nov 2011

minule ked som sem pisala ,ze niesom moc spokojna s eshopom pecenie s kamkou,teraz sa to este zvysilo...vtedy som im pisla ze teda objednavku rusim,lebo nemozem tolko cakat ze inokedy si objednam a dnes mi prisiel balik....len netusila som az do rozbalenia ze je od nich...by som ho poslala naspat :( co uz,maju tam tusim bordel :(

adul67
7. nov 2011

@janulkamartinko ano v tn a o tejto hmote mi povedala že jej kamarátka s touto potahovala tri torty s jedným kilom a velke bože hrozne tárala 😕