Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
7. nov 2011

@broucek2 podarí sa ti, toho sa nebojím 😉 . Len rok dosť dopredu toho bociana, aby mu hlava a krk držali. V krku ma špáradlo, spojila som ním aj hlavu. Má ho aj v zobáku.

vlada111
7. nov 2011

@lenocka23 práve preto som rada, že zatiaľ odolávam a nerobím na zákazku, len známym a rodine. Mne to ide dosť na nervy urobiť dve na víkend. Fakt sú to prebdené noci, ale bavíííí ma to 😀 . Ja už robievam tak, že upečiem korpus o jedno vajíčko väčší a urobím mužíkovi zo zbytku korpusu a krému minitortičku, lebo vonia to tu a nemohol ochutnať 😀

dadka212
7. nov 2011

@katulkaaaaaa koza je super fakt 🙂 a s tou tortou, asi jej slúbili iní, alebo že načo bude vyhadzovať urobí teta a podobne...hlavne keď sú tam starší ludia, ich nenormálnei ititujú tie ceny 😀 a tá žuvačka na vrchu čo sa lepí na zuby 😅

anibas
7. nov 2011

@vlada111 ten sa má 😵 😵 ja môjmu kážem okrémované misky vylizovať 😀 😀

mizulienka
7. nov 2011

baby mate skusenosti s takymito silikonovymi formickami
http://www.cukrarshop.sk/cukrarshop/eshop/15-1-...

mizulienka
7. nov 2011

@vlada111 Vladi tak ty si vzorna manzelka, moj tiez iba slahace olizuje 😀

anibas
7. nov 2011

@dm1 odkiaľ máš vykrajovátka na medovníčky ? kupuješ alebo si robíš ? pretože tie na čajové sviečky musia byť väčšie - a ešte keď urobíš otvor na sviečku tak sa v rúre nezmenší ???

anibas
7. nov 2011

@mizulienka zase nieoč nové ?? ja už ani nepozerám e-shopy 😀 😀 ale treba mi smartflex a dortiky a podložky 😒 🤐 🤐

anibas
7. nov 2011

@vlada111 krásne tortičky 😵 😵

anibas
7. nov 2011

@katulkaaaaaa dobrá kozička 😉 😉

anibas
7. nov 2011

@daducha takže predsa neboli po tortu 😠 😠 😠

mizulienka
7. nov 2011

@anibas budem mat narodeniny, tak sa chcem odmenit 😀 😀 😀

anibas
7. nov 2011

náhodou mi padlo do oka http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/vlocka-se... a ja ju mám za 89,-Kč !!! dobre zarábajú e-shopy !!!

vlada111
7. nov 2011

@katulkaaaaaa vykašli sa na ňu. Určite bola dobrá, len tu druhú chcela asi za 50% zľavu a nechytala si sa 😀

lamps
7. nov 2011

@tamichloe k tomu mramovému korpusu: po lyžiciach sa to dáva preto, aby sa tvorili v korpuse tie "letokruhy". Začnem bielou zmesou dám z nej 2 lyžice do stredu formy, a potom jednu lyžicu kakaovej zmesi tiež do stredu na tú bielu hmotu. Takto to robím, kým neminiem všetku zmes. Ono ti to samo bude robiť tie kruhy. Pečiem na dvakrát, ale to závisí od toho, akú vysokú chceš mať tortu a aj dosť závisí od receptu, ako ti narastie korpus.
S tými formičkami na margarétky ti asi veľmi neporadím, neskúšala si povedať tej predavačke v Galaxy, aby ti ich objednala? Alebo si ich skús objednať cez net. Z Pečenie hrou ti to hneď pošlú. Neviem kde za Priorom myslíš? U nás ešte niekde predávajú pomôcky na pečenie? To by bolo super. 😀

dadka212
7. nov 2011

@anibas peceniehrou, je jeden z najdrahších e-shopov, takže sa moc nečudujem...aj keď objednávam velmi často, kvôli tomu, že ak niečo potrebujem mám to na druhý deň doma a predsa neobjednám jednu vec, musím priložiť aspoň farby alebo podložky 😀

anibas
7. nov 2011

@dadka212 veď to- že to poštovnééééé

mia1111
7. nov 2011

baby, pomoooooc, skúšali ste niektorá tú tortovú šľahačku- 36%nú? Kúpila som ju nedávno v Tescu a mala som tú krabičku v chladničke, teraz som ju otvorila a ona je z polovice tekutá a z polovice tuhá ako krém 😕 😕 😕 - tak neviem, či je zlá, alebo to také má byť??? Poradíte mi? Až zbytočne do nej nedávam čokinu.... 😒

anibas
7. nov 2011

@mia1111 čím viac % - tím je hustejšia - normálne rozmixuješ

anibas
7. nov 2011

@mia1111 teda rozvaríš ak nie je po záruke

mia1111
7. nov 2011

@anibas - ja som sa zľakla, že je pokazená 😅 . Lebo fakt, polovička je tuhá ako kréééém 😀 . Tak si ma ukľudnila, idem robiť 😉 . Dík 😵

dadka212
7. nov 2011

@mia1111 ja som to tiež tak mala....ale vyhodila som to, neviem či bolo ok alebo zlá...
@anibas poštovné je brutálne, ale pečeniehrou nemá ani 4eura a donesú to domov a na druhý deň, hlavne ak to potrebujem velmi rýchlo tak to euro dve čo by som inde ušetrila ma nezabije....

lamps
7. nov 2011

@katulkaaaaaa ja to jasná koza 😅 , a to že hlavu má položenú im odôvodní tým, že sa veľa napásla 😅 . Si šikuľka 😅 😅 😅

mia1111
7. nov 2011

@anibas - nie je, záruku ma ešte 4 mesiace 😉

anibas
7. nov 2011

@mia1111
@dadka212 a vy viete ako vyzerá pravá smotana z kravského mlieka? ved sa zbiera lyžicou z vrchu 😀 😀

mia1111
7. nov 2011

@dadka212 - ako okoštovala som to a chutí ako šľahačka. Tak to risknem, no uvidím.

mia1111
7. nov 2011

@anibas - svätá pravda, idem ju variť a basta 😵. Lebo kúpila som si rovno dve a aj tá druhá je na omak taká tuhá, tak to bude to isté.

dadka212
7. nov 2011

@anibas viem ako vyzerá, len neviem zlakla som sa 😀 nabudúce vyskúšam idem robiť jogurtovú plnku tak asi tam to šupnem 😀
@mia1111 čakám na referencie aká je 😵

mia1111
7. nov 2011

@dadka212 - určite dám echo, idem zbúchať kubánsku tortu a potrebujem parížsku šľahačku tuhú jak fras, tak som sama zvedavá 😉 . Zajtra napíšem 😉

dadka212
7. nov 2011

@mia1111 super 😉