Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zdenallicka
24. feb 2010

Heni, Leni, dekuji, holky...🙂 To me nenapadlo...😀

henikav1
24. feb 2010

zdenallicka, tak sa tesis, viem si predstavit

lenka.pav
24. feb 2010

heni, divne, pozrela som to a nastavene mam, ze tento album mozu pozerat vsetci 😨

henikav1
24. feb 2010

tak ho len ja neviem otvorit

henikav1
24. feb 2010

skusala som dnes na veceru zemiakove ruze, videli ste ich?? strasne jednoduche a krasne. Nevravim ze tie moje, ale to bola len prva skuska 😀
http://www.henika.estranky.sk/fotoalbum/recepty...

llumka
24. feb 2010

dievcata,nikto mi neodpovedal na moje otazky 😢 😢 😢

henikav1
24. feb 2010

llumka, ak hovoris o tom korpuse a kreme, tak v tomto ti ja poradit neviem, aj ja som len zaciatocnicka a tapem v tme a skusam. Niektore veci co viem aspon teoreticky, tak s radostou poradim

lenka.pav
24. feb 2010

heni, skoda, nechapem, preco to nejde.
llumka, kdesi par stran dozadu sme davali s dievcatami linky na nase najoblubenejsie kremy a korpusy 😉

lenka.pav
24. feb 2010

str. 171, 172

vinka
24. feb 2010

Heni dík.Len tie všetky pomôcky musím mať najprv k tomu. 😀 😀

henikav1
24. feb 2010

k tomu vankusiku toho vela ani netreba, samozrejme ak na to chces nejake extra ozdoby, tak urcite. Take koliesko na rezanie mas mozno aj doma, ja by som pouzila to obycajne na rezanie cesta na satocky a otlacit miesto kostice mozes aj hocijaku gulicku, kym ti pridu kostice. Ja som niekedy davno mala take velke strikovacie drevene ihly s takou gulou na konci. To by sa mi teraz zislo, ktovie kam sa podeli 😀 😀 😀

vinka
24. feb 2010

😀 😀 😀 Júj a,že máš pravdu.A zas som ušetrila lováče. 😀 😀 Hej mám radielko ale sa bojím,že to prerežem. 😕 A ako sa ja poznám tak ked nič tak na konci sa mi to isto stane. 😠 😀

henikav1
24. feb 2010

vinka skus si vyvalkat ten plat na hrubsie a keby sa ti aj podarilo prerezat, mozno sa to bude dat zlepit. alebo to pod tym na tenucko potiahni
Ja ked som robila futbalovu loptu, najprv som ju potiahla natenucko a potom som na to lepila akoby druhu vrstvu mmf. Podla mna skus a keby sa ti to rozpadavalo, tak to narychlo potiahni natenucko a zvysok lep na ten cukor. Neviem, mozno niekto iny ti lepsie poradi, ja by som to robila asi tak, podla potreby

zdenallicka
24. feb 2010

Heni, jak se delaji bramborove ruze? 😕

henikav1
24. feb 2010

no tak aj na to bol postup na tortu od mamy, ale je to uplne jednoduche, nakrajas si zemiaky na co najtensie platky a skladas ako z marcipanu a spichnes si to pri koreni sparadlom. Potom to hodis do horuceho oleja a ked to bolo upecene, tak som velmi jemne tie sparadla vytiahla. Ale to neviem ci sa maju vytiahnut, alebo zostat v tom. Mne to celkom drzalo. Len rozmyslam, ako by som nakrajala tie kruzky co najtensie, tieto som rezala od oka nozom. Ak najdem ten postum, tak vam ho sem hodim

vinka
24. feb 2010

Heni hej videla som ako si robila loptu. 😉 Teba dáko chytili tie ruže.To mne povedal mužík pred oslavou ked som robila misu a robila som ruže zo šunky. 😀 😀 😀

cessy
24. feb 2010

heni a keby si tie lupinky nakrajala na struhadle 😅 , moja mamina tak robila domace chipsy, su uplne na jemno a uplne rovnake ako vo fotopostupe 😉

henikav1
24. feb 2010

dakujem cessy, ja som skusila aj na struhadle a zdalo sa mi to rovnako hrube ako aj nozom, ale tak staci trenovat 😵 😵 😵 Zajtra vyskusam znova

cessy
24. feb 2010

heni ja mam take struhadlo s nadstavcani a tam sa da hrubka nastavit a tam to fakt ide na jemnucko 🙂

henikav1
24. feb 2010

cessy, prosim ta, ak najdes obrazok ako to vyzera, tak mi posli alebo odfot a poslem MM kupit 😵

vinka
24. feb 2010

Heni ty si za chvýlu sama otvoríš s domácimi potrebami obchod.Tolko toho budeš mať doma.Narezový strojček nemáš?myslím na salámi.Tam sa dá tiež velkosť vybrať. 😉

henikav1
24. feb 2010

vinka 😀 😀 😀 sa zasmejes, prave minuly vikend som zmenila jednu izbu pre moje cukrarske zasoby a pomocky, pekne som si to tam rozlozila do suflikovej skrinky a do velkej skrine odkladam vsetky formy 😀 😀 😀 do kuchyne som sa uz totiz nezmestila a to vobec nemam malu kuchynu 😀 😀 😀
narezovy strojcek na salamy mam na sk, nechala som ho tam, lebo som ho velmi nepouzivala, my nie sme velmi salamovy, ked uz tak kupujem salamu a syr uz nakrajane
teraz hladam nejaky fotopostup na nejaku novu mysku, ak na nieco natrafite, dajte mi prosim vediet

henikav1
25. feb 2010

pekny dnik vsetkym sikulkam
v sobotu by som chcela nieco vytvorit, ale vobec nemam inspiraciu, neviem co. Samozrejme by som chcela robit s tymi pomockami co este doma nemam 😀 😀 😀

anibas
25. feb 2010

Heni: Ja asi tiež budem piecť, len tak a chcem vyskúšať vlnenie na bokoch a práve som zhabala dcére vykrajovatko z plastelíny, už fnukala, že to je jej. 😀 😀 😀 😀

A ešte vyskúšam bábetko pod dekou - len hlavičku, ručky, príprava na krst. tortu - sice až v júli .... 🙄 🙄 🙄 🙄

henikav1
25. feb 2010

anibas, ja som si na to vlnenie objednala tu formu, ale co som skusala vlnit len taky pasik, mne sa to nevlni, len rozplasti pod sparatkom, tak to nejako rukami pokrcim, ale ja neviem, nie je to ono a neviem preco, mozno tu hmotu nemam dobru
a ja som malemu tiez zhabala niekolko hraciek, dokonca som si kupila plastelinu s formickami a maly sa tesil, tak som ho rychlo schladila, ze to je pre mna, ale ak bude dobry, tak sa moze so mnou hrat 😀 😀 😀

anibas
25. feb 2010

heni: 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Na to vlnenie asi musí byť hrubšia hmota, no uvidíme ako to pôjde ...

henikav1
25. feb 2010

anibas, budem skusat cez vikend, teraz sedim v praci, nebola som tu dva dni co som bola s malym na marodke, tak mam co dohanat 😀

sofi07
25. feb 2010

caute. heni, vcera som skusala robit orchideu a som sparatkom vlnila okraje kvetov a uz to ide lepsie, treba si to dat tak na kraj stola a tlacit to sparatko tak zosikma trosku, vlastne len na ten kraj... neviem ako to popisat 😠
a skusala som robit ozdoby z cokolady, chcem dnes dokoncit len taku malu jednoduchu torticku poliatu cokoladou, tak som zvedava, ci sa mi to vsetko nepolame 😀 , asi som to mala hrubsie narobit.

henikav1
25. feb 2010

sofi, nasikmo, teda tak ze jeden koniec sparatka mas na marcipane a ten druhy ide tak pod uroven stola? Teda ten koniec co nie je na marcipane ma byt nizsie, vsak?? Cez vikend to vyskusam.
Nezabudni ukazat tvoje vytvory 😵 😵 😵 uz sa na ne tesim