Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
19. nov 2011

@zdenallicka ježíši, já jsem ale karkulka, místo tobě píšu sobě 😀 😀

broucek2
19. nov 2011

@zdenallicka mně se líbí druhá a nebo fakt upéci dort ve tvaru čtyřlístku

broucek2
19. nov 2011

@livia76 to jsi si dala

dajna11
19. nov 2011

no ja neviem,asi som antitalent na fotenie a nastavovanie foťákov,za denneho svetla je to vždy krajšie. 😀

danciacik
19. nov 2011

ahojte, no zase tu pribudli nádherné tortičky. Krása. Ja som celý týždeň nemala čas tu nakuknúť, v práci mám toho dosť a ešte si nosím prácu aj domov a už sa niektorý jedinci ozývajú či mi môžu začať nosiť papiere na uzávierky roka. Okrem toho chystáme malej ešte oslavu na budúci týždeň. Takže potom budem vlastne aj piecť a hneď o ďalší týždeň už mám objednávky.

janulkamartinko
19. nov 2011

@katulkaaaaaa Ach Kati ja neviem,ta jedna po tu podkovu si prisla ,ale teraz sa snazim dovolat druhej a ona ma vypnuty telefon....ja neviem co mam robit,akoze torta za 50 e a ja nemam ani zalohu inak by ma to netrapilo! Ludom sa neda verit! hlavne ze mi pisala ze jasne ze ju chce ze hadam si nebude robit z huby rit :( fakt neviem co urobit....

zdenallicka
19. nov 2011

@vecernicci Když to má být kilový dortík, fakt maličkatý... raději bych upekla kulatý s motivem čtyřlístku... No, nějak to dopadne..🙂

jakelina
19. nov 2011

Já jsem na pátek pekla takovou jednoduchou firemní pro mého švagra, ale váhově to byl těžký dort, skoro pět kilo. Konečně jsem taky dozdobila další perníky a letos už asi končím. 😒

jakelina
19. nov 2011

@janulkamartinko to jsou nervy 😒 snad se ozve

anibas
19. nov 2011

@alenv perleťový spray - ale som sprejovala pred domom, pretože vo vnútri to ešte lieta 1 deň 😝
@adul67 hnedá mašľa a vrch čokoládovej je PDT farbená čokoládou a hnedou gelovkou 😉

a ďakujem všetkým 😵 😵 😵 😵

pristela
19. nov 2011

holky uuuuzasne torticky, sánka mi padla 😨 baby ja dnes spala 2hodiny ☹ ☹ ☹ mimo planu jasna vec, bo sa mi nedal vymodelovat ten krepy little stuart, bozinku on ma tak divny tvar, ze až mi do placu bolo ☹

@zlatat vždy zabudnem napisat 🙄 vsetky tvoje kvety su neskutocne, uplne ze WOW, si fakt majster, obdivujem a normal nechapem , že sa to da urobit, ja som gramblavá ☹ ☹ , tak radsej chodim k tebe len slintať 😀 😀

@vecernicci ten posledny stvorlistok co si hodila link uuuuuuuuuuuuuzasny, som si hned ukladala 😀

mia1111
19. nov 2011

ahojte babulky, kráááásne tortičky ste popridávali, ja som total v koncoch, odišiel mi disk, takže všetky moje recepty, fotky, inšpirácie, všetko je fuč ☹ ☹ ☹ . Som z toho nanervy, snáď sa niekomu podarí disk rozchodiť a hlavne navrátiť mi moje dáta 😒 .

alenv
19. nov 2011

@anibas fakt😀 já chci udělat nějaké vánoční dorty a nevím jestli mám koupit sprej a nebo prachovky..

vera_vila
19. nov 2011

Ahoj holky, tak já přidávám dnešní dortík pro kamarádku k narozeninám... Uvnitř to má být ten převrácený dort, ale jestli se mi to podařilo, to se dozvím asi až zítra, až to oslavenkyně rozkrojí - na oslavě totiž nebudeme...
Děkuji za kritiky - snad to není moc přeplácané...

alenv
19. nov 2011

@jakelina juu perníčky miluju

mariann2
19. nov 2011

@katulkaaaaaa tie štetce nemám, chcela som si ich kúpiť, ale bola som tam osobne a sú také tenulinké ak tak len na detaily, oči a tak, ja som chcela niečo hrubšie 😒

jakelina
19. nov 2011

@alenv já taky perníky ráda, ale víc mi asi chutnají bez polevy, jenom čistý perník 😉

pristela
19. nov 2011

Tak pofotene, jedna uz odvzdana, uvidíme ako dopadne Little Stuart 😖 mam celkom obavu, má 5kg, objednaval ju tatino pre svoju dcerku, vraj tu rozpravku sleduje 10x denne a miluje tu bielu macku, som ho odhovarala, aby sa im nerozplakala pri krajaní torty ☹ a on , že bez obáv,manželka objednala aj druhu tortu, tak keby to hrozilo tak tu moju nerozkroja a nechaju ju len na okrasu 😨 😨 ja ze oki to bude nejaka mala torticka a on ze nieee, nech je velikaaaa, viac nez 4kg , tak ma 5kg- ujo sa nepýtal ani na cenu 😕

yamahafazer
19. nov 2011

@livia76 tiwe su paradne si sa teda narobila

ja akurat papapm tento zakusok som ho teraz robila prvy krat a je mnam 😀
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=20982

yamahafazer
19. nov 2011

@pristela tie su nadherne ved ta myska je uplne dokonala ako z rozpravky co sa ti nepaci ?nadherne obidve fakt krasne ako zivy 😀

mizulienka
19. nov 2011

baby robim pudingovy krem, z litra mlieka (sojove), dala som 4 pudingy a 1 palmarin (nemozu nic mliecne) budem to mat dost tuhe? prosim poradte mi rychlo, musim plnit 🙂dik

pristela
19. nov 2011

@yamahafazer my tuto rozpravku nepozname ☹ tak som robila len z obrazkou s tym ze persku macku z potahovky ee 😀 to by vypadalo fakt divno, a doma sme sa zhodli ze ta myš-škrečok či čo to má byť je skor prasa 😀 😀 😀

vecernicci
19. nov 2011

@jakelina krásný perníčky máš 🙂 já co ozdobím, tak si pro ně jezdí a prodávám je 😀 😀 😀 děcka už jsou perníčků přejedený, jak je furt peču
@vera_vila vůbec není přeplácaná, krásná něžná je 🙂
@pristela prosím tě vždyť je jako by si odskočil z televize 😀 kocoura sní a myšáka si holčina nechá 🙂 prý prase 😀 kocour je jako Tom albín 🙂

miciatko
19. nov 2011

@zdenallicka ta druha

jakelina
19. nov 2011

@pristela já tu pohádku znám a trefila jsi to dokonale 😉

miciatko
19. nov 2011

@mizulienka ja bych poradila ale neviem ci to bude tuhe

yamahafazer
19. nov 2011

@mizulienka podla mna to bude dost tuhe ja klasicky takto robim na liter mlieka 4 pudingy a je fest tuhy

adul67
19. nov 2011

@pristela nádherne su obidve a na tej modručkej je z čoho tie ciki caki urobené?? 🙂
@vera_vila peknučka
@jakelina nádherne

mrka2
19. nov 2011

@pristela ten mysiak je uuuuuplne ako z rozpravky. fakt. kde ty tam vidis prasa? 😕 uzasne! 🙂