Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
19. nov 2011

@mrka2 s maslom sa mi to nestalo, teraz som prvy krat robila palmarino, lebo maly nemoze mliecne a tak to dopadlo a je to k tomu este pre susedu, uz teraz chodim po kanaloch 😠
ani neviem, ci jej ma nieco povedat, alebo nie, ale asi nieco pviem, a dam jej zlavu

mariann2
19. nov 2011

@mizulienka presne to, sa stalo aj mne, pri natieraní krém v pohode a po chvíli pozerám na zvyšný krém v chladničke zrazený,ale zákazníci si tortu i tak chválili, ale mala som riadne nervy, kým sa ozvali

mrka2
19. nov 2011

@mizulienka nedavaj jej zlavu, mozno ti kusok ponukne, ked to je dobra susedka a ked uvidis, ze je zrazeny,tak potom jej daj zlavu 😅
a mne sa to stalo praveze s normalnym maslom a salcom ☹

mariann2
19. nov 2011

@mrka2 presne,mne sa to so salkovým krémom stáva pravidelne 😒

mizulienka
19. nov 2011

@mariann2 a ako to potom riesis, tak ako si pisala, ze roztopis maslo a preslahas?

mariann2
19. nov 2011

@mizulienka už som z toho bola nešťastná, hriala som to v mikrovlnke, dávala rozšľahané maslo, skúšala kadečo, ale stále to pomohlo iba na chvíľu k krém sa mi znovu zgrcol, teraz segra mi poradila, že mám roztopiť maslo a pomaly ešte teplé prilievať a šľahať a len toto pomohlo

vecernicci
19. nov 2011

@sofi07 krásný perníčky 🙂 a dortík taky, jen odpočívej, lepší ležet doma, než v nemocnici, já jsem taky u druhého syna ležela od 24 týdne a když se narodil, tak měl 4,6 kilo drobek 😀

katulkaaaaaa
19. nov 2011

@mizulienka luci mne sa to stalo,volala som s nimi na druhy den a povedali ze bol super,ale tiez som si prezila strachu 😠

mariann2
19. nov 2011

tento týždeň som mala týždeň zelených tort 🙂 a prvý krát som robila s jedlou oplátkou, robilo sa s tým celkom dobre, ale mala som z tej torty zmiešané pocity, viac by sa mi to páčilo bez fotiek 😉 a tá hnedá, je rýchlovka pre nás zo zvyškov 😉

katulkaaaaaa
19. nov 2011

@mariann2 krasne!!!!ani mne sa oplatky nepacia,ale co si zakaznik zela nech ma 😝 ta pre vas je wau.

mizulienka
19. nov 2011

dakujem dievcata za rady aj tipy 🙂 ja uz ma zaludok stiahnuty do uzlika.

@katulkaaaaaa blahozelam k farbam 🙂 super, zidu sa ti 🙂

lamps
19. nov 2011

@mariann2 tie kravičky sú bombastické a všetky tortičky veľmi pekné 😅 😅 😅

Inak babulky ja som tento týždeň nemala po dlhej dobe žiadnu tortičku a normálne mám abstinenčné príznaky 😀. Dnes som musela upiecť aspoň zákusok pre nás doma. Na budúci týždeň mám len jednu a aj to s logom playboy, na tej sa nejako veľmi nevyšantím 😢.

79zuzana
19. nov 2011

@mariann2 nadherne torticky, mna tiez caka moja prva futbalova v decembri, manzel hra len tak rekreacne futbal a budu mat vianocny vecierok tak im idem upiect velku tortu 🙂 ihrisko a na nom futbalova lopta a ked sa nepodari, tak bude len ihrisko 😀 😀 😀
@lamps tie abstaky tiez poznam, my sme boli dva tyzdne na slovensku, potom som este dalsi tyzden nic nepiekla tak som chodila ako bez duse... aspon som piekla predvcerom medovnicky, dnes som chcela ozdobit a veru nie je co 🙂 vsetko sme "zozrali" 🙂 a este som dnes upiekla jablkovy kolac... milujem ked v dome sladko vonia 🙂

lamps
19. nov 2011

@79zuzana 😀 som na tom podobne ako ty 😀 a aj ja som robila dnes jablkový zákusok 😅.

katulkaaaaaa
19. nov 2011

@mizulienka dakujem neuveris ale tento tyzden som chcela objednavat tak sa velmi tesim ze usetrim,a neboj dobre to dopadne 🙂

mima595
19. nov 2011

moja farma...oslavencovi sa zvieratka velmi pacili, len mu ich kamarati pojedli 😉 ....to bolo placu

lamps
19. nov 2011

@mima595 tortička je milá, chudáčik oslávenec ☹

79zuzana
19. nov 2011

@mima595 Prekrasna farma 🙂

mrka2
19. nov 2011

@mima595 ta je roztomila! 😵 😵 😵
@mariann2 perfektne, ta s tym rybarom je perfisna, i ked vsetky su velmi pekne 🙂

lussy23
19. nov 2011

@mariann2 - nádherné
@mima595 jej to je zlaté. To bola pre synčeka?

akme
19. nov 2011

@mizulienka ja nedávam toľko pudingu na jedno maslo to preto sa ti zrazilo, teda mne sa to vždy zrazilo keď bolo viac pudingu ako masla, ja dávam pomer 1:1 alebo aj menej pudingu
@pristela neskutočný myšiak 😵 😵 😵 😵
@lusil2005 nádherné papučky ako naozajstné keď je to tým valčekom

lussy23
19. nov 2011

@eliska22 kránučká
@adrianai - krásna
@marci2305 naša pani majsterka robila ulik. Použila tri kruhy ako na 3poschodovu tortu.

mima595
19. nov 2011

@lussy23 - ano, zajtra ma 2. narodeniny

mariann2
19. nov 2011

dievčatá, idem robiť prvú svadobnú tortu, na budúcu sobotu, bude to malá svadba, chcú iba dvojposchodovú, ale kombinácia fariek, bielo-červená, nemáte niektorá nejaké námety?

desmodka
19. nov 2011

baby, som hrda na svoju polovicku 😀 vyrobil mi macka me to you

mariann2
19. nov 2011

@desmodka krásny macko, šikovný manžel 🙂

lussy23
19. nov 2011

@mima595 Prajem všetko najlepšie, veľa zdraváčka, nech je stále veselý a robi vám len radosť. 🙂
@desmodka nádhera, aj manželik je šikovný

zuzmag
19. nov 2011

Ahojte poradte mi ake alebo z čoho robite plnky do tortičiek..... 🙂 aj marcipan robite z cukríkov???? 😎 chcela by som manželovi upiecť niejaku peknu tortičku a neviem ako začať...dajte napady.....vdaka

jakelina
19. nov 2011

@zuzmag někdo dělá hmotu z bonbonů, někdo marcipán ze sušeného mléka a někdo kupuje hmotu hotovou. 😉

jakelina
19. nov 2011

@desmodka ty jo, ten je perfektní, manžel je šikulka