Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zlatat
24. nov 2011

@anibas ďakujem krásne - zatiaľ som na 6.mieste. Inak skúšala som si to zdieľať na FB a jak sprosto je to spravené - neukáže obrázok mojej torty, ale nejakú úplne inú ale keď som si klikla na obrázok, už sa mi moja torta otvorila.
@isabella_fly to by aj mňa zaujímalo, chcela by som skúsiť, aké to je, keď je marcipán vnútri torty
@anibas perfektne si to napísala - s tým systémom - je to tak

dada78
24. nov 2011

@zlatat som to tiež skúšala dať zdieľať na FB a ani mi to nebralo zakliknúť Páči sa mi 🙄 nejaké to majú divné 😕

dadka212
24. nov 2011

@dada78 ja som teraz robila 4-itú dávku 😀

adrianai
24. nov 2011

@isabella_fly ja síce nemám plnku, ale chystám sa robiť také "bonbóniky" - upečieš si plát z korpusu ,potrieš džemom, na to položiť vyvaľkaný plát marcipánu - nakrájať na malé kocky a tie namočiť buď v čokoláde alebo cukrovej poleve, ozdobiť orieškom, pistáciou... 😉

isabella_fly
24. nov 2011

@zlatat
@adrianai inak ja som rozmyslala, ci by som to neurobila tak, ze na plat by som dala nejaky dcem, vyvalkala by som marcipan, dala na korpus a orezala podla korpusu a na to nejaku lahku plnku a este medzi dalsie dva platy plnku, ze by to mozno tak bolo zaujimave, ale ked mi da niekto recept na vyslovene marcipanovu plnku, tak skusim tu

reruna
24. nov 2011

@isabella_fly 200 g mandlového marcipánu nastrouhat, přilijte trochu š´távy z broskvového komptu a důkladně vymíchejte na hustou hmotu
nebo _ 200 g pískového cukru, 500 ml smetany ke šlehání, 450 g čokolády na vaření, 250 g másla, 50 g kakaa, 100 g jemně nastrouhaného mandlového marcipánu, 50 ml vaječného likéru - rozehřejte cukr na karamel, pak přilijte ohřátou smetanu a za stálého míchání přidejte čokoládu, máslo, kakao, marcipán a likér - hladkou hmotu nechte vychladit přes noc v ledničce a na druhý dne vyšlehejte

zlatat
24. nov 2011

@isabella_fly ja som uvažovala podobne ale naopak - teda piškóta, džem, krém ( možno čokoládový ) na to plát marcipánu a zase piškóta - len neviem, či by sa mi piškóta prilepila na ten marcipán, či by ho nebolo treba potrieť džemom

Ináč mamka mi kedysi vravela, že našla jeden recept na marcipánovú štrúdľu ... klasika štrúdľové cesto, na to nastrúhať jablká a na ne nastrúhať marcipán a stočiť ... tiež to môže byť zaujímavé

katy1979
24. nov 2011

@isabella_fly a nepockas do vianoc ze do das do vianocky ci do stoly. bud nastruhat ci na kocky nakrajat.

@zlatat to s tou strudlou nemusi byt zle. este som cely ten marcipan nezozrala to vyskusam v sobotu

cestovatelkaandrea
24. nov 2011

baby moja prva torta s kvetinkami. sama sebe som si musela urobit tortu na narodeniny 😀

isabella_fly
24. nov 2011

@katy1979 no samozrejme, pockat mozem vzdy, zalezi len od trvanlivosti 😉

dadka212
24. nov 2011

@cestovatelkaandrea pekné kvetinky 🙂 myslím, že každá z nás tak dopadla, že si musí robiť vlastnú tortu 😅
sa obávam, že aj svadobnú si budem musieť sama urobiť 😀

zlatat
24. nov 2011

@cestovatelkaandrea pekná a blahoželám k narodeninám .... apropo aj ja si každé narodeniny musím sama sebe upiecť tortu ... ale je o to krajšia 😀 😀

isabella_fly
24. nov 2011

@dadka212
@cestovatelkaandrea ja budem mat narodky teraz ako sa mm vrati, tak jeho uvitacia bude aj moja narodeninova 😀 akurat, ze tam nebude cislo 😀 ale tak ja nebudem mat okruhle narodky 🙂

cestovatelkaandrea
24. nov 2011

@zlatat dakujem, narodeniny mam az 7.12. ale mama so sestrou pridu ku nam do NL trocha skor, tak oslavujem popredu. Este ma caka jedna torta aj do prace, tak sa tesim.

cestovatelkaandrea
24. nov 2011

@isabella_fly ja som tam tiez nechcela dat cislo, ale ked mam tych 30 tak to vyzera ason pekne. buduci rok to bude bez cisel 🙂
@dadka212 no vies co, keby som nebola vydata, tak si ju aj sama urobim, lebo to co som jedla od cukrarky nebolo boh vie co. Moc nam veru nechutila 😖 lebo bola slana 😅

mizulienka
24. nov 2011

@dm1 alebo baby, ktore ste robili s cokoplastelinou, z kolkych davok potrebujem na 26cm tortu?
robim ten recept ze na 200g 4 pol lyzice kuk sirupu...dakujem

lusil2005
24. nov 2011

@mizulienka mna sa nepytaj, mna moj odhad vzdy sklame! 😀 ale "mimo zaznam" - ja by som robila tri davky...

dadka212
24. nov 2011

@mizulienka ja som robila na stredné srdce 3-itú dávku a bolo to akurát....

mizulienka
24. nov 2011

a robili ste baby aj z nejakej inej ako lidlackej coko? mozem to urobit aj z penaztekov?

dadka212
24. nov 2011

@mizulienka ja som robila z peniažtekov od kováča a celé zléééé, mastnota odtial tiekla, ja dôverujem len lidlackej čokoláde 😉 už neexperimentujem, kuk. sirup je drahý...

katy1979
24. nov 2011

@mizulienka este billa cokolada je dobra s tou som to ja skusala a v pohode.

und eine kleine firemna

dadka212
24. nov 2011

@katy1979 nemala byť malá? ale je perfektná

monika76
24. nov 2011
katy1979
24. nov 2011

@dadka212 vsak je mala 😀 viem ze korpusy som krajala 30x30cm.
a oni pred tie cisla chceli napisat este reference: no neviem kam by som to vorvala asi z boku.
a folie od lusil mali premieru. som sa tesila uz len z toho podnosu

dadka212
24. nov 2011

@katy1979 no úplne malá 😀 ale reference by si tam už fakt nenarvala....

mizulienka
24. nov 2011

@katy1979 Kati perfektna sa ti podarila.

mizulienka
24. nov 2011

@katy1979 Kati je obdlznikova ta torta? ako si piekla korpusy, ja idem tiez taku robit, ale neviem, ci sa pecie kazdy plat samostante alebo ako?

katy1979
24. nov 2011

@mizulienka je to stvorec ale ci stvorec ci obdlznik vsetko jedno. ja peciem na plechu platy. a jeden plech mam taky ten roztahovaci tak roztiahnem ako treba a teraz som piekla na normalnom velikom plechu kvoli sirke a z boku som si dala alobal aby som nemusela tolko zrezavat.

akme
24. nov 2011

@lusil2005 prosím keď dám krém biela čoko šlahačka maskarpone a maliny - v piatok do torty a jesť sa bude v nedelu bude OK? Nepokazí sa to?

akme
24. nov 2011

@katy1979 čistá práca krásne 😎