Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katy1979
24. nov 2011

@akme a ta plnka ti vydrzi do nedele to je v pohode

mizulienka
24. nov 2011

@katy1979 a pecies kazdy plat samostante ci vsetko naraz?

katy1979
24. nov 2011

@mizulienka kazdy zvlast vacsinou zo 4vajec. upec jeden a uvidis ake to budes mat vysoke

mizulienka
24. nov 2011

@katy1979 Kati a este podla akeho receptu robis? lebo ja robim stale ten nadstavovany bohusov ale ked robim platy je z toho iba placka.

halienka
24. nov 2011

Ahojte, prosím vás poradíte mi? Idem prvýkrát robiť tortu s poťahovou hmotou a chcem skúsiť aj kvietky, kúpila som si hmotu Smartflex, popozerala som nejaké videá a reku idem na to, vytiahnem s kýblika a to tvrdé ako betón 😕 😀 to treba nejako nahriať alebo čo aby sa s tým dalo pracovať? 😅 toto totiž nikde v tom videu nebolo, už to tam len rovno vaľkali... 😀

katy1979
24. nov 2011

@mizulienka bohusov nerobim odkedy mi z neho vznikla presne taka placka. robievala som mramorovy ale kludne bez kakaa aby bol biely, na cokokorpus tu uz ten recept zoparkrat bol ale nedam na neho dopustit. ci klasika orechovy piskot. ale robila som aj klasika bielu piskotu co som mala recept od dm.
kym sa mi jeden plat pecie tak si zatial vymiesam na dalsi takze do hodinky to mas upecene. teda za predpokladu ze ta nikto nebude rusit

katy1979
24. nov 2011

@halienka staci to rucne premiest ono to zmakne.

dadka212
24. nov 2011

@halienka poodrezuj si kúsky a v rukách ti to zmäkne ak chceš poťahovať tak to môžeš chvílku nahriať v mikrovlnke ale len chvílku 🙂

halienka
24. nov 2011

@katy1979
@dadka212 ďakujem babky, dnes som chcela len tie kvietky porobiť a v sobotu poťahovať tortu, tak idem si skúsiť odrezať kúsok a snáď to pôjde 🙂 tuším ešte všelijaké záludnosti postupne objavím, ale tak to už patrí k tomu, keď sa niečo nové človek učí 😵 idem robiť slnečnicu tak idem farbiť časť žltou a časť hnedou gelovou farbou, tak uvidím, čo z toho nakoniec bude 😀

yamahafazer
24. nov 2011

joj baby ma mam take dve zlozite torty na zajtra ,ze ani neviem ako to spravim 😒 jedna je fotak a druha je 3D macka aby sedela na poduske uz som ztej macky na nervy dufam,ze sa aspon trocha bude podobat a z toho fotaka mam obavy az teraz som zistila ,ze co mi poslala fotku tak to je bez toho objektivu velkeho,ale teraz ked na to pozeram tak tam sa aj ten velky objektiv dava tak som pani pisala spravu ci moze byt aj bez toho velkeho pridaneho objektivu.

adrianai
24. nov 2011

@zlatat @katy1979 @isabella_fly
tá štrúdľa vyzerá fakt zaujímavo...aj ste to niektorá skúšali? na štólu som úplne zabudla, tam sa tiež dobre využije 😉 len my nemáme radi kandizované ovocie, tento rok by som chcela vyskúšať urobiť štólu ale bez ovocia, uvidíme 🙂

katy1979
24. nov 2011

@adrianai ja robim stolu bez ovocia ked si hodis do google marcipanova stola najde ti aj take. ja som robila podla receptu z apetitu

anibas
24. nov 2011

@katy1979 supéér 😵 😵 😵 a prečo foto na váhe ? aby si pamätala ? dobré - to ma nenapadlo 😀 😀 😀

katy1979
24. nov 2011

@anibas hej presne preto fotim aj na vahe. kto si to ma pamatat 😅 tak tuto som len tak tychlo odfotila tu nebolo velmi co fotit

lusil2005
24. nov 2011

@akme nepokazi, v chladnicke vydrzi 😉

bianca
24. nov 2011

zdravim

@lawli sak preto tie zatvorky 😀 😀 😀 ja som nidky nedokazala dostat donho tolko cukru ako Alenka pisala na zaciatku temy.A preto mi to asi nechutilo ze to bolo gumove

@broucek2 a aky mas recept?Vobec sa mi akosi nedari v poslednej dobe

mia1111
24. nov 2011

Zasa som tu 😀 . Baby, keď pečiete korpus - koľko dávate cukru na 1 vajce? Chcem urobiť asi mramorák, ale premňa je to množstvo cukru prííííliš, tak neviem, uvádza sa na 4 vajíčka 240g práš. cukru... Normálne rozmýšľam, že dám len polovicu - čiže 120g - myslíte, že to bude OK? Upiekla som doteraz len 3 torty, tak sa chcem poradiť s vami - predsalen ste šikulky a už máte čo-to odpečené 😉

bianca
24. nov 2011

@mia1111 ja davam na jedno vajicko jednu PL cukru,

mia1111
24. nov 2011

@bianca dík. Skúsim si to približne odvážiť, že ako to bude vychádzať, lebo mne príde ten mramorák mooooc sladký, ešte keď sa dá aj sladšia plnka, tak koniec sveta 😀

mizulienka
24. nov 2011

@mia1111 ja robim ten bohusov a tam vychadza na jedno vajce 15g cukru

broucek2
24. nov 2011

@cestovatelkaandrea gratulace, je pěkná. Mě čeká výroba dnes večer na sobotní oslavu. Mamka mi jen oznámila. Dort si zvládneš sama :o)))

mia1111
24. nov 2011

@mizulienka - vidíš, tak to je úplne že máličko cukru, to sa nedá porovnať, veď tu vychádza v origináli na 1 vajce 60g cuku - veď to je 4-násobok 😠 ... a ten bohušov - je taký vláčny, ako mramorák, či je suchší?

broucek2
24. nov 2011

@bianca na tem MMF i mléčný mám z dortománie od Ariell. http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=11&t=6

mizulienka
24. nov 2011

@mia1111 joj ale terz ma napadlo, ze to sa bielka samostatne s krystal cukrom slahaju a potom zltka saslahaju s praskovym...a tam vychadza na jendo vajce 25g....to znamena, ze spolocne to je okolo 35g cukru celkovo....ale mne krystal pride sladsi ako praskovy, tento korpus je taky podla mna ok, ja davam aj trosku menej krystalu ;\-)

mia1111
24. nov 2011

@mizulienka - aha, tak urobím tak, ako som plánovala, dám polovicu z toho cukru, čiže na 1 vajíčko mi to vyjde nejakých 40g cukru... a možno skúsim s krupicovým, lebo čokokorpus robím len s krupicovým a vždy je OK. Ešte raz ďakujeeeeeeem 😵

bzucinka2
24. nov 2011

@vlada111 to ze boli ako kamen, hoci som piekla 5 minut, oni by mozno zmakli, ale tak ma nahnevali... ☹
@dadka212 veru vsimla a uz mi aj muz hovoril, ci sa nebudu aj u nas doma zvysovat ceny ☹

lussy23
24. nov 2011

@cestovatelkaandrea nádherná @adrianai peknučká
@monika76 - pekný torta
@katy1979 - nádherná

dajna11
24. nov 2011

tak skúšala som zdobiť aj farebne.... 😀

lawli
24. nov 2011

@bianca Ano ak dáš malo cukru ,tak je to gumové a to potom nechutí ,ale ak ho tam daš viac mne sa to zda potom chuťovo podobné do žltkovej polevy a tú zbožňujem 😀 😀 😀 😀

zuzana124
24. nov 2011

@zlatat zahlasované 🙂