Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

adka_praha
2. dec 2011

@bianca prvy raz som ju vyhodila do kosa... druhy raz som dala na 100g cokolady 2 PL kukuricneho sirupu (plnizne plne a riadne oskrabala 😉 )... s tym sa uz dalo robit fajn a dnes som to riskla a vymenila kukuricny sirup za med... islo to kadejako, musela som valkat medzi dvomi foliami a neskor sa mi do toho zamontovalo trosku cukru, ako som podsypala, tak uz to islo v poho (podsypala som popod folie, inak by som to potom z nich nezlepila 😅 ) ale zvlaaaaadla som to 😵 ...
bude to zniet hrozne, ale tesim sa z toho ako male decko... moja prva- podla mna vydarena (aj ked na tie vytvory, co tu davate, sa to netaha ani z daleka)- cokotorta... 😀 zajtra dodam fotku, lebo ja raz pri tomto umelom svetle neviem nic odfotit 😅 ...

bianca
2. dec 2011

@adka_praha zaklad je ze sa podarila.Kde je foto? Ja neviem s cokoladou robit absolutne.Maximalne poliat zalusok ale inak nic.

lamps
2. dec 2011

pridávam moju dnešnú tortulienku. Želanie bolo, aby to bolo ružovo-biele srdce - kakaový korpus a karamelová plnka 😅. Vytešujem sa z nej, podarila sa mi potiahnúť úplne super až nad moje očakávania 😅

@jakelina postup na kvietky som nenafotila, ale najbližšie, keď ich budem robiť sa oň pokúsim. V poslednej dobe akosti nestíham 😝. Som rada, že som tortičku dala dokopy 😅

lamps
2. dec 2011

@alenv krásna a že druhotina 😅

mizulienka
2. dec 2011

@lamps tie tvoje kvety su neskutocne...krasna torta.

lamps
2. dec 2011

@mizulienka ďakujem, bála som sa poťahovania - srdce som robila len druhýkrát, ale išlo to super 😅

alenv
2. dec 2011

@lamps děkuju.. baví mě to, akorá peču jen, když v rodině je příležitost.. tvůj dort je užasnej

mizulienka
2. dec 2011

dievcata aku farbu mam pouzit aby na cervnej vyzerala ako zelena???

lamps
2. dec 2011

@mizulienka asi takú peknú jasnú bledo zelenú

eliska22
2. dec 2011

@alenv nechápem že druhotina 😕 😕 😕 parádna je 😵

stankapk
2. dec 2011

@alenv ja odpadnem, že druhá torta 🙂 je fakt krásna. ja pridávam moju siedmu! ale nie som s ňou vôbec spokojná. je pre dcérku, čokokorpus a plnka s mascarpone s malinami. no uvidíme, či do zajtra vydrží a či sa nezačne púšťať. :(

anibas
2. dec 2011

@ellise mramor veľmi - veľmi vydarený 😉
@gumkacka1 krásne preplataný 🙂
@alicc supéér - ja som ešte Spidiho nerobila 😀
@alenv 2 torta 😨 😨 😨 nádherná 😵 😵
@mrka2 krásnučká 🙂 🙂 - šetri sa, nie že skončíš v týchto pohnutých časoch v nemocnici 😉
@dajna11 akože ?? je to Blesk !! 😀 😀

anibas
2. dec 2011

@lamps nááádherná
@stankapk jééj - milučká 😵 😵 😵

anibas
2. dec 2011

No a moje konečne len 2 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

eliska22
2. dec 2011

@stankapk prečo nie si spokojná, je krásna 😉

stankapk
2. dec 2011

@eliska22 som to odflákla 😝 tá torta pod poťahovkou vôbec nie je potretá maslom! vrch je úplne nepotretý, a zboku sa pretláča tá plnka so šľahačkou. ja som vedela že to mám spraviť, ale deň blbec. muž má 24-ku, ja sama s dvoma deťmi a ráno krče, letela som k doktorovi a že mi asi praskla cysta. vraj mám ležať 😀 a ja som varila, robila tortu, upratovala, a starala sa o 2 deti.... korpus mi ináč zhora nahorel, kým vnútri ešte nebol dosť upečený, a plnka sa mi nevyšľahala dosť dotuha. ale nevadíííí som sa vyrozprávala.... 😅

stankapk
2. dec 2011

@anibas ďakujem 😵

eliska22
2. dec 2011

@stankapk tak to ozaj deň blbec, ale uvidíš bude dobrá 😉

lamps
2. dec 2011

@anibas ďakujeeem 😅, tvoje tortičky sú krásne 😅

anibas
2. dec 2011

@stankapk ja som na sladké ako osa - mne by určite tvoja tortička chutila 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

swiss
2. dec 2011

po dlhšom čase pridávam svoje pokusy, nie som s nimi celkom spokojná, hlavne narodeninovo-meninová pre nášho drobca nie je taká ako som chcela, ale pri tom ako nechce spávať som si povedala, že to ešte ujde, ale aj tak sa moc nesmejte. Prosíííííím. 🙂 Piecť tortu s dieťaťom zavesením na nohe, ktoré pravidelne prepína teplotu na rúre, poprípade sedí na linke a likviduje varnú dosku a kávovar bolo donedávna pre mňa ako science fiction, no zdá sa, že realita je očividne iná. 🙂 Ešte raz vďaka všetkým za rady a inšpirácie, hlavne tie žabkovské. 😉

katy1979
2. dec 2011

@stankapk pocuj na den blbec je dobre sladke 😀 aspon sa ti do rana nerozpusti.

dm1
2. dec 2011
dm1
2. dec 2011

@miciatko vsetko sa vypredalo za jeden den ale vraj este bude torvar. Je to v maji vedla lekarne 😉

katy1979
2. dec 2011

@swiss nemas nejaku detsku poistku na trube. ja som vedela preco mam trubu vyssie a nie pri zemi 😀 aspon mi nic neprepina a kym visi dieta len na nohe tak je dobre. my sme snad este na digestore neviseli ale to sa ani chvalabohu neda ale krpec uz bol snad vsade od ruk noh krku na chrbe na stole ci na sporaku hlavne ak mu dovolis to co inokedy nemoze tak chvilu mas klud. Ja len stale dufam ze cim bude starsí tým to bude lepsie 😅 teda snad

akme
2. dec 2011

@dm1 to je dobrá cena nie? u nás je za 14€ ale plus poštovné 😝
@lamps nádherna ja nechápem ty ich máš také nežné
ja som práve 2 dokončila foto ráno lebo naprd svetlo tu mám

dm1
2. dec 2011

@akme ano dobra cena sa mi zda 😉 . Maju tam aj tu modru podlozku co si chcela na stretku za 9,90

akme
2. dec 2011

@katy1979 aj naša malá dnes sedela na kredenci a stále strkala prsty do všetkého išla ma z nej poraziť a vždy potrebovala to čo ja som mala práve v ruke 😢 no to bola spolupráca 😝 až keď som zúrila tak sa náš ocko odlepil od gauču a šiel sa jej venovať 😖

akme
2. dec 2011

@dm1 ja som si ju objednala u kováča myslím 9,80

mariann2
2. dec 2011

@vinka mám uložené len mufinky, ale pozri sa, možno niečo vyberieš 😉