Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katy1979
3. dec 2011

@mojmacik a nieco neutralne co maju radi vsetci? macko pooh ci krtko s autickom. popr. dvojposchodovu jedno poschodie chlapcenske a druhe dievcenske. popr. lienku ci nejake zvieratkovske.

katy1979
3. dec 2011

@dadka212 preco naprd? 😕

dadka212
3. dec 2011

@katy1979 celé krivé, čapaté, boli tvarohové, tak to bolo také mäkké...no nikdy viac žiadne minitortičky....

lucula73
3. dec 2011

@adka_praha krásna je,neboj,bude s apáčiť,tie boky sú krásne,prosím ťa to sa ako robí?nejak som z tých pojmov paf,čokotransfer som otláčala,ale to je čo? 😕 dík.....

adka_praha
3. dec 2011

@lucula73 no henta uz je zjedena... 😅 😀 to bolo pre kmotru k meninam... tie boky som proste otlacila strukturovanou podlozkou na hmotu... 🙂 ono tie boky bola hmota z cokolady, takze to bolo celkom v poho- zaklad u mna bol, aby sa mi podarila... len to polievanie cokoladou je pre mna hotovy ocistec... 😝 ale ja sa to naucim!!! 😀

eliska22
3. dec 2011

@dadka212 mne sa nezdajú hrozné 😉 pekné sú 😉

jakelina
3. dec 2011

@dadka212 taky na nich nic špatného nevidím.

dm1
3. dec 2011

@dadka212 ved vyzeraju super krasne su!!!

lucula73
3. dec 2011

@adka_praha aha,ja som myslela,že tie boky sú čokoláda 😉

@dm1 prosím ťa,ty robievaš tie čokoládové boky,viem že sa to tu písalo,len si nepamatám,najprv sa robia boky a potom vrch či naopak?a neláme sa to potom pri krájaní?
by som to chcela skúsiť pre nás o týždeň,lebo hmoty nikto nechce jesť 😝

dm1
3. dec 2011

@lucula73 ano najskor boky a potom vrch aby sa to pekne rozlialo az ku krajom. Ja robim ale boky na struktur folii alebo na forme. Na stvorce pohoda necham uplne zatuhnut a potom nalepim na kruh treba este ked to nieje uplne stuhnute to dat tie boky. A kedy myslis ci sa to nelame? uz ked sa to ide jest a kraja sa to? no tak ako kazda cokoladova torta treba nahriaty noz a ide to lepsie

eliska22
3. dec 2011

práve dokončená 🙂 a mám deň pokoj 😝

jakelina
3. dec 2011

@eliska22 ta je milá 😉

yamahafazer
3. dec 2011

@adka_praha jej mnam cokolada je moje 😀 a ten vrch keby si nepisala,ze sa nedaril tak by som si myslela,ze to tak ma byt ved sa aj tak robi napocky aby to bolo zaujimave
@dadka212 ved su krasne a teda robota to bola riadna
@mima595 tie princezne mas jedlu oplatku ta je peknucka torticka

yamahafazer
3. dec 2011

@eliska22 macko ako z rozpravky 🙂

mima595
3. dec 2011

@yamahafazer - nie, nie je to jedla oplatka...je to len na klasickom papieri kancelarskom vytlacený z netu stiahnuty obrazok.....
sa mi nechcelo pplatit za oplatku, ked nasi aj tak potahovku nejedia, a sa to len vyhodi, tak som vystrihla obrazky a prilepila pipping gelom a normalne to ani nenavlhlo, aj pekne drzalo...ale nelepila som cele obrazky, len do rozkov som dala kusok pipping gelu a drzalo to v pohode a ani am, kde bol ten gel, nebolo premožene

yamahafazer
3. dec 2011

@mima595 jaj to si prevas robila tortu?ja ze niekomu na objednavku inak to v pohode staci pre domacich ani ja by som nekupovala ked sa da aj takto

mima595
3. dec 2011

@yamahafazer - hej, Baska ma zajtra meniny, ale už je pol torty v jej brusku 🙂

dadka212
3. dec 2011

@yamahafazer
@dm1
@jakelina
@eliska22
dík kočky, ale na fotkách to ani nie je tak hrozne vidno ako v skutočnosti, každá je iná 😅 no hádam budú aspoň chutiť...možno oni si tie chyby až tak nevšimnú ako ja...
...som mala ešte nervy, lebo som mala urobených 29 rybičiek z pdtšpeciálky a celé sa roztiekli, tak včera znova 😝 ale teda už zo smarflexu

dadka212
3. dec 2011

@eliska22 macko vyzerá úplne úžasne ako z večerníčku 🙂

mia1111
3. dec 2011

Babulky, chcem sa vás opýtať, ak chcem medovníčky zdobiť, mám, či radšej nemám ich po upečení potrieť žĺtkom?

jakelina
3. dec 2011

@dadka212 chuďato, když se daří tak se daří. 😒

jakelina
3. dec 2011

@mia1111 potři, budou hezčí

bianca
3. dec 2011

@adka_praha tak budeme bojovat spolu a inak torta je nadherna.Vazne.Paradicka paradna

dm1
3. dec 2011

@mia1111 isto potri budu krasne leskle. ja davam ale cele vajicko a lyzicku mlieka ale da sa aj len zltko 😉

mia1111
3. dec 2011

@jakelina Ďakujeeeeem 😵

mia1111
3. dec 2011

@dm1 - ďakujem. A potom ich mám dať ešte na chviličku do trúby, či už netreba?

dm1
3. dec 2011

@dadka212 neboj ludia vobec nevidia tie chyby co vidis ty sama oni to vobec nevnimaju take detaily 😉 . A ako roztiekli???? to uz preco? ja z nej modelujem a nic 😲

dm1
3. dec 2011

@mia1111 ja nedavam. ono este su horuce tak to pekne na nich zaschne

dadka212
3. dec 2011

@jakelina no čo ti poviem, ale mám to za sebou...tento týždeň nám viacerím zobrali torty roky života 😀
@dm1 keď som chytila rybičku, že ju dám na tortičku tak mi tam zostali jamky od prstov...proste mazlavé ako keby som ich pod vodu dala...chcela som ušetriť smartflex a takto som dopadla 😀

jakelina
3. dec 2011

@dadka212 asi vlho nebo co 😒 Však se vzpamatuješ a bude dobře. 😉